Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rettenetes helyzetbe kerültem...

Rettenetes helyzetbe kerültem a munkahelyemen. Ti mit tennétek a helyemben? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
hatalmas műtét miatt hosszabb ideig nem tudtam dolgozni menni.Féltettem a nagy nehezen megszerzett új munkahelyemet és felajánlottam a főnökömnek, hogy fizetetlen szabadságra megyek.(Komolyan féltem,hogy elveszítem az állásomat, előtte évekig alig volt munkám).. műtét után pár nappal felhívott a főnököm anyukája,és érdeklődött hogylétem felől. Ezt megtette még párszor,komolyan elérzékenyültem tőle.Aztán,mielőtt hazajöhettem ismét felhívott,hogy most beszélt a fiával(főnököm),most tudta meg,hogy én fizetetlen szabira akarok menni,erről szó sem lehet, kérjek csak nyugodtan igazolást a kórházból,és szóljak a háziorvosomnak is a betegállományról.Egy darabig hadakoztam vele-mivel azt sem tudtam meddig fogok lábadozni- de hajthatatlan volt,hogy ők ezt megbeszélték csak tegyem amit mondott..megtettem. Majd felhívtam a főnököt, hogy megbeszéljük,hogyan is juttathatom el első két táppénzes papíromat..elég hidegen beszélt velem,nem volt megszokott tőle..Rákérdeztem mi a baj, erre magából kikelve kiabált velem, hogy én is jól kicsesztem vele,pedig nem ebben egyeztünk meg és különben is van fogalmam arról neki ez mibe fog kerülni?.....azt hittem leesek a székről.magyarul, jó nagy fát vágtam ki magam alatt azzal, hogy eszembe nem jutott ezt az ügyet a főnökkel is tisztázni(Mivel mióta nála dolgoztam,az anyukája gyakorlatilag vele egyenrangúan utasított minket mindenben,fel sem merült az ő szavait felülbírálni) Rettenetesen érzem magamat,pedig szeretem a munkámat és a munkahelyemet is, a kollégákkal együtt... próbáltam neki elmagyarázni a dolgot, de csak ingerülten leállított,hogy most már mindegy, nem is akarta felhozni, de vegyem tudomásul itt ő a főnök és nem az anyja...na most.. a táppénzes papírjaim még nálam vannak..vissza tudnám én ezt még valahogyan csinálni? Ha nem adom le a papírokat akkor mi van? az orvosnak ezt jelentenie kell? vagy hogy mennek ezek a dolgok? én még sosem voltam táppénzen,teljesen járatlan utakon tapogatózom!Segítsetek mielőbb.....

2013. júl. 14. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

A táppénzes papírjaidat az orvos írta ki, Így a példány másik felét az orvos elküldi a TB-be. Ugyanis jogosult vagy a tb megtérítésére ha fizetsz TB-t.

Én a helyedben bemennék a munkahelyemre, és beszélnék személyesen a főnökkel.

Nyugodtan meg lehet neki mondani, hogy te egy felnőtt ember vagy aki tiszteletben tartja hogy ő a főnököd, és tisztelettudóan beszélsz vele mindig. Ezért meglepett téged, hogy a telefonban leordította a fejedet.. Azt is elmondhatod neki, hogy bár elkérted a táppénzes papírokat, azért mert az anyukája erőltette a dolgot. Ha gondja van az édesanyjával akkor beszéljék meg, de ne rajtan csattanjon már az ostor. Elmondhatod azt is, hogy eddig is az anyukája úgy viselkedett mintha ő is főnök lenne, és mivel az édesanyjáról van szó, és eddig a főnök sem jelezte soha hogy az anyja nem főnök, neked eszedbe sem jutott hogy ellenkezz az anyjával. Feltétezted hogy az édesanyja bármit tesz vagy dönt arról a főnök is tud.

Majd szépen tedd le az asztalra a táppénzes papírokat, és mond azt hogy innentől kezdve döntsön ő hogy mit kezd vele. Kifizeti a táppénz (ha a cég kifizetős, ha nem akkor leadja ő maga) vagy kiír fizetetlent. ennyi..

2013. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Itt nem közted és a főnököd közt van a fő konfliktus, hanem a főnök és az édesanyja között - gondolom valami családi vállalkozás vagy kis cég, így nem csoda, ott gyakran megesik. Te mondhatni a helyzet áldozata vagy, de ez természetesen nem ok arra, hogy áldozatként viselkedj, sőt, ez lenne a legrosszabb ötlet. Munkával most ne törődj, az egészség fontosabb - ezt a főnöködnek is nyugodtan megmondhatod, ugyanakkor biztosítsd róla, hogy ha felépültél, 120%-on tudod folytatni a munkád.
2013. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilván már sajnos megteheti a munkáltatód hogy betegállomány alatt is kivághat a munkahelyéről, de ha higgadtan megtudjátok beszélni a dolgokat akkor nem fog kiszúrni veled. Ha jól végzed a munkád akkor nem hiszem hogy lefog cserélni mert manapság nehéz egy olyan szakmával rendelkező embert találni aki jó a munkájában, mert sokan vagy külföldön vannak vagy más cégeknél.

Bátyámnak is van vállalkozása, és alig talált egy olyan titkárnőt akinek van normális tapasztalata az építőiparban és tényleg rálehetett bízni mindent. De ma már sajnos mondhatják simán azt hogy akkor menj el a fenébe és majd jön más helyetted. Neked pedig tessék maradni táppénzen, ne a főnököd érdekeljen mert neked is élned kell valamiből és jogod is van hozzá.

Amikor én mentem hasonlóan táppénzre 2 hónapra az is egy kis cégnél volt és amikor közöltem a főnökömmel mér egyből mondta hogy milyen papírokat szerezzek és majd mikor és hogyan juttassam el hozzá. Akkor én is gondoltam hogy fizetés nélkülire megyek mert az a cég sajnos eléggé a csőd szélén állt és nem akartam hogy emiatt essen ki csomó pénz, de a főnökömet nem érdekelte, ő azt mondta hogy az nekem ugyanúgy jár, ő ebbe nem fog vitatkozni. Nekem kivételesen normális főnököm van.

2013. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek,azt hiszem az első válaszadó tanácsát fogadom meg... :)
2013. júl. 14. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!