Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy bírják az emberek több...

Hogy bírják az emberek több éven át a gyártósori rabszolgamunkát?

Figyelt kérdés
Ma voltam először diákmunkán egy gyárban a soron. Becsületesen végignyomtam a 8 órát, de tiszta izomlaz az egész kezem, a két hüvejkujjamon hamarosan lesz két vízhólyag és nagyon fáj. Nekem heti egyszer ez elég, de hogyan bírják ezt az emberek 40 éven át minden nap? Óránként van egy 10 perces szünetük, abban az egy órában szerintem 40x pedig meg kell csinálniuk ugyan azt a 10 mozdulatot.

2022. jan. 22. 20:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
Meg lehet szokni.
2022. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

Én gyárban dolgozom soron 5 éve.

Én imádom

3 műszakba jarok

Ülő munka, bár a kezemnek megeröltető volt az elején.

De most már olyan könnyű és annyira jó a társaság hogy nem hagyom ott ha nem muszáj 😁

2022. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
A megélhetés nagy úr.
2022. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%
Soha nem tudtam megszokni, egyszer voltam 4 évig egy ilyen cégnél azt is úgy hogy 2 részletben, mert egyszer felmondtam...ezeket a g..is politikusokat kéne ilyen helyre küldeni.
2022. jan. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
Beleszoksz. Vannak, akik nem bírják a monotómiát, nekem nem okozott gondot, amikor szalagon dolgoztam. Átállsz automata üzemmódra, lemész alfába és azon kapod magad, hogy vége a műszaknak.
2022. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Lehet én is megszokom, de fura volt ez a gyors tempó. De nem panaszkodok inkább, mert diákként többet keresek, mint a rendes munkás.
2022. jan. 22. 20:32
 7/26 A kérdező kommentje:
#5 azt én is észrevettem, hogy reggel 6-tól délig automatizált módban voltam, déltől 1-ig szenvedtem, 1-től meg szartam bele és nyomtam
2022. jan. 22. 20:34
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

Boztos gyártól és társaságtól is függ.


Én diákmunkásként voltam, nem tudnám megszokni, nem is értem hogy bírják az ott lévők. Meg azt sem, miért elégednek meg ennyivel.


Én konkrétan ott határoztam el, hogy kezdek valamit az életemmel, mert a gyári munka az értelmetlen létezés.


Korán keltem, későn értem haza, keresni nem kerestem vele, és az egész lélek ölő volt. Néha mondjuk lehetett beszélgetni és leginkább azok voltak fix dolgozók akik gépkezelők, vagy társasági munkakörben voltak ahol volt kihez szólni.


Nekem az volt a feladatom, hogy műanyag fogasokat kellett sorjázni, és zsákolni X darabonként. A gép meg csak küldte, küldte, küldte. Ha az előtted lévő műszak lelépett 5 perccel korábban és nem szólt onnantól már elúsztál egész napra.


Leginkább az egésznek az értelmetlensége zavart, hogy nem teremtek semmit csak egy kerék vagyok a gépezetben. Egy biorobot. Akit csak azért alkalmaznak mert olcsóbb az olcsó, szarul előállított terméket egy biorobottal sorjáztatni, zsákoltatni, mint venni olyan gépeket amik ezt alapból megoldják.

2022. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%

De volt olyan munkám amit szerettem.


Autó alkatrész elosztó bázis. Jöttek be a rendelések, amit egy gép nyomtatott. Olyan volt mint a nyugta a boltban, rajta voltak a termékek, kódok. Azt kellett összeszedni.


Egyre több részére engedtek a raktárnak, egész nap mozgott az ember, voltak normális szünetek, ahol lehetett kicsit csevegni. ÖSsze lehetett álni 2-en is listázni. Meg voltak hosszú listák vagy volt, hogy 2-3 tételesek, amit össze gyűjtött az ember és mehetett.


Nem csinálnám évekig, de szerettem.

2022. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%
Pszichiáter és rohadt sok fájdalomcsillapító, egyszerűen nem bírom se mentálisan a kollégák miatt, se fizikailag.
2022. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!