Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pedagógus gyakornokként...

Pedagógus gyakornokként muszáj minősülnöm Ped1-be?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem akarok ezen a pályán maradni. Rájöttem, hogy nem nekem való ez a hivatás. Ugye nem muszáj minősülni??

Az államnak meg természetesen visszafizetném az egyetemi éveimet...



2022. szept. 15. 10:53
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Bonyolult a dolog.. (Leírom a válaszomat...)
6 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne visszafizetni az államnak? A röghöz kötés csak azt jelenti, hogy belföldön dolgozol, nem azt, hogy az adott szakmában.

Vagy a minősüléshez kötötték? Az elég g*ciség lenne, bár simán kinézem az államból...


Nyilván, ha nem akarsz pedagógus lenni, nem kell minősülnöd, hisz az a további tanítás feltétele.

Mindenesetre én azt mondanám, hogy csináld meg a minősülést. ha később mondjuk gondjaid lennének és muszáj lenne keresni egy akármilyen állást, csak legyen, akkor a pedagógus pont jól fog jönni, azzal bárhol bármikor találsz munkát. Már ha minősültél.

2022. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

Nekem azt mondták a pedagógus ismerőseim, hogy mivel az egyetemen állami finanszírozású voltam, ezért köteles vagyok azt a 4 évet "visszafizetni" az államnak úgy, hogy az adott szakmában dolgozom legalább 4 évig.

2022. szept. 15. 11:03
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 Várjunk, akkor nem kell feltétlenül pedagógusként ledolgoznom a tartozást? Akkor bármit dolgozhatok, a lényeg, hogy itt Magyarországon legyek?
2022. szept. 15. 11:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem pedagógus szakon, de én is államin voltam 14-17 között... a röghöz kötés csak a belföldi munkára vonatkozott. Deee mivel nagy gondok vannak az oktatásban, el tudom képzleni, hogy a pedagógusoknál ez konkrétabban szól.

Mindenesetre erről aláírtál egy papírt anno, amikor felvettek az egyetemre. Azon rajta kell, hogy legyen. Ha nagoyn nincs meg, hívd fel az egyetem TO-ját és kérd ki.


Simán meglehet, hogy egyérszt valakinek még így, valakinek már úgy volt, hisz változhat a rendszer... nameg az is, hogy valaki félinformációból táplálkozik, félreértett valamit... manapság bármit megtesznek, csak hogy a pályán tartsák a pedagógusokat. Mármint bármit, a munkakörülmények javításán kívül:D

2022. szept. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3, mondom, lehet pedagógusoknál ez speckóbb, feltétlen nézz utána.

De a 2010 környékén bevezetett röghöz kötés az igen, csak a magyarországi munkavégzést kötötte meg. Azt akarták elkerülni vele, hogy külföldre temreljenek diplomásokat állami pénzen. De én pl néderlandisztika szakon végeztem, hát ot tnincs olyan, hogy "szakmában dolgozik" mert ez egy általános tudás + nyelv:D De mivel a pedagógust jellemzően az állam dolgoztatja, így ott lehet ennél speckóbbak voltak. Mondom, nézd meg a röghöz kötési szerződésedet.

2022. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azta! Köszönöm szépen! Akkor utána érdeklődöm. ☺️ Ment a zöld pacsi mindenkinek!
2022. szept. 15. 11:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hajrá!:)

Ha kidertetted a dolgot írd már meg lgéyszi, érdekel engem is:D

2022. szept. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyakornok pedagógus vagyok, de nem volt olyan kikötés, hogy muszáj minősülni. Csak az éveket kell ledolgozni, de nekünk is lehet más munkakörben. Én ügyfélkapun kaptam erről egy levelet, amiben leírták, nézd meg, neked megvan-e.
2022. szept. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, akkor kell pedagógusként dolgoznod, ha kaptál Klebelsberg-ösztöndíjat. Ebben az esetben ki is jelölhetik, hogy melyik intézményben vagy köteles dolgozni.
2022. szept. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként akkor sincs gáz, ha maradnod kell. Ugye négy éved van gyakornokból ped1-be minősülni, annyi az egész, hogy nem teljesíted a feltételeket a 4. évben sem.
2022. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!