Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit érdemes hazudni...

Mennyit érdemes hazudni állásinterjún?

Figyelt kérdés

2020. júl. 4. 16:14
A kérdező szavazást indított:
Semennyit
Egy keveset
Amennyit jól esik
Sokat
Amennyit csak lehet
46 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Ha ilyen szinten vagy, nem fognak olyan helyre felvenni, ahol interjúztatnak.
2020. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Köztudott, hogy a mai világ a szélhámosságról és nagyot mondásról szól. Nem a dolgozó, és tanult emberek világa van most. Az a lényeg, hogy diplomával hülye legyél, tudatlan, és lesz pénz.
2020. júl. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

A tényekben nem érdemes (például plusz végzettséget, ismeretet), de az indokolban/magyarázatokban igen.

Én belecsempésztem a mondandómba, mikor célozgattak rá, hogy nem lehet gyerekem. Természetesen lehet, de egyáltalán nem akarok, a kérdéshez meg alapból semmi közük, szóval lényegtelen, hogy mi az igazság. Arról is hazudtam anno, hogy miért hagytam félbe az egyik szakom. Az igazság az volt, hogy hülye voltam hozzá, de én azt mondtam, hogy muszáj volt dolgoznom, ezért mentem át máshova levelezőre (amit egyébként be is fejeztem). Hazudtam arról, hogy még tanulom a spanyolt. Utoljára 6 éve tanultam, alapszintig jutottam, nem tudnék levizsgázni belőle. De jól mutat az önéletrajzban még egy nyelv, aminek tudom az alapjait. Hazudtam arról is, hogy nincs jogsim. Van, csak semmi kedvem fuvarozgatni embereket és dolgokat, ha irodai munkára vesznek fel (és igazam is lett). Hazudtam a lakhelyemről, hogy felvegyenek azáltal, hogy közel lakom, holott csak ideiglenesen laktam ott. Hazudtam arról is, hogy az adott területen akarok elhelyezkedni. A francokat, csak bezsebelek 1-2 év tapasztalatot alacsony szint4n és megyek tovább oda, amit tényleg szeretnék és ahol tapasztalat nélkül szóba sem állnak velem. Hazudtam arról is, hogy hétvégén dolgozom és minden este dolgom van. Semmi kedvem nincs hallgatni a nyígást, hogy miért nem megyek csapatépítőre.

Viszont a diplomáimról nem hazudtam. De sokan értették úgy a félbehagyott szakomat, hogy szereztem papírt (gyakorlatilag a záró dátum hiányzott csak mellőle a cv-mben) és emiatt vettek fel, de ez már nem az én bajom.

2020. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább finom csúsztatást mondanék.

Pl. dolgoztam az alábbi helyen X pozícióban. Ami tényleg így volt, de csak az alapokig jutottam benne és diákként volt ingyen tapasztalatszerzésből. Mivel olyan helyekre jelentkezem, akiknek csak a tapasztalat számít (és nem értenek az X pozícióhoz), ezért mindenki többet képzel bele.

A "miért hagyta ott az előző munkahelyét" kérdésnél mindig hazudok, mégse mondhatom azt, hogy az előző főnököm egy ........ volt, aki kiabált velem és este 11-kor képes volt felhívni, ha olyanja volt. Helyette azt válaszolom, hogy sajnos nem volt előrelépési lehetőségem és szerettem volna más területet is megismerni.

2020. júl. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Minimálisat érdemes csak, sőt, sajnos néha kell is, mint azt megtapasztaltam. A végzettségről, ismeretekről és munkatapasztalatokról ugyanakkor nem csak nem érdemes, nem is szabadna hazudni (már csak azért sem, mert ha felvesznek és éles helyzetben besülsz, szerintem kellemetlenebb tud lenni, mintha fel se vettek volna).

Azonban vannak olyan kérdések is, amik ki tudja miért, de sokszor megkerülhetetlenek, holott semmiben nem befolyásolja a tényleges munkavégzésedet, munkamorálodat. Hiába mondod el az igazat a munkahelyváltásod okáról, sajnos nem biztos, hogy az interjúztató v a hr-es az őszinte válaszodat szeretné hallani. Aztán vannak azok a kérdések, h merre laksz, hány éves vagy, akarsz-e gyereket stb. Ezekre amúgy sem kérdezhetnének rá (ezért is próbálják sokszor inkább kiugrasztani a nyulat a bokorból: "nehéz volt idetalálni?/sokat kellett utazni/volt parkolóhely, vagy busszal jött?", vagy amikor közölték velem, h "ugyan nem látjuk a születési idejét a CV-jében [megj. nem is szabadna beírni], de az átlagéletkor nálunk 25 körül mozog", arra is csak mosolyogva reagáltam, h az nagyszerű, szeretem a fiatalos légkört.

Aztán az megint egy másik kérdést érdemelne, hogy ezeket a bullshit magánjellegű kérdéseket fel sem tették a legutóbbi interjún, és fel is vettek...

2020. júl. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%
Minden kiderül idővel...
2020. júl. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6

Ha azok a dolgok kiderülnek, amikhez egyébként semmi közük, akkor lehet feljelentést tenni. A munkaadóm nem a rendőrség, nem vagyok köteles mindenről az igazat és csak az igazat mondani. Ezzel kap nem szerződtem, azzal kapcsolatban meg főleg nem, hogy a magánéletem cincálgassák. Számukra legyen az a valóság, amit mondtam, ha már amúgy is arra kényszerítenek, hogy hazudjak, különben nem is érdekli őket a lényeg. Hiába vagyok tökéletes szakember, ha a hr-es csitri szemét csípi, hogy esetleg messzebb lakok vagy potenciálisan anya lehetek pár éven belül

2020. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meg hiába mondom, hogy be tudok járni meg nem akarok gyereket, ha elkezd képzelegni
2020. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan előttem is mondták tényekben nem érdemes hazudni.

Én is sokszor lódítottam, mert sajnos a mai világban muszáj. Kezdőként több év kereskedelmi tapasztalatot hazudtam piaci munkásként feltüntetve, mert tudtam, hogy nem tudnak utána nézni. Továbbá minden alap ott volt bennem kereskedelmi végzettséggel, és mellé volt/van logikus, racionális gondolkodásmódom. Azaz fel tudom mérni mit tudok megtanulni, és mit nem.

Azonban egy állásinterjún azért kalkuláld bele, hogy benne van a pakliban, hogy ha van közös ismerős, akkor kérdezősködhetnek utánad. Szóval óvatosan hazugsággal, mert visszafelé is elsülhet. És az is igaz, amit az előttem lévő írt. Hiába gyűjtesz tapasztalatod, és leszel talpraesett állásinterjúkban, ha olyannal találkozol, akinek nem vagy szimpatikus, és/vagy elkezd veled kapcsolatban hamis képet kialakítani.


Legutolsó munkahelyemet azért hagytam ott, mert konfliktusom lett egy kolléganővel. Az a tipikus "én mindent tudok/nekem van igazam/majd én helyrerakom/majd én megmutatom" típus volt, akinek elég volt, ha rosszul néztél rá, és már félreértette, és elkezdett vinnyogni.

Egyszer nem tetszett neki a hangsúly, ahogy válaszoltam, és nekem esett. Utána nem is szóltam hozzá, úgy voltam vele ész érvekkel nem tudnám meggyőzni, mindennapi vitákhoz, meg nincs türelmem. Elkezdett fúrni, például olyanokat mondott, hogy a nyakamat nem is kiszívták, hanem biztos szadomazó szexben vettem részt. Szóltam a főnöknek, hogy állítsa takarékra, mert amit csinál az alapból is sértő, ráadásul kereskedelmi egységről van szó, és ezt a vevők előtt mondta. És nem volt kedvem begyűjteni szexuális "rajongókat".

Az egész kifulladt abban, hogy egy harmincezer forintos hiányt vágtak a nyakamba úgy, hogy kamerafelvétellel végigkövethető volt a pénz útja, és nem volt róla felvétel, hogy rosszul lett volna visszaadva, vagy pedig lenyúltam volna. Felmondtam azonnalival, és megfenyegettem őket, hogy ha azt terjesztik loptam, feljelentem őket. Az új munkahelyemnél csak annyit mondtam, hogy már nem bírtam a napi 15 órás műszakokat.

2020. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!