Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnököm undorítóan beszél...

A főnököm undorítóan beszél velem, gusztustalan módon, ma egész délután sírtam, ez normális? 27/L

Figyelt kérdés

Ügyvédjelöltként dolgozom Pesten egy jó nevű irodában. A vicc az, hogy elvileg protekcióval kerültem ide: apám jó barátja a főnöknek, és sokszor kihúzta már a szarból. Rengeteg munka van, és rengeteg határidő, és emiatt fennáll a hibázás lehetősége. Ma valamit elrontottam, de nem helyrehozhatatlan dolgot szerencsére. Viszont a főnök torka szakadtából üvöltött velem, hogy:” akkor majd most elmondjuk az ügyfélnek, hogy mekkora hülye vagy, de tudod mit, ha ez pézbe fog kerülni nekem, akkor visszatartom a következő havi fizetésedet, aztán majd leshetsz, mikor nem lesz egy forintod se!”

Mindezt egy csinos, fiatal, törékeny lánynak, aki állítólag a “protekciós” az apja miatt, akivel ugye jó baràtok.

Ha mindez lenne, akkor is rettenetesen gáz ez a hangnem, de így külön furcsállom, hogy meg meri ezt engedni magának, utána meg puncsol segítségért anyámnak vagy apámnak a különböző dolgai miatt.

Magyarul: ezt az embert semmi sem hatja meg, nem izgatja úgy tűnik, hogy én ezt valószínű elmondom apának, sem az, hogy már helyrehoztam a hibát.


... és természetesen nem ez volt az első, csak azt még lenyeltem. 1-2 hónapja azt üvöltötte nekem: “AZT HISZED VAGY VALAKI? AZT HISZED BÁRKINÉL JOBB VAGY? HÁT KURVÁRA NEM!”


Akkor fogadtam meg, hogyha mégegyszer megaláz, befejeztem itt.


Hozzáteszem a munkavállalók felével így beszél az irodában és úgy hallottam vannak drogproblémái.


Én holnap fel szeretnék mondani, szerintem jól teszem, nem?


2022. júl. 25. 23:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Hagyd ott ezt a görényt, találsz sokkal jobb helyet.
2022. júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Az a baj, nem mersz neki visszaszólni, és kevesen merik ezt, pedig simán lehetne, pl. "hé, vegyél már vissza", "mi van, ennyire frusztrált vagy?" vagy hasonló. Mit lehet vele veszteni? semmit.

Nálunk is van egy főnök, akit mindenki utál, de semmi nem történik, pedig alapból egy frusztrált hülye, akire nem volna szabad rábízni más embereket és hagyni, hogy "kommunikáljon" velük.

2022. júl. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
én is felmondanék
2022. júl. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az éhen halás... voltam ilyen helyzetben többször. Nem éri meg maradni. A nárcisztikusoknál nem nagyon van rombolóbb ember.
2022. júl. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon sok munkahelyen vannak hasonló problémák ahol a "főnök" mindent meg enged magának és megalázó stílusban beszél az alkalmazottak, sőt sokszor emberszámba sem veszi őket.


Én úgy gondolom, hogy az ilyen helyeket azonnal ott kell hagyni. Nincs rosszabb, mint hányingerrel kelni, hogy megint egy nap amikor be kell menni és megint látnod kell ezt az embert. A munkahelyén elég sok időt tölt az ember. Ne azzal teljen már, hogy szorong azért mert próbálja alázni egy frusztrált rosszindulatú ember.


Én a helyedben tényleg mást keresnék még akkor is, ha nem lesz lehetőséged a szakmában lenni egyből. Hidd el, hogy meg fogsz könnyebbülni. Nem lesz gyomorideged. Ami gondolom sokszor van.

2022. júl. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Előtte adj rá okot, hogy ugasson még egy sort és titokban készíts hangfelvételt. Könnyebb lesz feljelenteni becsületsértésért, amit teljesen megérdemel. Apádnak pedig feltétlen mondd el, mekkora szemétláda. Így nincs joga beszélni a dolgozókkal.

Nyilván azért vett fel, mert valamiért jó akar lenni apádnál. Alá kell ásnod azt a haverságot, különben ha felmondasz, utána is lesz pofája, apádnál puncsolgatni.

Egy féreg!

2022. júl. 26. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Az ügyvédek már csak ilyenek, egyik tahó, másik mézesmázos csaló gerinctelen...jó helyen vagy csak az alján.


Aztán ez, hogy "...csinos, törékeny lány..."..ez úgy fest, mint ha a királylányt zavarná a "munka" tevékenysége:DD

Mit akarsz e pályán, de komolyan, ha ennyitől pityegsz otthon meg itt?

Nem vagy képes kiállni magadért se és te akarod a jogot képviselni-másnál is? :DDD


A főnököd tahó, ez tény, de ha ennyiből nem tudsz talpraesetté válni, akkor apuci majd betesz egy kertészetbe paradicsomtermelésre vagy várd az örökséget;)

2022. júl. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem a “munka tevékenysége” zavar, hanem ez az alpári munkakörnyezet.

Amit meg külön nem értek, hogy mondtam neki erre, hogy akkor váljanak el útjaink, ha ennyire rossz vagyok, senki nem fog megsértődni, apám sem, én meg főleg nem. Erre: - Jaj nem kell a hiszti! Most mit hisztizel?

Ha ilyen szörnyű vagyok, miért nem örül, hogy magamtól el akarok menni?

2022. júl. 26. 07:08
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondj fel nyugodtan. Ha stresszes vagy, többet hibázol. Majd észhez tér. Nálunk is felmondott sok ember, a főnök észhez tért, azóta kisebb a vándorlás, de jó szakembert már nem kap, mindet elüldözte.
2022. júl. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mert nem akar az új ember felvételével bajlódni. Egy új emberre mindig időt kell fordítani.


Voltam hasonló helyzetben. Én is mikor közöltem, hogy fel akarok mondani akkor megkaptam hasonlókat meg emelték a fizetésem. (Sajnos voltam olyan hülye, hogy még maradtam.)


Aztán eljutottam oda, hogy akkor is felmondok itt, ha éhen halok. Ennek több, mint 3 éve.


Egy rossz munkahely felőröl.

2022. júl. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!