Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha elképzelhetetlen...

Mit tegyek ha elképzelhetetlennek tartom a munka világát kamaszként?

Figyelt kérdés
Rendszerüzemeltetőnek tanulok, megy is, azzal nincs gáz. Csak szerintem iszonyatos nyomás hogy ha valamit elrontok akkor rögtön fegyelmi, vagy ha komolyabb, akkor ki is rúghatnak. Azt sem tudom, hogy fogom majd minden áldott nap ugyanazt csinálni 40-45 évig anélkül, hogy beleőrülnék. Meg hát olyankor már nincsenek szünetek, max 1-2 hosszú hétvége, a karácsony, meg évente 1x az a hét amit a szabadságomból összespóroltam. Egyszerűen annyira idegen nekem ez az egész és rettegek tőle.

2022. aug. 4. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

A klasszikus 8 órás munka világa arról szól, hogy reggel felveszed a munkát, 4-kor lerakod. A munkakezdés és a munka befejezése között dolgozni kell, a munka délutáni befejezte után meg papíron azt csinálsz másnap reggelig, amit akarsz. Persze akinek családja van, gyerekei, annál ez sem igaz. A pároddal is foglalkozni kell, ha van gyerek, azzal is beszélgetni kell, ha olyan, akkor tanulni is kell vele. Ez az élet.


Valamiből meg kell élni.

2022. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Senki nem mondta,hogy ezt kell csinálnod. Van 1000 féle pènzkeresèsi lehetőség
2022. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még felnőttként is szörnyűnek tartom.


Sajnos muszáj....

2022. aug. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen jogos a rettegésed, mivel a nagy többség xar életet él, hiszen csak azért dolgozik, hogy megéljen és amikor letelik a nap, akkor így zajlik a következő is és végül az ember meghal.


Totál kiábrándító az egész.


Ebbe tényleg bele lehet őrülni, azért van itt is annyi gyökér - tisztelet a kivételnek!


Szerintem az a megoldás, hogy az ember váltogatja a tevékenységeit és a helyeit, ha tudja!

2022. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Shaddark ***** válasza:
100%

"Rendszerüzemeltetőnek tanulok"

Hát ez nem fegyelmi meg kirúgás, feltehetően életed végéig, de minimum 5-10 évig a fizud 33%a megy a kártérítésbe ha konkrétan te rontod el...

Bár állás függő, egy állami intézményben valószínűleg meg lehet úszni, de ott meg nem keresel.

Amúgy meg ha nem tetszik ne csináld, keress olyat amit imádsz csinálni és szívesen mész be majd minden nap a munkahelyre.

Már ha nem home office-ban dolgozol.

2022. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne úgy képzeld el a jövőbeli munkahelyed, hogy a képzés után megszerezted a szükséges tudást és nyugdíjig már nincs fejlődés. Szépen beleszoksz, van betanítás, van folyamatirányítás meg egy csomó protokoll. Nem sokat nyer a munkáltató azzal, hogy fegyelmiket osztogat betanítás nélkül. Majd megtanulod a szakmád és nem lesz baj.


És csakugyan nem lesz nyári szünet (meg tavaszi, őszi, sí, tantestületi meg ami van manapság), de dolgozatok és vizsgák se (oké, van akinek vannak, de nem úgy mint a suliban).


Jó hír, hogy kereshetsz pénzt és senki nem szól érte hogy mire költöd (ameddig betartod a szabályokat és fizetsz adót meg járulékokat). Sőt, hozhatsz olyan döntést, hogy mással keresel pénzt. Akár olyasmivel, amiben örömöd leled.


Bele fogsz jönni a felnőtt életbe mint kiskutya az ugatásba:)

2022. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Délutántól másnap reggelig szabad vagy.


Te döntöd el mire költöd a pénzed.


Vannak jófej kollégák.

Vannak pihis, szabad percek a meló helyen. (pl. nekem most:P)

2022. aug. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Majd ha éhezel, meg fázol, akkor nem fogod elképzelhetetlennek tartani. Persze, élhetsz a híd alatt, meg az utcán is ha neked ahhoz van kedved.


Nem értem a gondolatot, hogy miért is kellene 45 évig ezt csinálnod? Nem tanulhatsz esetleg mást? Nincs millió+1 másik pénzkereseti lehetőség?

2022. aug. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már évek óta dolgozom, de még mindig annak tartom..

Amúgy ha ez megnyugtat, a legtöbb hely nem olyan azért, hogy ha egy kis hibát is vétesz, egyből jön a fegyelmi meg a kirúgás. Alapból minden munkahelyen van oktatás, meg betanulási idő, ahol mindent a szádba rágnak, stb. Gondolj arra, hogy a vezetőknek is idegesítő állásinterjúkat meg oktatásokat meg ilyen szarokat tartaniuk, ha egyszer van egy emberük egy pozícióra, nem fogják egyből a legelső kis hibánál kirúgni, hogy utána újra végigjátszhassák ezeket. Ha már egyszer felvettek valahova, valószínűleg szimpatikus voltál valakinek, úgyhogy hacsak nem csinálsz valami nagy galibát, pl. több milliós károkat a cégnek, vagy mondjuk nem deviáns a viselkedésed és nem panaszkodik rád minden munkatársad, meg ilyesmi, akkor nem valószínű, hogy kirúgnak. Sőt, sok helyen még olyan nagyon kiemelkedőnek se kell lenned, elég, ha elvagy már x éve ott, mint a befőtt és pusztán emiatt előléptetnek.

2022. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendszerüzemeltőként fogsz dolgozni, akkor azért annyira nem kell félni, nem egy veszélyes meló az. Korrektül meg kell tanulni a dolgokat, be kell tartani a szakma szabályait, és onnantól fogva túl nagy baj már nem lehet. Ha egy hálózat rendesen össze van rakva, a switchek felkonfigolva, akkor az nem fog egyik napról a másikra magába roskadni, legfeljebb hardverhiba esetén. Egy mai, normális switch 10-15 évig is elmegy hiba nélkül.


A lényeg, hogy szeresd amit csinálsz, ez a legfontosabb! Ha ez megvan, akkor minden más már kibírható.

A második legfontosabb a vezetőség. Az olyan céget, aki az első legkisebb hibánál is fegyelmiket osztogat, ott kell hagyni. Jellemzően pont az ilyen cégek szoktak néhány éven belül csődbemenni. De egyébként nem kell félni a fegyelmitől, sőt még a kirúgástól sem, egyiktől sem dől össze a világ.

2022. aug. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!