Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Én vagyok az egyetlen, aki...

Én vagyok az egyetlen, aki még soha életében nem járt sikerrel internetes álláshirdetésekre jelentkezésekkel?

Figyelt kérdés
Eddig vagy ismerettségi alapon lett munkám, vagy valamilyen közvetítő intézmény által. Ezek a lehetőségeim viszont már nem élnek. A netes jelentkezéseim nagy többségére semmilyen reakció nem érkezik. Párszor behívtak interjúra majd semmi. Volt, hogy négy hónappal később jött az elutasítás.

2022. aug. 31. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgyszintén. Évek óta. Valami nagyon nem stimmel a munkaerőpiacon az tuti
2022. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van pedig papíron keresett a végzettségem. Szerintem nem vagyok szimpatikus az embereknek egyszerűen, mert azért interjúra be szoktak hívni, csak utána nem kellek.

Viszont egy cégnek csak úgy elküldtem egyszer az önéletrajzom emailben és most is ott dolgozok.

2022. aug. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az expasim is ilyen volt. Annyi szerencséje volt, jó helyekre nyomták be és közben megalapította abból a pénzből a saját vállalkozását.
2022. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Eddig két munkahelyem volt. Az egyiknél ők kerestek meg, a másik helyre egyetemi oktatómon keresztül jutottam.

Amire én jelentkeztem, volt, hogy semmi visszajelzést nem kaptam, volt, hogy interjú után, amiről mindenképpenértesítenek, soha nem kerestek. Előfurdult, hogy én mondtam le az interjút, mert közben ekezdtem dolgozni, majd hónapokkal később írtak egy emailt, hogy sajnos nem engem választottak. :D

De érdekes módon azóta is hirdetik azt a pozíciót.

2022. aug. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így járok az utóbbi években. Vagy kiderül, hogy kamu az egész (mármint meg van hirdetve, de már rég tudott, hogy kit fognak felvenni és csak begyűjtik az adataimat) vagy be se hívnak. Nyilván nem gyári munkáról van szó, hanem általában irodairól, adminisztrátori pozícióról.

A "legjobb" eddig az volt, amelyiknél a hirdetésben leírták, hogy női jelentkezőket várnak erős angoltudással. Már a második körös angol interjún is túl voltam, amikor értesítettek, hogy nem engem választottak. Nem értettem, mi nem volt megfelelő. Fél évvel később tudtam meg, hogy a főnök unokaöccsét (!) vették fel, akinek az angolja sokkal kevésbé volt fejlett, mint az enyém.

2022. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok. Sajnos úgy néz ki ez a helyzet van mindenhol.
2022. aug. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
20 jelentkezésből kb. a fele hívott interjúra, ami után páran arra sem vették a fáradtságot, hogy értesítsenek, hogy nem én kellek. Páran hívtak, hogy ez most nem sikerült, pár helyre meg kellettem volna, de az utolsó pillanatban kiderültek turpisságok a cégek felől. Úgyhogy elég gáz a helyzet, de próbálkozni kell.
2022. szept. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
Közvetítő céghez menj, azon nyomban találsz munkát.
2022. szept. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Én 3 helyre adtam be interneten keresztül a jelentkezést (Bp - multi - versenyszféra), abból 1 visszautasított a túl magas bérigényem miatt, a másik 2-nél volt interjúm, abból elfogadtam azt amelyik cég gyorsabban visszajelzett, hogy megfeleltem az interjún és alkalmazni szeretnének.
2022. szept. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 cukikutyus ***** válasza:
33%

Akkor én vagyok itt a kakukktojás,mert nekem majdnem mindenegyes jelentkezésemre reagáltak,és sokszor dilemmában voltam,hogy melyik állást fogadjam el,mert egy egyik munkáltató jobban nyomult ,mint a másik.Főként a közvetítők kérlelték,hogy menjek,de rendes céges állományban is simán el tudtam helyezkedni.

Viszont ismerősök,barátok soha semmit nem ajánlottak,mindvégig egyedül boldogultam,és kizárólag az e-mailes jelentkezések garantálták a sikert.Jelenleg is.

2022. szept. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!