Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, hogyha az én...

Mit tegyek, hogyha az én családom a téma a munkahelyen, és emiatt hazudoznom kell?

Figyelt kérdés

Édesanyámékkal egyenlőre még egy fedél alatt kell élnem (hosszú történet, de nem is ez a lényeg).

Anyám ahogy öregszik, úgy lesz egyre elviselhetetlenebb: mindenen felhúzza magát, mindenen idegeskedik, kiabál, ordibál, csapkod. Apám ha próbálja csitítani, akkor csak még rosszabb.


Egy lépcsőházban lakunk az egyik kolléganőm apósával, pont felettünk lakik. Ez egy beszélgetés során derült ki. És elkezdett kérdezgetni, hogy nem mi lakunk az apósa alatt, mert folyamatosan egy nő cirkuszol, és elkezdte felsorolni, hogy miket szokott anyám ordítani, meg mik mennek ott folyamatosan. Letagadtam, hogy nem a harmadikon lakunk, hanem az ötödiken, és akkor elkezdett faggatni, hogy kik a szomszédok, milyen színű a lépcsőház, én meg mindenre mást mondtam. De félek, hogy ki fog derülni vagy így, vagy úgy, hogy mi lakunk ott.

Aznap az a kolléganőm furcsán nézett rám, ha kérdeztek, és valaszoltam, akkor sokáig még rajtam hagyta a szemét, meg olyan furán viselkedett velem. Meg néha rám néz, és amikor ránézek, akkor elfordul. Már tudja az egész iroda szerintem, mert szinte senki nem szól hozzám. 6 órába vagyok csak, ők meg 8-ba, simán elpletykálhatta mindenkinek.

3 hete vagyok csak ott, ez péntek óta van. El kellett volna mondani az igazat, vállalni, tudom, de akkor meg azért néztek volna furán rám. Meg nem is tartozik mindenkire a magánéletünk.


2022. júl. 21. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet már visszacsinálni.

A tanulságot vond le: máshol 3 hét után nem kezdünk beszélgetni a kollégákkal semmi személyesről. Beszélgessetek az időjárásról. Vagy a gázáremelésről. Vagy kérdezgesd te őt, akkor nem lesz ideje neki rólad kérdezni.

2022. júl. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nem is én hoztam. Kérdezték, hogy gyalog jöttem-e vagy kocsival. Mondtam, hogy gyalog, mert közel lakok. Megkérdezték hol, én meg elmondtam. Na innen kezdődött.
2022. júl. 21. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:

"Kérdezték, hogy gyalog jöttem-e vagy kocsival."


Én ez elől is kitértem volna. Simán lehet, hogy ha azt mondod, hogy autóval, akkor rögtön szívességet kért volna, hogy ide-oda vidd el munka után.

Azt mondtam volna: "Hát végül is ideértem időben, és ez a lényeg." És azonnal visszakérdeztem volna, hogy ő mivel jött. Kíváncsi lettem volna, hogy magáról elmond-e olyan dolgokat, amiket rólam tudni akar.

Vagy eleve mindig vissza kell kérdezni, hogy ezt miért akarja tudni.

Na mindegy, most már ne foglalkozz vele. Ha még kérdezgetni akar, mindig kérdezz vissza, hogy miért akarja ezt tudni.

2022. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy igazi fúria lehet a kolleganőd, aki ezt felhozta neked egy munkahelyen. Ezen túl ne beszélgess vele, csak a kötelező köröket és ne mondj magadról semmit. Anyádnak meg szólj, hogy állitsa le magát, llusz orvoshoz is el kellene vinni, ha ilyen hangulatingadozásai vannak.
2022. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!