Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjú után érdemes...

Állásinterjú után érdemes jelezni, ha visszalépnék?

Figyelt kérdés

Voltam egy állásinterjún, de nem nyerte el a tetszésemet. Az álláshirdetés leírása és az interjún felvázoltak csak részben fedték egymást, emiatt semmiképp nem vállalnám. Mivel egy elég nagy vállalatról van szó, a jövőre nézve nem akarom teljesen lezárni magam előtt az utat, hisz hátha egyszer még megtetszik egy állásuk.

Azt kérték, ha visszalépnék jelezzek vissza. Nem tudom érdemes-e megvárni, hátha mégse engem választanak vagy mindenképp érdemes jelezni feléjük?


2022. szept. 1. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha külön kérték, akkor dobj nekik egy mailt róla.
2022. szept. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem, ha mondtak valamit, hogy meddig jeleznek vissza, addig várj. Az egyszerűbb, ha elutasítanak, nincs gond. Ha felvennének, köszönd meg a bizalmat, és hárítsd el udvariasan, lehetőleg magyarázat nélkül, pl megváltozott körülmények miatt sajnos nem áll módomban elfogadni az állást jelenleg. Azért túl sokat ne húzd, de picit, pár napot várj.
2022. szept. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy érzem a helyszínen is látták rajtam, hogy annyira nem szimpatikusak a felvázolt dolgok, eltérések. Ekkor kérték, hogyha valami miatt meggondolnám magam, akkor küldjek mindenképp egy e-mailt. Gondolom, hogyha számolnának velem, akkor ne tegyék feleslegesen.
2022. szept. 2. 10:50
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Neked van igazad, kérdező. Szemét dolog megvárni, amíg kiválasztanak téged, és utána mondani azt, hogy mégsem mész. Sokkal korrektebb időben jelezni, hogy ne számítsanak rád. Abban viszont igaza van a másodiknak, hogy magyarázkodni nem kell. Köszönöd, hogy lehetőséget adtak a személyes bemutatkozásra, de ezúttal visszalépsz a jelentkezéstől, és ennyi.
2022. szept. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm! :)
2022. szept. 2. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!