Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyemen, a velem egy...

A munkahelyemen, a velem egy irodában dolgozó nénik miatt megfáztam. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Az irodában az én asztalom éppen a klíma alatt van, és idén már másodjára fázok meg miatta. A munkahelyemen dolgozó nénik állandóan bekapcsolják, mert melegük van. Ha szólok az asszonyoknak, hogy kikapcsolhatjuk-e egy picit, akkor bár megengedik, de azért érezni, hogy neheztelnek rám emiatt, hogy én lekapcsoltam a klímát. Helyet sajnos egyik asszony sem akar velem cserélni. Mi lenne a megoldás, valami kompromisszum, hogy én is és a nénik is jól járjak?

2022. aug. 18. 22:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
Takaritva van egyaltalán az a klima? A legnagyobb bakterium telep ha nincs es fujja a levegőbe..
2022. aug. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha oldalfali klíma van, akkor meg lehet próbálni vízszintesbe állítani a terelőlamellát (vagy legalábbis minél feljebb). Ettől kezdve nem rád fújja a hideget. Ha plafonra szerelt a klíma, akkor ez nem megoldás, bár azt hiszem azoknál is lehet irányítani a légármot valamennyire.
2022. aug. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
46%
Egyébként párezer forintért lehet venni klímára légterelőt 🤷‍♀️
2022. aug. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
45%

Ha már a főnök is irgalmatlanul buta-hu__e, akkor egyik nap bevinnék egy szép és nagy napernyőt, ami lefedi munkaterületem és a székemhez rögzítenék, majd kinyitnám, ülnék alatta elégedetten:)


Amennyiben ez nem tetszik, akkor közölni kell a főnökkel, hogy a munkaterületed egészségre káros-ártalmas így, ezért ez lesz vagy átrendezi úgy az asztalokat, hogy az egészségügyi szabályoknak megfeleljen.

Ha kirúgni akar, akkor perbe fogod egészségveszélyeztetése címén;)


Az öreg nyanyuszkák meg fogyjanak le és nem lesz melegük!

Továbbá a klímahasználati szabályok megsértése további jogi következményeket vonhat maga után.

-5 fok a kintihez képest, takarítás havonta rendszeres használat mellett.


Ne halogassad ezt, mert ízületi és légúti betegség ülnek rád pár hét alatt, aztán életed végéig kihatnak ezek.

2022. aug. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
9. Sajnos aki erzékeny rá az bármit kortyolgat beteg lesz tőle. Anyám csal bemegy egy túlhűtött üzletbe és már taknyos lesz. Nekem szerencsém van és nem vagyok rá érzékeny semmi panaszt nem okoz. A nénik is így vannak ezzel. Nincs más megoldás minthogy nagyon kedvesen előadod nekik a problémát. Ha ők akarják a klímát csetéljetek helyet. Mert az nem működik hogy pont egy olyan ember kapja a legnagyobb adagot aki legkevésbé szeretné. Ha nem jársz sikerrel akkor próbálj a főnöknek szólni. Megértem a néniket is én is utálom a meleget de azt nem értem miért nem cserélnek helyet?
2022. aug. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
40%

Közvetlen felettesnél reklamálj, mivel nem tudsz velük kompromisszumot találni.


A klíma milyen idős? Lehet tele van gombával és bacival, azért is fázhatsz meg, nem csak a hideg miatt.

2022. aug. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Vetessen a főni asztali ventillátort, mellesleg a klíma alá lehet tenni egy kartonpapírt, ami megakadályozza, hogy a hideg levegőt lefelé fújja. De ugyan
2022. aug. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

1iaska a meleg is baromi kellemetlen tud lenni. Én sem bírnám 30 fokban pedig nem vagyok néni. Kompromisszumos megoldás kell nem elmérgesíteni a helyzetet.

Helycsere és csak olyan hűvösre állítani a klímát ami már elviselhető nem jégverem. És ne a kislány üljön alatta. Ki kell állni magadért és elmondani mindezt akár hangosan ha nem ertik meg. De ha szerencséd van 2 héten belül elmúlik már ez a meleg és elég lesz az ablakot kinyitni.

2022. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Bferike ***** válasza:
A legionella baktériumtól simán meg lehet halni,ami az elhanyagolt légkondirendszerekben tenyészik.
2023. ápr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!