Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pitiáner vagyok ha rákérdezek...

Pitiáner vagyok ha rákérdezek hogy ha szept 1-től vagyok 8 órás állású, akkor ugyan miért maradjak benn már augusztusban is 8 órában?

Figyelt kérdés

4 órás állásban vagyok és szept 1-től áttettek 8ba.

De szóltak hogy jó lenne ha máris 8 órában járnék be,

és rákérdeztem minek a terhére? ez akkor elrendelt túlóra? Hiszen én aug 31-ig 4 órás vagyok.

Hát kiderült nincs elrendelt túlóra csak úgy puszira várták el a 8 órát, és legyek hálás hogy átvettek 8ba és nézzem el hogy ezeket a napokat 4ben fizetik noha 8at lennék benn.


én meg beintettem, mondtam szept 1-től vagyok 8as majd szept 1-től maradok benn 8at.


Egyesek szerint tökös vagyok hogy megvédtem magam a lehúzástól

mások szerint pitiáner szarrágó pár napért vitázni és majd jól kirúgnak bosszúból-


Kinek van igaza?


2022. aug. 26. 13:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
ha nem szeretnél maradni akkor igen lehet szólni
2022. aug. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

nem arról van szó szeretnék -e akkor nem is érted a szitut.


arról van szó hogy elvárták volna a 8at de csak 4-et fizettek volna ki...

2022. aug. 26. 13:14
 3/22 anonim ***** válasza:
47%
üdvözölek a munka világában
2022. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%
Ügyes, tökös vagy! Helyes! Ne hagyd magad!
2022. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"üdvözölek a munka világában"


abban ne üdvözöljél, ezzel 15 évet késtél.

2022. aug. 26. 13:20
 6/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy pitiáner, én is megmondanám, hogy ilyen nincs. Vagy mostantól vagyok 8 órás hivatalosan is, vagy csak szept. 1-jétől maradok 8 órán át bent. Döntsék már el, mit akarnak!
2022. aug. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

", én is megmondanám, hogy ilyen nincs"


úgy hírlik viszont akkorát ütött a beszólásom hogy hamarosan se 4 se 8 órás nem leszek.

2022. aug. 26. 13:27
 8/22 anonim ***** válasza:
38%

"úgy hírlik viszont akkorát ütött a beszólásom hogy hamarosan se 4 se 8 órás nem leszek" - ne csodálkozz!

Én abszolút a korrektség híve vagyok, de tényleg pitiáner dolog mondjuk 3 nap miatt ennyire rossz lábbal indítani egy új munkakörben. Mert hát éves szinten mit számít az a 12 óra??? (Jó, persze, sok kicsi... De ennyi rugalmasság szerintem elvárható.)

2022. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

"miatt ennyire rossz lábbal indítani egy új munkakörben. "


És azt honnan veszed hogy ez nekem új munkakör azt elárulod?

2022. aug. 26. 13:36
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

"úgy hírlik viszont akkorát ütött a beszólásom hogy hamarosan se 4 se 8 órás nem leszek"


Sajnos ez a magyar realitás. Pedig, ha senki nem tűrné el a jogsértést, akkor a munkáltató előbb-utóbb kénytelen lenne betartani a jogszabályokat.

2022. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!