Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondani 4 nap után mennyire...

Felmondani 4 nap után mennyire van rendjén? Elég, ha a következő munkanapom végén a főnöknél szóban mondok fel? Lent több!

Figyelt kérdés

Elég korán kezdődik a munkaidőm (05:00), ami 3 hétig így is marad. Ez is sokat kivesz belőlem. A hétvégém egyelőre szabad.


Már az első napon ugyanúgy és ugyanazokat a dolgokat kellett csinálnom, ugyanúgy kellett pörögnöm, mint a többi kolléga, igaz felügyelet alatt. Bele kerültem a sűrűjébe. Korábban ilyen munkaterületen még nem dolgoztam.


Leülni nem lehetett, egyszer tettem meg 2 percre, de már jelezték, hogy ne lazsáljak. Étkezni az első két nap nem éppen tudtam (11:00-kor 5 perc alatt kaptam be 2 pogácsát, aztán húzzam ki vele a napot) letudta a felügyelő kolléga annyival, hogy úgy jöjjek el dolgozni, hogy egyek előtte otthon. Feltéve, ha nem vagyok cukorbeteg, akkor valahogy szorítsak az étkezésre időt. 2x 3 perc erejéig jutottam ki rágyújtani (nem az a típus vagyok, aki óránként 20 percre megy el cigi szünetre, viszont 2-3 óránként szerintem bele kellene férnie 5-6 percnek -tényleg annyi idő alatt tudom le úgy, hogy vissza is érek-úgy, hogy akihez be vagyok osztva, tartja a frontot).


A második napon már szinte teljesen elengedték a kezem, menjek csináljam a dolgom, ha valami van, szóljak. Nap közepén már el is kezdett pár kolléga kóstolgatni, amit hamar rövidre zártam, mert már volt szerencsém korábban ilyen munkatárshoz, nem vettem a szívemre.


Húsiparban vagyok, első nap a szagok miatt majdnem elhánytam magam, nap végére úgy ahogy, de “megszoktam” (emiatt is nehézkes az étkezés).


Elég hajtós volt az előző munkahelyem, de ennyire nem, mint a mostani. Vagy csak számomra az?


Mennyire lehet gondom belőle, ha a következő munkanapom végén bedobom a törölközőt, hogy ezt nem csinálom tovább? Elég a szóbeli felmondás, indoklás nélkül?


2022. szept. 17. 11:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Honnan jött ez a kétóránként 10 perc?"


Onnan, hogy hallottak egyszer valamit arról, hogy számítógép előtt végzett ülőmunkánál milyen plusz pihenőidőt kell adni, és összekombinálják valamivé, ami nem igaz.


Én azt, hogy 30 perc szünet nem jár, egyébként kifejezetten a cigizéssel kapcsolatos "plusz" szünetre értettem. Ebédelni természetesen lehet. Viszont az, amit a Kérdező minden felett még cigizéssel akar eltölteni, az plusz kb. 30 perc szünetet adna ki, aminek viszont semmi alapja.

2022. szept. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
én két hónapig bírtam a húsfeldolgozót, próbaidő végén mondtam fel. én sem sem hallottam még olyanról hogy "szóbal felmondani", megfogalmazott papírt kellett vigyek, (amiből kifelejtettem hogy próbaidő alatt, és utólag tollal hozzáírták) de meséltek olyan sztorikat hogy volt olyan aki az első szünetig bírta utána lelépett, kiugrott a kerítésen. amíg ott voltam is jöttek-mentek az emberek, nem tudom hogy lehet ez nagyon hosszú időn keresztül csinálni. ráadásul a munkatársak faék egyszerűségén kivoltam, pedig nekem is csak egy szakmunkásbizim van, de szerintem Szabolcsban nem kell bemutatni miylen összetételő volt a munkakör ilyen helyen
2022. szept. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"számítógép előtt végzett ülőmunkánál"


Leírom, mert sokan félreértik. Szabály szerint képernyős munkavégzésnél óránként előírt 10 perc az nem pihenőidő, hanem "nem képernyős" munkavégzés a szem pihentetésére. pl iratrendezés.


Mt. szerinti 20 percet pedig kötelező egyben kiadni, nem szabad szétdarabolni 5-6 perces szünetekre.

2022. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Fizikai pakolos melonal nalunk orankent volt 10p es egyszer 20p szunet
2022. szept. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrigálásokat!!
2022. szept. 17. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!