Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek? táppénz?

Mit tennétek? táppénz?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy tegnap beteg lettem, láz, torokfájás, fejfájás, nyirokcsomok stb..

Vasárnap megyek külföldi nyaralásra, egy éve ezt várom..

Lett egy új munkahelyem 3 hete, a nyaralásra is volt megjegyzés, de végül elengedtek. Nem hinném hogy covid mert csináltam itthon gyorstesztet az negatív, meg amúgy is megy most ilyen vírus is. Vasárnapig pihennek itthon, de félek hogy a tappenzhez covid teszt kéne, és félek egy kicsit hogy pozitív...akkor nem tudnék utazni külföldre.

Hogyan lehetne megoldani az igazolást a munkába?


2022. aug. 3. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Sehogy. Nem mész orvoshoz kihevered lábon. Péntekig dolgozol, vasárnap elmész nyaralni. Kész. Csak gyógyszert vigyél.
2022. aug. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Miért kéne covid teszt a táppénzhez? Korona előtt is voltak légúti betegségek, és akkor is elmentek velük betegállományba az emberek. Csak hívd fel a dokidat.

Viszont ne járj közösségbe, amíg ilyen állapotban vagy. Az utazást meg majd meglátod, vasárnap még odébb an.

2022. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Csak hívd fel a dokidat."


Ja, persze. Nálunk torokfájásra is azonnal covid teszt van. Oké, ha negatív neki, nincs mitől félnie. :)

2022. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az a baj álló-fizikai munka.

Úgy érzem itthon van esélyem vasárnapig kilábalni, mert egy nap alatt is lekopogom kicsit erősödtem..de meló mellett..

2022. aug. 3. 17:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Nálunk sem nagyon adnak már csak így táppénzt ha csak nem valami más indokra hivatkozok
2022. aug. 3. 17:25
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
álló-fizikai munkával, hogy telik nyaralásra?
2022. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is be volt gyulladva, most megyek ki belőle, az ismerőseim fele ugyan így van, ez a sima éves betegséghullám egyike.
2022. aug. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

SZJA mentesseggel jól fizet a Lidl 6os.

Egyébként köszönöm a válaszokat!

2022. aug. 3. 18:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Inkább járj be, mert az elég gyanús, hogy elmész tp-re aztán meg onnan nyaralni. Ha nem mégy be így is úgyis kell orvosi igazolás a betegszabihoz is. Nem az a baj, hogy próbaidő alatt nyaralni mész, hiszen ez korábban lett rendezve, az se baj, ha beteg vagy, de a kettő együtt rossz kombó egy munkáltató szemében hiába jött ki neked szerencsétlenül. Nyomd le valahogy ezt a 2-3 napot. Ha nagyon szarul vagy úgyis hazaküldenek.
2022. aug. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én táppénzre mennék, mivel a nyaralás gondolom már ki van fizetve és jobb addig pihenni, hátha addig jobban leszel. Ha bemész dolgozni csak terheled a szervezeted és nehezebben gyógyulsz. Ezt megmondanám a munkahelyemen is, pontosabban úgy, hogy beteg lettél és ha jobban leszel akkor a jövő héten mész nyaralni.

A táppénzhez nem kell teszt, sőt szerintem örülnek is neki, ha bemondod, hogy otthon csináltál egy tesztet. Így kizárják a covidot.

2022. aug. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!