Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit tennétek/tettetek mikor...

Mit tennétek/tettetek mikor műtötték a gyereket, hogy oldottátok meg a felügyeletet?

Figyelt kérdés
3 hónapon belül 2 műtét+lábadozás gyógytornával vár a gyerekre. 14 nap táppénzből már 5 elfogyott, szabikat is vettünk ki, mama is segít, de nem a végtelenségig természetesen és a munkáltató sem boldog, ha eltűnök hetekre (nincs is miből). Tippeket kérnék, ki hogy oldotta meg?

2014. okt. 17. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Mekkora a gyerek?
2014. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Mekkora a gyerek?


Ha kicsi és éjjel nappal mellette kell lenni, akkor be kellene vonni barátokat, rokonokat is.

Vagy is nappal jöjjön a katika néni, akit a kicsi kedvel és délelött legyen ö vele, stb...

Egy naptárat elövenni, és abba részletesen bele írni, hogy ki melyik órában tud a gyerekkel lenni. Ha tudtok ott aludni, akkor akinek nincsen olyan vészes nappali munkája, az aludjon éjszaka ott a gyerekkel.


Nekem csak egyszer volt szerencsére a lányom korházba, de elég jól tudtam ott aludni.

2014. okt. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

6 éves, a kórházban én voltam/leszek vele, de utána hetekig itthon kell maradnia. Passzoljam mindig más rokonhoz? A legolcsóbb szitter is több, mint a fizetésem.

Ti be tudtátok vonni a rokonokat? Azért nekik is van más dolguk, dolgoznak. Tudom, más gyerek az őszi szünetet is mamánál tölti, nálunk ez nem működik. A gond, hogy elhúzódik a dolog, hónapokig. Annak viszont nagyon örülök, hogy a műtét jól sikerült, ez a legfontosabb.

Szóval: másnál besegít a rokonság? Vagy erre veszi ki mind a 14 nap táppénzt, ami jár egy évre?

2014. okt. 17. 14:14
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
lehet én vagyok lemaradva, de én nem is hallottam még, hogy a táppénz maximalizálva van 14 napra?
2014. okt. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gyermekapolasi tappenz van maximálva, utolso. A gyermek korával csökken az adható napok szama.


Kerdezo, ha jo fej a haziorvosod, tappenzre vesz téged. Téged, sima tappenzre, nem gyermekapolasira.maz nincs maximálva.m

2014. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!