Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a legszofisztikáltabb...

Mi a legszofisztikáltabb módja a felmondásnak, ha mindenáron szabadulni akarok egy munkahelyről?

Figyelt kérdés

Szeretnék konkrétan szakterületet is váltani (nemcsak munkahelyet) így OKJ-t elkezdeni ősztől, de amúgy hetek óta fagyos a légkör, nem nagyon kezelnek egyenrangúként és ezt érezni is lehet a levegőben (szerintem a kirúgás is a levegőben van mert képességre sem vagyok nagyon odaillő, csak eddig hiány volt emberből, de most már bőven van erős konkurencia is és lesz is hamarosan).


Nyilván a legjobb az lenne ha közös megegyezéssel azonnal megtörténne a munkaviszony megszűnése, de sajnos erre vajmi kevés esélyem lenne (nem is tudom mivel lehetne ezt lekommunikálni vagy hivatkozni erre).


Másik opció pedig a rendes felmondás, de esélyes, hogy 1 hónap pokol és megtorlás várna utána rám és erre gondolni sem akarok.


Mire hivatkozva lehet leginkább békésen otthagyni egy munkahelyet, ha már totál kiégtem, nem is érdekel az egész és mások is ferde szemmel néznek rám?



2022. júl. 25. 20:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#9: Hát nyilván priuszt nem akarok a következő munkahelyemre. Így is egy próbaidő alatti kirúgást az előző munkahelyemről már eltitkoltam. Nem akarom magam cocom listára tenni. De ha a te esetedben a játszadozásod ellenére végül közös megegyezés volt, akkor az elég biztató.
2022. júl. 26. 19:28
 12/14 anonim ***** válasza:
Persze. Mit írt volna rá indoknak? Hogy táppénzre akartam menni amit nem fogadott el? Nem teheti meg. Mondtam a főnöknek előző este, hogy nem tudok bemenni, holnap megyek táppénzes papírért. Mondta, hogy elég ha megírom a felmondàsom közös megegyezéssel, és ennyi. Bevittem, aláírta. Tudta, hogy menni akarok, csak mikor beadtam az én részemről a sima felmondásomat neki állt balhézni, meg fenyegetőzni, és ezért maradtam. De onnantól csak félerővdl dolgoztam, nem érdekelt az egész. Arra játszottam, hogy kitegyenek.
2022. júl. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha nagyon aggódsz, akkor e-mailben küldd meg a felmondóleveled aláírt,scannelt változatát. Legrosszabb esetben ki kell várnod a felmondási időt. Ha nem kell a munkáltatónak szabit megváltani és az átadás/átvétel, illetve a pótlásod nem kritikus, hajlandóak lesznek hamarabb is elengedni, hiszen ezzel a munkáltató spórolni tud. Indoklásnak (ami nem kötelező), mindig bejön a "kaptam egy jobb ajánlatot".
2022. júl. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Beadtam a felmondásom, de nem volt hajlandó a főnök elfogadni, megfenyegetett, meg stb"


Márpedig ennek a főnöknek a viselkedése teljesen jogellenes. A felmondás egy egyoldalú jognyilatkozat, nem azon múlik hogy a főnököd elfogadja-e vagy sem. Mint ember, ez a viselkedése meg szánalmas.

2022. aug. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!