Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más munkahelyeken is ilyen...

Más munkahelyeken is ilyen kardinális kérdés / téma az evés?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen eléggé idegesít, hogy szinte belenéznek a másik tányérjába. Ki mit eszik, ki hány kalóriát fogyaszt el, olajjal főzted-e, mennyire táplálkozol egészségesen stb. Félreértés ne essék: szerintem is fontos az egészséges életmód, de 2 dolgot eléggé furcsának látok. Az egyik, hogy mindig megkérdezik ezt szinte, és tényleg olyan érzésem van, mintha kinéznék a falatot a számból,mintha megnéznének,amiért meg merek enni valamit, ami hizlal. A másik meg hogy egész nap a kalóriákról beszélnek, de úgy érzem, hogy csak a kinézet fontos nekik, nem az egészség, pedig sokat beszélnek az egészségről. Pl. van, aki olyan kajákat eszik, hogy életemben nem hallottam róla, tökre odafigyel az étkezésére, de saját bevallása szerint nem sportol, és minden nap dohányzik. Más sokat kávézik, és minden nap (!) megiszik fél liter kólát (én utoljára nem is tudom mikor ittam kólát, fél litert egyszerre meg szerintem soha). Van, aki egészségesen eszik délután 2-ig, akkor viszont mindenféle sütiket vesz az automatából meg a büféből. De közben meg úgy érzem, hogy húzzák a szájukat, mikor én pl. pörkölt jellegű dolgot eszem ebédre. (Nem arról van szó, hogy tocsogna a zsírban, vagy erős szaga lenne.) Az az igazság, hogy az összes közvetlen kollégám közül egyet ismerek, aki tényleg jogosan húzhatná a száját, mert ő egészségesen eszik, sportol, nem kávézik, nem cigizik, nem kólát iszik. Néha már feszült vagyok, mikor velük eszem,mert nem salátát meg zöldséget vittem (csak) ebédre.
2017. nov. 22. 20:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%
Iroda nem? Főleg nőkkel...ott mindig ez megy. Kalória, saláta, fogyás, mi jót eszel, mit rendeljünk, ti hol esztek, hánykor esztek, lemegyek csokiért (lifttel), mér nem fogyok le? stb.
2017. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen, iroda, főleg nőkkel, de pl. akire mondtam, hogy tényleg odafigyel magára, ő pont férfi. Mondjuk ő nem is szól be. :)
2017. nov. 22. 21:05
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is több a nő, mégse méricskéljük egymás kajáját, meg nem a kalória a téma. Akinek valamiért be kell tartania egy adott étrendet (egészségügyi okból), az is csak a sajátjával van elfoglalva. Hogy más mit eszik, ahhoz semmi közünk.
2017. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ez borzasztó lehet. Én provokálnék, és bevinnék egyszer egy egész grillcsirkét, kitenném az asztalomra és elmajszolnám. :)
2017. nov. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk is ez ment, ahol primitív libák vettek körül. Ahol értelmes munkatársak voltak ott meg sem említettük az evést.
2017. nov. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Gyárban és közmunkában dolgozva énrám az irígykedés ment, amiért drágább féle kaját ettem.
2017. nov. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Provokálni nem szeretnék, már csak azért sem, mert a főnökeim is ezek közé az emberke közé tartoznak. meg rossz viszonyt se szeretnék velük kialakítani, mert alapvetően nincs komoly problémám a többiekkel (egy-két kisebb dolog csak), de ez elég sokakra jellemző. Olyan embernek is kibeszélték a táplálkozási szokásait, aki jelen se volt. Elég furcsa ez nekem. És tényleg közben meg nem érzik, hogy elég gáz, hogy számtalan más káros tevékenységet folytatnak?

2017. nov. 23. 11:17
 8/22 A kérdező kommentje:
A másik meg az, hogy ami azt illeti én is odafigyelek a dolgokra, én egy bizonyos dolgot nem fogyaszthatok egészségügyi okokból, de nem trécselek egész nap róla, így valószínűleg észre se veszik. Ellenben megeszek olyat, ami kicsit hizlal. Meg én néha fogat mosok evés után, akkor is tök furán néznek rám.
2017. nov. 23. 11:19
 9/22 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy a munkatársaim nem buta libák, és ez benne a legmeglepőbb. Valahogy annyira máshogy állnak hozzá dolgokhoz, mint én, de ezt most nem akarom részletezni, mert nem szeretném, ha felismernének.
2017. nov. 23. 11:22
 10/22 anonim ***** válasza:
Én meg fogselymezni szoktam, mert van pár nagyobbacska rés a fogaim között, és ha oda becsúszik az étel, azt csak így tudom rendesen kipiszkálni, ha ott hagyom, akkor meg fáj és begyullad az ínyem, szóval nem érdekel, ki mit szól hozzá, ha kérdezik, megmondom, eddig még senki nem emelt kifogást vagy gúnyolt ki miatta, de azért próbálom diszkréten intézni, mert nekem is kényelmetlen, ha olyankor látnak, meg nem reklámozom.
2017. nov. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!