Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A suli szerény csendes lányai...

A suli szerény csendes lányai (akik szépen jegyzeteltek, sosem volt velük baj, és 2 szót nem lehetett velük beszélni), hol dolgoznak? Miért nem találok ilyen titkárnőt?

Figyelt kérdés

Minden osztályban volt 1-2 ilyen lány, aki közepes tanuló volt mivel nem volt elég interaktív, de minden órán szépen jegyzetelt, nem volt vele gond, tudott viselkedni, nem a telefonját nyomkodta, nem cigizett, és szünetben sem lehetett vele 2 szót beszélni, mert annyira zárkózott volt...

Vége a sulinak - hol vannak ezek a lányok? Miért nem találok ilyen titkárnőt?

Hiába adok fel álláshirdetést, aki tanult (főiskola, egyetem), az el van szállva magától, neki ez az egyszerű irodai munka kevés. Aki meg anno suliban sem tudott viselkedni, az most is az irodában csak a telefonját nyomkodja, a fél munkaidőben meg kint cigizik...


(Ja igen, a 2 ilyen osztálytársam gyakorlatilag eltűnt, utcán nem látni őket, senki se tud róluk semmit, fecen, neten nincsenek fent.)


2022. szept. 19. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Azok a szorgalmas lányok általában elég értékes munkaerőnek számítanak, így nem tolonganak szabadon egy titkárnői álláshirdetésre.


A munkahelyemen, az irodán dolgozik egy nő, aki kb olyan, amilyet leírtál. Megbízható, pörgős, pedáns, tök jól beszél két nyelven. Azért "csak" asszisztens, mert neki a család az első. A főnököm szerintem előbb válna meg két ujjától, mint tőle. Ha nem lesz vezető a csajból, az azért lesz, mert nem akart az lenni, és nem tudták rábeszélni.


Volt egy osztálytársam is, aki ilyen volt. Ő arab nyelvész akart lenni, és az lett. Az arab szakos diplomájával nem volt munkanélküli egy percet sem, azóta is kutató ösztöndíjakból él.

2022. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Általában ezek az emberek megtalálták azt a munkát ami számukra megfelelő.


Ilyen embereket nagyon nehéz lesz találnod ilyen állásra.


Helyileg hol lenne ez az állás?

2022. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Épp ilyen nő vagyok, titkárnőként dolgozom.
2022. szept. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Lehet jelentkezni az állásra?
2022. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a kérdés, hogy egyszerű irodai munkára miért kell neked diplomás ember? Huszonéves érettségizett vagy technikumot végzett lánykák teljesen jól el tudják látni az ilyen feladatokat.
2022. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg azért mert minimálbért alig meghaladó fizetést adsz,elvárás a csillagos egekben fizetség meg semmi.Diplomás,jó munkaerő nem fog így hozzád menni akinek meg nincs végzettsége,hogy is mondjam a legtöbb nem ok nélkül tart ott ahol van most.
2022. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"egyszerű irodai munkára miért kell neked diplomás ember?" - Hoho, abszolút nem kell diplomás! Az ilyen laza bulizós csajok nem váltak be, így próbáltam pár diplomást, de nem tudnak semmit (jó, nem is kell), de nagyon el vannak szállva maguktól, szóval nem működöt.


A suli szerény jókislány szürkeegér csajai 3-as osztályzattal végeztek, és érettségi után eltűntek, azaz nem tanultak tovább! (Nem olyan típusok voltak, és a jegyeik sem voltak elég jók.)


A fizetés megállapodás kérdése, azaz ha meg tudja csinálni amit elvárok (nem lehetetlen, ha munkaidőben nem az instára posztolsz képeket), akkor megbeszéljük, mennyit szeretne keresni...

Amúgy Vácon van a munkahely.

2022. szept. 20. 18:46
 8/8 anonim válasza:
Van munkám, de amúgy én is ilyen voltam középiskolában és nem lettem diplomás, szóval nem biztos, hogy csak köztük kell keresni őket.
2023. márc. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!