Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A mostani rezsihelyzetben a...

A mostani rezsihelyzetben a home office mennyire jó vagy nem jó megoldás? A cégnek jó ha nem kell miattam benn fűtenie, de nekem meg kell otthon és ezt be is vasalom rajta, HO támogatással béremeléssel

Figyelt kérdés
2022. szept. 4. 09:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem trollkodnál, akkor egyszerűen megnéznéd mennyit fogyasztasz, aztán eldöntöd. Magadtól.
2022. szept. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokat számít hosszú távon ha valaki home office-ban dolgozik.

Én egyedül élek egy pár éves családi házban, ami jól szigetelt.Én 20 fokot tartok mikor fűtök.Reggel mikor elmegyek otthonról 18 fokra állítom a hőmérsékletet.Mikor délután hazaérek addigra nem hűl 18 fok alá.A leghidegebb időkben megközelíti, de nem megy sosem alá.És mikor hazaérek 20 fokra felfűtöm a házat.Amit még viszonylag kisebb energiabefektetéssel megtesz a rendszer.Ha itthonról dolgoznék, akkor valószínű a minimum 20 fokhoz ragaszkodnék, ami által többször is elindulna a munkaidőm alatt a kazán.Ez 1 nap nem jelent túl nagy költséget, a mai piaci árat illetően sem.Viszont hosszú távon igenis plusz költségek merülnek fel.Ugyanígy van ez az árammal, a vízzel, minden amit nem használnál amíg a munkahelyeden vagy!

2022. szept. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
85%

12: na, ezaz. ez a normális, nem 5 fok :D 5 fok akkor kell, amikor 2 hétra elmennek nyaralni :D :D


Ezért is írtam, hogy mekkora házra vonatkoznak az én adataim, emrt fontos, ez csak hülyítés, nagyon kevesek tartoznak bele a rezsi kategóriába, pl vendéglátósok, bolt-tulajdonosok, stb. Normál háztartásban élők szinte alig. Sőt én még bőven pazarolhatnék 300 köbméter gázt, még akkor sem tartoznék bele.

2022. szept. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 NTBS ***** válasza:
23%
Ez egyénfüggő. De ha a cég elrendeli nem lesz kérdés.
2022. szept. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

A költségekhez vedd hozzá az utazási költségeket is, beleértve az utazási időt, ami alatt mást is csinálhatnál.

Lehet, hogy mindjárt egyensúlyban lesz az a kis plusz fűtés, amire szükség van.

Mondjuk a cégnek egyértelmű nyereség, ezért lehet tőlük kérni azt is, hogy szálljanak be az otthoni költségekbe. Akkor viszont már egyértelműen megéri.

2022. szept. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
a homeoffice szerintem mindenhogyan jobb. Nem telik el idő semmittevéssel (utazás), nem kerül pézbe az út (mert nincs), nem telik el idő azzal, hogy épületen belül keringsz, mert menni kell ide, menni kell oda. Nyugisabb, produktívabb leszel tőle, több sikered lesz.
2022. szept. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ez attól is függ hol dolgozol. Ha pl egy gyárban, mondjuk szellemi munkakörben, akkor nem hiszem hogy sokat számítana cégnak hogy te ho-ban vagy vagy sem, mert a gyárat ugyanúgy működtetni kell. Ettől függetlenül nálunk is szívesen alkalmazzák a ho-t, aki tud az otthonról dolgozhat - nyilván van valamennyi hatása a cég rezsi költségében, de biztos hogy eltörpül a gyártási költségek mellett
2022. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

"ezt be is vasalom rajta, HO támogatással béremeléssel"


Hát ez nagyon jól hangzik, csakhogy nálunk például aláírattak mindenkivel egy szerződést, amiben benne van, hogy a cég semmilyen pénzbeli támogatással nem járul hozzá a home office-hoz, a munkavállalónak magának kell gondoskodnia a munkavégzés körülményeinek a megteremtéséről (internet, áram, fűtés, víz, stb). Aki ezt nem írta alá, az nem dolgozhat otthonról.

2022. szept. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

"Hát ez nagyon jól hangzik, csakhogy nálunk például aláírattak mindenkivel egy szerződést, amiben benne van, hogy a cég semmilyen pénzbeli támogatással nem járul hozzá a home office-hoz,"


1. nálunk nem írattak alá semmit

2. nem is lenne olyan baromállat aki ezt aláírná NÁLUNK: Ha nálatok vannak ilyen állatok hát részvétem

3. de tök8 ki kit írat alá:vagy perkál vagy otthagyom a céget.

4. és az utódom lehet még keményebb bérért jön el, így a cégnek még mindig jobb engem támogatni mint egy totál új embert még többért felvenni


evidens, nem?


téma ezzel zárva.

2022. szept. 5. 16:53
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

19: tehát lényegében az a gond, hogy magadat kell eltartanod.. a cégnél a munkádér kapsz fizut backi. Ennyi erővel fizessék a teljes rezsimet, sőt benyapénzt is adjanak.


Rohadtul nem evidens. el vagy szállva magadtól. A cégvezető meg eléggé töketlen, ha nem írat alá semmi ilyet.

2022. szept. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!