Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A gyári munkahely viszi le az...

A gyári munkahely viszi le az életről leginkább általánosságban az embereket?

Figyelt kérdés

Jelenleg lassan 25 évesen gyárban dolgozom két éve. Nagyon rossz a közösség, nagyon lenézik a másikat. Holott vannak ott olyanok akiknek nincs szakmájuk se, de fölényeskedni akarnak, és próbálják velem éreztetni, hogy én egy szardarab vagyok, semmirekellő.

A főnököm engem a haverjának tekint, mégis sokszor mondja nekem, hogy hülye vagyok, és egyebeket. Ennek ellenére a hitelkártyámra támaszkodik és az autómra, szóval világos hogy ez az egész érdekből van. Megjegyzem időben vissza adta a pénzt hitelkártya visszatöltés előtt. De barátnőm is azt mondja hogy egy bunkó paraszt, aki elveszi az emberek fizetésének egy részét, ha a seggét nem viszik haza. Barátnőm szerint fel kéne mondanom, mert minden gyárban ilyen embertelen a helyzet, és elmenni inkább egy kisboltba akár kevesebb pénzért, de nyugodtabb lennék. Illetve minden éjszaka otthon aludnék a szervezet roncsoló három műszak helyett. Főnököm szerint a főiskolával nem mennék semmire úgysem.



2022. aug. 8. 23:12
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Mit kellene tennem? Teljesen át szellemülni, és leszarni az egész melóhelyet, és úgy bejárni a továbbiakban senkinek sem a kedvére tenni puszta jóindulatból, vagy kapásból új helyet keresni?
2022. aug. 8. 23:14
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
A hozzád legközelebb álló öt ember átlaga vagy. Keress barátokat akiknek más a gondolkodása, másokkal ne foglalkozz.
2022. aug. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%
Majdnem minden magyar melóhelyen ez van. A magyar nagy általánosságban egy undorító nyomorult szaréletű irígy lehúzó népség akik egymás életét akarják megmérgezni ha már az övék annyira pocsék akkor a másé se legyen jobb címszóval. Tudom miről beszélsz, semmihez nem értő mihaszna emberek viselkednek úgy mint ha fontos emberek lennének a cégnél miközben jelentéktelen, bármikor pótolható senkik csak annyira hülyék hogy erre nem képesek maguktól rájönni. Ha más munkahelyi kultúrára vágysz, támogatóbb közeggel, normálisabb emberi viszonyokkal akkor irány Európa. Ott sem tökéletes minden meg persze bizonyítani kell de nekem gyári melósként sokkal nyugisabb a kinti légkör.
2022. aug. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Raktárban ugyanez volt,le is léptem onnan hamar.Minden napom mérgezték a munkatársak,gyűlöltem bemenni.Fizetés meg egy nagy 0 volt
2022. aug. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Meg is lettem már fenyegetve saját kollégáim által ahelyett, hogy felnőtt ember módjára megbeszélték volna velem a dolgokat. Amit a hátam mögött hallanak vissza, azt elhiszik, én meg mondhatok bármit. Főnököm teljesen rám telepedett, mert neki pénze nincs, mindet elitta es rengeteg hitele van.
2022. aug. 9. 01:02
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Bakker, milyen főnök az, aki a dolgozóitól kéreget kölcsön? Padlógázzal húznék el az ilyen helyről.
2022. aug. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Shaddark ***** válasza:
100%

A boltot azért gondold át. a legtöbb helyen bemész hajnali 4-re, pakolod az 50 kilós ládákat, majd miután elfáradtál és állni is alig bírsz kinyitsz és mosolyogsz a vevőkre. Akik türelmetlenek, értetlenek és ha szeretnél jó boltos lenni akkor szépen mosolyogva türelmesen kiszolgálod őket. Aztán zárás, este 6-ra talán hazaérsz. És kifizetik mind a 8 órát...

Eszel, alszol és mehetsz vissza.

Ha délutános vagy akkor bolttól függően általában kettőtől kettőig amiből persze csak 8at fizetnek.

A multiknál jobb a helyzet, de ott meg elég zombi meló a kassza. Sokan hangulat javítót szednek pár év múlva hogy kibírják.

És biztosan vannak jó helyek is, én is láttam már olyan bolti állást ahol jó dolgozni, de rettentően keveset, talán minden 10.ik ilyen. Nehéz kifogni tapasztalat nélkül.

Talán menj el egy multihoz dolgozni, azoknál jobb a munka kultúra azt mondják. Én nem tudom mert egynél sem dolgoztam még, de itt is pl. sokan dicsérik. Ahol magyar főnök van, ott az értékelés, órabér ... a szerint van megállapítva, hívtad-e disznó vágásra, milyen businesst tudsz vele összehozni. Ha csak simán sokat és jól dolgozik valaki, akkor pici órabér semmi megbecsülés jár érte.

És én külföldi cégeknél is ezt láttam, persze magyar főnökökkel.

És persze vannak jobb helyek, - mint ahol most is vagyok, de kevés az értelmes vezető az országban, én azt láttam eddig. A legtöbb vezető sík hülye. De tényleg. Ismer valaki, nagy a hangja, felveszik.

2022. aug. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem pl. a könyvelői munka visz le az életről. Szerintem ez nem szakma függő.
2022. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ráadásul meghívatta magát hozzánk kajálni, mert a barátnőm olyan kaját említett a füle hallatára nekem, amit ő is szeret. Persze nemet nem mer neki egyikünk se mondani, mert a főnököm. Ma hívtam, hogy akkor jön-e, délután ahogy tegnap említettem neki. Nem vette fel a telefont. Utána barátnőm családja jelentkezett hogy jönnének hozzánk. Utána próbált elérni engem a főni, de én már letojom, nem vettem fel a telót. Sokszor mondja másra, hogy így járt.. Hát most ő járt így, nem foglalkozik senkivel.


Igen sokszor melóban jön aprót kérni kávéra, haza viteti magát munkából. Ha nem vállalja be valaki, akkor megcsapolja az ember mozgóbérét. Hitelkártyával már nem fogok neki fizetni, mert ha netán nem tudja visszaadni, ott maradok a bankomnak tartozással.

2022. aug. 9. 15:32
 10/20 Shaddark ***** válasza:
100%
Jó nagy tajparaszt lehet amúgy...
2022. aug. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!