Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondani 4 nap után mennyire...

Felmondani 4 nap után mennyire van rendjén? Elég, ha a következő munkanapom végén a főnöknél szóban mondok fel? Lent több!

Figyelt kérdés

Elég korán kezdődik a munkaidőm (05:00), ami 3 hétig így is marad. Ez is sokat kivesz belőlem. A hétvégém egyelőre szabad.


Már az első napon ugyanúgy és ugyanazokat a dolgokat kellett csinálnom, ugyanúgy kellett pörögnöm, mint a többi kolléga, igaz felügyelet alatt. Bele kerültem a sűrűjébe. Korábban ilyen munkaterületen még nem dolgoztam.


Leülni nem lehetett, egyszer tettem meg 2 percre, de már jelezték, hogy ne lazsáljak. Étkezni az első két nap nem éppen tudtam (11:00-kor 5 perc alatt kaptam be 2 pogácsát, aztán húzzam ki vele a napot) letudta a felügyelő kolléga annyival, hogy úgy jöjjek el dolgozni, hogy egyek előtte otthon. Feltéve, ha nem vagyok cukorbeteg, akkor valahogy szorítsak az étkezésre időt. 2x 3 perc erejéig jutottam ki rágyújtani (nem az a típus vagyok, aki óránként 20 percre megy el cigi szünetre, viszont 2-3 óránként szerintem bele kellene férnie 5-6 percnek -tényleg annyi idő alatt tudom le úgy, hogy vissza is érek-úgy, hogy akihez be vagyok osztva, tartja a frontot).


A második napon már szinte teljesen elengedték a kezem, menjek csináljam a dolgom, ha valami van, szóljak. Nap közepén már el is kezdett pár kolléga kóstolgatni, amit hamar rövidre zártam, mert már volt szerencsém korábban ilyen munkatárshoz, nem vettem a szívemre.


Húsiparban vagyok, első nap a szagok miatt majdnem elhánytam magam, nap végére úgy ahogy, de “megszoktam” (emiatt is nehézkes az étkezés).


Elég hajtós volt az előző munkahelyem, de ennyire nem, mint a mostani. Vagy csak számomra az?


Mennyire lehet gondom belőle, ha a következő munkanapom végén bedobom a törölközőt, hogy ezt nem csinálom tovább? Elég a szóbeli felmondás, indoklás nélkül?


2022. szept. 17. 11:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

"2-3 óránként szerintem bele kellene férnie 5-6 percnek"


Az egy nyolcórás munkaidőben közel fél óra semmittevés. Nem, NEM fér bele, és nem is kell neki.


A munkaközi szüneteket a törvény szabályozza, és többet nem kell adni.


Ugyanakkor próbaidő alatt bármikor felmondhatsz, tehát ebből nem lehet bajod.

2022. szept. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Arra a kérdésre kell választ találnod, hogy találsz-e gyorsan valami jobbat. Azért az 5 órás kezdésnek hatalmas előnye, hogy délután 1-kor végzel.

Én személy szerint úgy csinálnám, hogy keresnék mást, aztán ha találok, csak akkor mondanék fel. Hosszú még a próbaidő.

Felmondást nem kell indokolnod hivatalosan, viszont írásban tedd. (Nem hivatalosan meg amikor átadod a felmondást, akkor szólj legalább annyit, hogy nem neked való ez a munka.

2022. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2: 15 perc összesen egy nap. Más meg pl 2-3 kávét megiszik az étkezőben egy nap, az is ott van időben
2022. szept. 17. 12:07
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Azért 8 óra alatt 15-30p szünete csak legyen már valakinek. Nehogy már azt mondja itt valaki hogy ő 8 órát folyamatosan pisi kaja ivas stb nélkül dolgozik???

Legalább két óránként 10p jár.

2022. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Ahh engedd el.. vendeglatasba ha akarok orankent eszek meg cigizek
2022. szept. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Félóra szünethez joga van az embernek. És mi az, hogy nem kajálhatsz egész műszak alatt? Innét én is felmondanék.
2022. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Természetesen lehet enni, de elég nagy a hajtás és első napomon árgus szemekkel néztek így elengedtem a 20 perces ebédszünetem
2022. szept. 17. 13:54
 8/15 anonim ***** válasza:
Akkor ez csak a te hulyeseged
2022. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Máshogy nem tudom mondani azt, hogy 10-15 percre, míg eszem valamit nem nagyon lehet ott hagyni a munkát, olyan hajtás van. “Megtiltva” nincs, más kérdés, hogy mikor és hogyan lehet kivitelezni…
2022. szept. 17. 15:03
 10/15 anonim ***** válasza:
10%

"Legalább két óránként 10p jár."

"Félóra szünethez joga van "


Ezek nem igazak. Ami jár és amihez joga van az annyi ami a jogszabályban le van írva. Munka törvénykönyve 103. § szerint ez mindössze 20 perc egy 8 órás munkánál. Sajnos ez van.


Honnan jött ez a kétóránként 10 perc?



"Elég, ha ... szóban mondok fel?"

Írásban kötött szerződést csak írásban lehet felmondani. Ez a munkaszerződésre is vonatkozik. Nem kell túlgondolni - egy lapon egy mondat, hogy felbontod a munkaszerződésed, aláírás dátum - ennyi elég.

2022. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!