Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltató eltekinthet a...

A munkáltató eltekinthet a felmondási időtől, ha a kollégák közt összeférhetetlenség merült fel?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy kibékíthetetlen konfliktus adódott, gyakorlatilag lassan az idegi kimerültség határára kerültem a közvetlen kolléganőm miatt, így sokadik próbálkozás után arra jutottam, legjobb ha másfelé veszem az irányt.

Viszont lenne felmondási időm, a szerződés szerint 2 hónap.

Hivatkozhatok a valódi okra? Lehet így is rendes felmondással beadni a kérelmet, és hogy tekintsenek el a felmondási időmtől?

Köszönöm!



2022. aug. 10. 23:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat. Ügyvédet megvallom nem szeretnék fogadni, most megpróbálok a tulajdonossal ésszerűen beszélni, hátha belátja, hogy jobb, ha eltekint, mintha írásban eladót nyoma van a miérteknek.

Az azonnali hatályú felmondásnak lehet , hogy rám is kilátással van, hiszen az gondolom nem vet jó fényt a jövőre nézve.

Úgy tudom, a rendkívüli felmondás csak valóban valami súlyos esetben indokolt, pl bűntény vagy sabálysértés, stb. Jól gondolom?

2022. aug. 11. 22:33
 12/12 anonim ***** válasza:
46%

A rendkívüli felmondás (hivatalos nevén azonnali hatályú felmondás) csak akkor állja meg a helyét, ha a MÁSIK FÉL a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét (1) szándékosan vagy súlyos gondatlansággal (2) jelentős mértékben (3) megszegi, vagy egyébként olyan magatartást tanúsít (4), amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.


Az (1)-(3)-nak egyszerre kell teljesülnie.

A (4) eset lehet például, ha a munkáltató állandóan megaláz verbálisan, vagy mondjuk kezet emel Rád, és a többi...


Az, hogy számodra mérgező a környezet, nem ok az azonnali hatályú felmondásra. A kollégáidat sajnos nem választhatod meg úgy, ahogy a barátaiddal megteszed.

2022. aug. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!