Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a legszofisztikáltabb...

Mi a legszofisztikáltabb módja a felmondásnak, ha mindenáron szabadulni akarok egy munkahelyről?

Figyelt kérdés

Szeretnék konkrétan szakterületet is váltani (nemcsak munkahelyet) így OKJ-t elkezdeni ősztől, de amúgy hetek óta fagyos a légkör, nem nagyon kezelnek egyenrangúként és ezt érezni is lehet a levegőben (szerintem a kirúgás is a levegőben van mert képességre sem vagyok nagyon odaillő, csak eddig hiány volt emberből, de most már bőven van erős konkurencia is és lesz is hamarosan).


Nyilván a legjobb az lenne ha közös megegyezéssel azonnal megtörténne a munkaviszony megszűnése, de sajnos erre vajmi kevés esélyem lenne (nem is tudom mivel lehetne ezt lekommunikálni vagy hivatkozni erre).


Másik opció pedig a rendes felmondás, de esélyes, hogy 1 hónap pokol és megtorlás várna utána rám és erre gondolni sem akarok.


Mire hivatkozva lehet leginkább békésen otthagyni egy munkahelyet, ha már totál kiégtem, nem is érdekel az egész és mások is ferde szemmel néznek rám?



2022. júl. 25. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Leírod papírra a felmondásodat 2peldány neten van egy csomó minta.


Ez legyen nálad. Majd kérsz pár percet a főnöktől, és elmondod, hogy tanulni fogsz, és szeret éd megszüntetni a munkaviszonyt, szeretnéd normálisan lezárni, lehetne e közös megállapodással, x. Napon.


Azt látnod kell, hogy a munkáltatónak is kell a munkád, így azonnal kiugrani nincs lehetőséged, így kell a főnök jóindulata.


Ha a közösbe nem megy bele, előveszed a felmondást, majd kéred, higy írja alá a te példányodat.


Megtorlás nem gyakori, nincs is értelme, eleve jönnek mennek az emberek mindegyik munkahelyen, mint a vadlibák.


A szabadságodat adja ki a felmondási idő alatt.


Ha tényleg gáz a helyzet, akkor színlelej betegséget, akár 2-3 hetet is kihúzhatsz táppénzzel, de az ugye mínusz pénz.

2022. júl. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Depressziót nem ajánlott ilyen esetben megemlíteni? Sajnos nemhivatalosan sztem az vagyok (3 éve kaptam papírt róla és sosem szedtem gyógyszert de van egy alap konstans szorongásom ami utóbbi hetekben felerősödött (felni problémák miatt) nagyfokú nihilizmussal együtt amit motivációhiányként értelmezhetnek a munkahelyen.

Vszeg felmondás után első körben egy pszichiátert is fel kellene majd keresnem.

2022. júl. 25. 21:03
 3/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem kell indokolod a felmondásodat.
2022. júl. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint munkavállaló a felmondását nem köteles indokolni. Persze azért szóban el szokás mondani az okot, de mondhatod azt is, hogy nem akarod indokolni, nyilván ez az utolsó 30 napra lehet nem olyan jó. De ha te ezt az EÜ okkal akarod magyarázni, akkor mondj annyit, hogy "EÜ ok", de én mentális problémát biztosan nem fejtenék ki, egyrészt semmi köze hozzá, másrészt kitudja milyen pletyka lehet ebből.


Egyébként EÜ ok miatt nem szoktak a munkavállalók felmondani. Ha valaki beteg, akkor betegszabadságra megy, így az EÜ ok mint szóbeli indok eléggé gáz.


Egyébként meg a kommunikációd legyen mindvégig konzekvens. Ha indokolni akarsz szóban, akkor az indok mindvégig ugyanaz legyen, és csak egy. Ne legyen a mondadód elején OKJ, majd depresszió, ennek nincs értelme.


Ált. az tud jól elsülni, ha valami külső okra fogod a dolgokat, az iskola pont ilyen.


Nyilván acél túlélni a maradék 30 napot. Én azt mondanám, hogy felvettek egy iskolába, szeptembertől tanulni fogsz, nappalin, ami teljesen leköt. Ez így ok, így a 30 napos felmondási időre valószínűleg igényt fog tartani, eleve csak szeptemberben kezdődik.


Egyébként meg annyira azért ne akarj szabadulni, 30 napi munkabér az 30 napi bér, neked is jól fog jönni, és egy a felmondási idő egyébként rohadt jó, nem kapsz új feladatokat, semmi stressz, nem is kell megszakadnod, merthát úgyis lelépsz.


Ha előadod a közös megállapodást, és minél előbb ki akarsz lépni, akkor meg mond azt, hogy unod, motiválatlan vagy, iskolába fogsz menni, és szeretnél még pihenni egy előtte, lehet 2 héttel előbb elenged, ezt ki tudja, te ismered a főnöködet.

2022. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mégis milyen pokoltól és megtorlástól tartasz?
2022. júl. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Néhány késés, pár megbetegedés. Elfelejted megcsinálni a feladataid és önként fognak felmondani.
2022. júl. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne vicceljél már ne hidd azt hogy akkora nagy szám vagy hogy szivatni fognak téged mert felmondasz.Már száz meg ezer ember felmondott előtted nem vagy te olyan fontos hogy emiatt büntessenek téged.Te mondod hogy képességben sem vagy ott lehet örülnek hogy elmész magadtól és elengedik a 30 napot vagy egy részét.

Meg amúgy is mivel szivatnának már fél ábbal kint vagy,megcsinálod a minimumot 30 napig ha nem engednek el és sz*rsz bele nem kell rettegni ennyire

2022. júl. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Indokolni nem kell egyáltalán,odaadod a felmondásodat és ledolgozod a megbeszélt mennyiségű napot.Ha érdeklődnek a kollégák mondd azt hogy magánügy,de ha nem titok elmondhatod nekik hogy más szakmát szeretnél kipróbálni,nincs abban semmi,legalább nem csesztetnek tovább.

Nem bonyolult ez,szerintem sokkal több stresszt okozol magadnak azzal hogy túlgondolod ezeket és azon pörög az agyad,nem kell túlkomplikálni a dolgokat.

2022. júl. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Telefonàlj be előző este, hogy nem tudsz bemenni. Totàl biztos, hogy másnaptól nem kell bemenned dolgozni. Nekem bevált. Beadtam a felmondásom, de nem volt hajlandó a főnök elfogadni, megfenyegetett, meg stb. Pár hét múlva elkezdtem ezt játszani, és a végén kirúgott.
2022. júl. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De közös megegyezést írtunk amúgy, hiába ő rúgott ki.
2022. júl. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!