Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mezőgazdaságban valóban...

Mezőgazdaságban valóban létezik/létezett ilyen embertelen rabszolgamunka vagy ez a kép egy kamu? (traktorra akasztott ember)

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem ennél megalázóbb munka nem nagyon létezik (max az indiai csatornatisztítók).

Ez elképesztő és fogalmam sincs, hogy valami paródia vagy valóban dolgoznak/dolgoztak így emberek? Ha igen, akkor mivel volt ez indokolható? Mit csinálnak ezek egyáltalán ebben a testhelyzetben?



2022. szept. 4. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Ültetnek. Egész faxa munkának látszik, csak feküdni kell egész nap. :)
2022. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Azcuborkát is hadonlókepoen szedik nemetorszagban.


Mennyivel embertelenebb ez mint a hajlongás labon? Szerintem semmivel.

2022. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Oké, de ezek hova szedik? Hova teszik a felszedett cuccot? Nem látok legalábbis zsákot a képen.


Ja és ezt nem egyszerűbb specifikus mezőgazdasági géppel elvégezni vagy erre még nem találtak ki megfelelő technológiát?

2022. szept. 4. 15:23
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
kíméli a hátat, hát ha még a homlokuk is alá lenne támasztva!
2022. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én éveken keresztül ültettem, illetve szemeztem rózsát az öregemmel, guggoló testhelyzetben araszolgatva a sorban. Hidd el, az sokkal rosszabb!
2022. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig vannak munkák, amiket nem lehet gépesíteni.
2022. szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Látszólag a növényhagymák már le vannak szórva a földre előre és azokat ültetik el. Őszintén nem értelek, a manuális ültetési munkánál ez már egy luxus verzió, hogy nem kell hajolgatni. Az ég világon semmi megalázó nincs ebben.
2022. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt az uborkás..


[link]


Matracon fekszenek...

2022. szept. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Érdekes, azt gondolná az ember, hogy abban a korban, amikor gyártósorokon 100 milliós luxusautókat meg motorokat raknak össze robotok meg nanométer pontossággal képesek lézerrel sablont vágni és minőségellenőrzést ill. szétválogatást képesek végezni lézeres letapogatással (chips) ott egy ilyen mezőgazdasági feladatot csípőből tudnak automatizálni.


De úgy látszik ez nem ilyen egyszerű. Hogy miért nem lehet pont ezt gépesíteni azt én konkrétan nem értem. Esetleg erről írnátok még?

2022. szept. 4. 16:39
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

9# Végül is miért ne.. Helyettesítsük őket mesterséges intelligenciával.


Utána már csak azt kell kitalálni hogy a sok munkanélkülivel mit kezdjenek..

2022. szept. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!