Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Júli közepén kezdtem munkahely...

Júli közepén kezdtem munkahelyen, ma van fizetés. Fél havit kaptam ugye?

Figyelt kérdés
Egy hónapra rá küldtek fél havit, hogy lesz a következő fizetésem? Másfél havit kapok szeptember 10-én? Nem értem sajnos.
2022. aug. 10. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fel havit kaptál, mivel júliusban fél hónapot dolgoztál. Ha az augusztust végigdolgozod, akkor szept elején ki fogják fizetni azt a teljes havit. Másfél havit mire kapnál? Hónap alapú az elszámolás, elsejétől hó utolsó napjáig.
2022. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván fél havit kaptál júliusra.
2022. aug. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fél havit maptál. Július közepétől végéig tartó időszakra. Ha végigdolgozod az augusztust, szept 10-én 1 havit kapsz. Az augusztusban ledolgozott időre.


A 10-ei fizetésnél nem a 10-ig ledolgozott időre járó pénzt kapod meg, hanem az előző hónap végéig ledolgozottra járót.

2022. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Most ezt komolyan meg kell kérdezni? A főnököt kérdezd, mert munkahelyenként is változó hogy hogyan fizetnek ki. Van, ahol hetente, két hetente, havonta van fizetés. A munkaszerződésben benne kell, hogy legyen. De az általános a havi elszámolás, amit minden hó 10-éig kell megkapnod. Jelen esetben fél havi fizetést kaptál, mert ennyi ideje vagy munkaviszonyban.
2022. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért kapnál másfél havit???
2022. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld. Eddig azt hittem hogy 11-étől 10-ig egy havi, akkor egy havit kapok bármikor kezdek, kövi hónapban ugyanaddig. Plusz azt az adatot nem tudtam eddig hogy tört hónapban nem kapok semmilyen pótlékot. 70-80 ezerrel többre számítottam. B@szhatom.
2022. aug. 10. 12:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egy hónap az hó elejétől hó vége. Csak Mt. szerint tárgyhónapot követő hónap 10.-eig(asszem) köteles fizetni.
2022. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a gyors és korrekt választ, nagyon ritkán kapok ezen az oldalon ilyen segítőkész válaszokat és nem oltogatást.
2022. aug. 10. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!