Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek szégyen pár nap...

Szerintetek szégyen pár nap után próbaidő alatt felmondani?

Figyelt kérdés
2022. szept. 20. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerjük a hátterét a kérdésednek, de a próbaidő kétoldalú dolog.


A munkáltató megvizsgálja, hogy a munkavállaló alkalmas-e a munkára, betekintést nyújt a cégnél szokásos dolgokba, megnézi a teherbírást, stb.


A munkavállaló megtapasztalja, milyen a légkör a cégnél, milyen feladatot kell csinálnia, hogy bírja az adott munkát, stb.


Ez egy kölcsönös ismerkedés, és mindkét fél dönthet úgy, hogy nem erre számított.


Tehát nem, nem szégyen próbaidő alatt felmondani, ha kiderül, mégsem tetszik valami az új helyen - cég szempontjából akkor már inkább jelezd időben, ha nem erre számítottál mint elhúzod és utána lépsz (általában új munkaerő első időszakban veszteség a cégnek, akármennyire is jó munkaerő később).


Alapvetően nincs ezzel semmi gond.

2022. szept. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. szept. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de azért szólj, hogy többet nem mész be dolgozni.
2022. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezért is próbaidő a neve, megpróbálod milyen, ha nem érzed számodra megfelelőnek, akkor továbblépsz. Persze ha korrekten akarod csinálni akkor érdemes szólni előre hogy másnaptól már nem mész többet. Ha mégkorrektebb akarsz lenni, akkor valami feedbacket is hagyhatsz nekik a döntésed okáról, még ha csak udvarias kitérős válasz, akkor is.
2022. szept. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Erre való a próbaidő.

2022. szept. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#1 vagyok - természetesen én sem szimpla lelépésre gondoltam.

Korrekten lezárni, papírokat elintézni természetesen kell és elvárt, de a próbaidő a próbáról szól (nem baj, ha nem jön össze, de mindkét fél legyen korrekt).

2022. szept. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Pár nap után szerintem korai. Minden kezdet nehéz. Pár nappal nem adtál igazán esélyt magadnak. Szégyennek nem szégyen, de ki nem használt esély.
2022. szept. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem nem az. Én is pár nap után hagytam ott a munkahelyem. Ennyi idő alatt nálam letisztázódott, hogy nem akarok ott dolgozni, az a hely nem nekem való, nem tudnék huzamosabb ideig ott maradni.
2022. szept. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%
Mostanában miért vannak heti rendszerességgel ilyen kérdések? A próbaidő attól próbaidő, hogy akármelyik fél felmondhat akármikor, indokolni sem kell.
2022. szept. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem! A próbaidő a munkavállalónak is próbaidő. Ugyanúgy, ahogy a munkáltató is mondhatja pár nap után, hogy nem felelsz meg, a munkavállaló is mondhatja, hogy ez mégsem az, amit elvárt.

És igenis van, amikor az első pár órában látod, hogy egy hely nagyon gáz. Pl.voltam egy takarítócégnél dolgozni. A főnök irodája bűzlött a cigifüsttől.(holott tilos az épületben dohányozni) Már ettől rosszul lettem. Aztán munkába álltam, kiderült, hogy gumikesztyűnk csak hellyel-közzel van, és úgy kellene WC-t pucolni. Ja, meg úgy szokás, hogy előbb kitakarítják a WC kagylót, majd UGYANAZZAL A RONGGYAL a kézmosót. Meg letörlik a csapot. Hát azt hittem, odahányok. A harmadik napon felmondtam.

2022. szept. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!