Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felsőbbrendűségérzetű kollégáv...

Felsőbbrendűségérzetű kollégával mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lehet kicsit hosszan fogok fogalmazni de koszonom elore is annak, aki elolvassa.

Szoval 20 eves vagyok, es kb 2 honapja vegeztem az iskolaban. En elotte is dolgoztam sok helyen, es mivel en ha elmegyek egy munkahelyre dolgozni, mindig azon vagyok hogy a munkamat teljeskoruen elvegezzem, es visszavarjanak minden nap oda. Nyilvan ezek diakmunkak voltak eddig, de mindenhonnan nagyon jo szajizzel jottem el.

Juniusban felvetelt nyertem egy ceghez, ahol a beszerzesen dolgozom, jartam 10 napot ilyen betekintesnek nevezheto napok alkalmaval, de azok igazabol arrol szoltak hogy jegyzeteltem, neztem hogy mit hogy csinal aki betanit. Majd jottem en, kaptam sajat fiokot hozzafereseket a programokhoz, stb. Most kezdodott a 3. het, hogy igazabol en csinalok 90%ban mindent, a nagyobb dolgok mind az en nevem alatt futnak mar. A csajszi aki betanit o igazabol csak ellenoriz, ha kerdesem van segit, valamint tamogat.

Eddig minden kollega nagyon kedves volt velem, nyilvan mindenkinek vannak rosszabb napjai (koztuk nekem is, pl a mai) de nem volt meg komolyabb problema. Nagyon osszetett munka amit csinalok, elso munkahelykent 20 evesen nagyon nagy megprobaltatas es kihivas ez a munkakor szamomra, de erzem magamom hogy egyre jobban fejlodok. Ha valaki hiv telefonon, mindig igyekszem maximalis keszseggel segiteni, megoldani a problemat.

Viszont van az egyik kollega, akit mar beharangoztak hogy egy irdatlan nagy bunko, fereg, tusko, rohadek es sorolhatnam. Mondhatni bekostolgatja, szivatja az uj, friss dolgozokat, pedig nincs vezetoi pozicioban, ugyanolyan alkalmazott mint en, csak gondolom tobb penzert es mas pozicioban. De munkambol adodoan es az o munkajabol adodoan kapcsolatban allunk egymassal.

Eddig rendes volt velem, es mivel tudom hogy fontos munkat vegez o is, akarmikor segitsegre volt szuksege azonnal felredobtam mindent, es igyekeztem az o problemajat megoldani annak ellenere hogy 100 masik dolgom volt mellette. Tudom, ez oriasi hiba, de aki betanit igazabol ezt tanitotta, hogy ez a “valaki” a prioritas, akarmikor telefonal.

Egy igazi gusztustalan stilussal rendelkezo szemely egyebkent, 0 tekintettel van arra hogy keves ideje vagyok itt, egyszeruen keptelen az empatiara, keptelen elmondani normalisan, erthetoen, hadaras nelkul es artikulalva elmondani amit szeretne, van hogy koszonni sem kepes a telefonba (ugy,hogy mindig o hiv engem hogy segitsek neki!) es ha visszakerdezek, elkezd ilyen tipikus formedveny stilusban “ismetelni”, erzem hogy semmi turelme nincs hozzam. Elvarja, hogy ennyi ido utan ugy kenjem vagjam a dolgokat mint az, akit levaltok (o 2 vagy 3 eve van a cegnel). Neha egyaltalan nem adja meg a tiszteletet, meg mindenki azt mondja hogy meg kell szokni a stilusat. Mi az hogy megkell szokni a stilusat? Azt a stilust hogy ugy beszel masokkal mint a kutyakkal, foleg a kezdokkel, meg ahogy kedve van? Ezt miert kellene barkinek is megszoknia? Ismetlem, nem vezeto a cegnel, hanem egy sima alkalmazott o is.


Es tudom, hogy minden cegnel vannak ilyenek de nekem ez az elso ilyenem, es nemtudom mit csinalhatnek. Eleg sokat stresszelek ezen, mert nem ez az elso hogy tiszteletlen velem, pedig en mindig igyekszem neki segiteni barmit szeretne, annak ellenere hogy ilyen. De ezt igy nem fogom tudni sokaig szo nelkul hagyni.


Esetleg otletek, tanacsok?


Koszonom!


2022. júl. 18. 23:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Próbáltál beszélni vele?
2022. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
parkolóban megvár, megkésel
2022. júl. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Előre is bocsi, én csak a kérdést olvastam, a kommenteket nem.


Engedd meg hogy a tapasztalataim alapján adjak pár tanácsot.


1) Ne ítélj el senkit más megítélése alapján. A kolléga lehet hogy egy f*sz, de valószínűleg tapasztalt szakértő a területén.

2) Fogadd el, hogy a korod alapján lelkes (és ez nagyon jó!) kezdő vagy, aki még csak később fogja megérteni hogy mennyire keveset tud. Mindig új szinteket fogsz elérni ahogy fejlődsz és mindig nagyobb lesz az a kép, amit át kell látnod. A "kedves" kolléga ezen már túl van. Maradj alázatos és hidd el, nagy ember leszel.

3) Tanulj attól a kollégától. Ha nincs vele dolgot, akkor is kérd ki a tanácsát. Szó szerint éveket lehet spórolni azzal, hogy beállsz egy ilyen alak mellé, egyszerűen felhúz egy szintre és nőni fog. Nőni pedig fáj.

+1) Mindig ismételd el neki a tőle kapott feladatot, hogy biztos legyél benne hogy megértetted. Ha nagyon félre megy valami, azt saját maga is látni fogja és korrigál. Ezek az alakok ki nem állhatják, ha a feladat kiadása után azzal térsz vissza, hogy nem értetted a feladatot.


És ne vegyél semmit magadra:)

2022. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!