Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főkököm egy kis k*csög...

A főkököm egy kis k*csög antiszociális lény. Mit tegyek, hogy leállítsam?

Figyelt kérdés

Irodai munkát végzek és a munkaidő 9-17 óráig tart, amit ez a kis **** elég gyakran elfelejt.

Nem egyszer volt olyan, hogy jaj, ő csak 6-kor ér rá megbeszélni valamit, addig én meg szépen várjak a székbe, vagy hogy 4 órára hívott olyan ügyfelet, amiről nagyon jól tudta, hogy legalább 3 óra lesz és nem szólt előre.

Ma van a párom névnapja, már mindent kinéztem, hogy miket szeretnék sütni neki, szeretnék készülni rá. (Mi fontosnak tartjuk még a névnapot is.)

Este 8-ra ér haza, addig mindennek kész kell lennie, lefgalább 2 órás munka lesz.

Erre ez a f*sz,- már boccsánat - megint 5 perccel ezelőtt bejelentette, hogy akkor ő még 5-re idehívott egy ügyfelet, azt várjam már meg, az olyan 7 körül elmegy és akkr csináljunk már meg még valamit.

Hozzáteszem 180 ezret keresek, ami - főleg a nemrég történt áremelkedések mellet - fika.

Magyarul tehát elvárja, hogy én itt 7-kor kezdjek el itt vele írogatni beadványokat, amik egyébként még ráérnének, és szarjam le a párom névnapját, hát hol érdekli őt, örüljek, hogy van munkám - kb. ez a hozzáállása.

Legszívesebben most azonnal felmondanék, ebbe az emberbe semmi empátia nem szorult.

Csak még egy példa, hogy el tudjátok őt képzelni:

Amikor koronavírusos voltam és lázas, felhívott, hogy nem tudnék-e esetleg elmenni egy ügyfélhez vidékre tárgyalni? Meg sikerült azt mondania, hogy ide lázasan is be szoktak jönni az emberek és mást találjak ki, ha ki akarom pihenni magam, meg mit képzelek kb. , mert szerinte legutoljára általános iskolában volt olyan, hogy betegszabadság. :'D

Mit kezdjek ezzel a hülyével?


2022. szept. 21. 15:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Elég furák ezek a hozzáállások.

Nem kell ehhez sem névnap, sem kamuzás, sem kikapcsolt telefon.

Megmondod, hogy "bocsi, de az én munkaidőm 5ig tart.". Ennyi.

ha majd fizeti a túlórát, el lehet gondolkodni a dolgon. Amíg nem fizeti, teljesen értelmetlen bent maradni. Nem kötelezhet rá, semmi értelme. Ha nagyon erőszakoskodna a dologgal kapcsolatban, ott a HR, lehet szólni nekik, hogy gond van. Vagy a főnököd főnöke, ez a ti policytektől függ kinek kell ilynekor szólni. Vagy amelyikben megbízol.


Ha annyira, hogy "bocs, nekem 5ig tart a munkaidőm" nem enged, még mindig be lehet nyomni a "bocs, nekem 5ig tart a munkaidőm ÉS utána programom van, nem tudok maradni.".


Azért vegyük már észre, hogy nem az ipari forradalom idején élünk! Értem, hogy a főnök egy göykér, de neked is megvannak a jogaid, ha teljesíted a kötelességeidet, akkor egy szava sem lehet. És munkaidőn túl maradni nem kötelesség.


Ez alól egyetlen kviétel van: ha a szerződésed rugalmas túlórás contract, azaz bele van építve állandó (maximum heti 8) óra túlóra amit a munkától függően kell eldolgoznod. Ebben az esetben a főnök kötelezhet maradásra. És ezt te aláírtad.

2022. szept. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nos nincs olyen rugalmas túlórás contractom. A túlórákat pedig akkor fizeti ki csak, ha könyörögsz érte, és ha mondom, hogy volt mondjuk 10 túlórám, akkor "á nem volt az annyi, tessék itt van 4 ezer".


Most azzal jön éppen, hogy múlthét pénteken(!) elengedett fél órával hamarabb, azelőtti héten meg elengedett egy nap orvoshoz, úgyhogy ő milyen kegyes volt, szóval az lesz amit ő mond.


Az a baj, hogy sajnos a többi "madár" munkatársam szó nélkül tűri, hogy éjjel-nappal szivatják, vasárnap berendelik, szombat este hívogatják, stb. és csak egymásnak puffognak. Nem értem ezt a szolgalelkűséget a részükről, vagy lehet, hogy én nem vagyok egy alkalmazott típus, de szerintem ez nem normális.

Volt, hogy konditermi edzőruhában visszarendelt este 8-kor, és addig hisztizett, hogy abbahagytam az edzést a felénél és úgy, ahogy voltam vissza kellett jönni az irodába.

2022. szept. 21. 16:20
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

12, pedig az ilyesminek nem szabad engedni.

A munkahelyen nem kedvesnek meg jófejnek kell lenni, hanem korrektnek. Mind a főnöknek, mind a beosztottnak. A korrektség pedig annyit tesz, hogy amit megbeszéltünk, ahhoz tartuk magunkat. Jelen esetben a munkaidő.


És... no offense, de azt hiszem nem is vagy hülyére fizetve az alapján amit írsz (legalábbis a 4ezer az túlórapénznek elég karcsú tekintve, hogy a túlóra duplaóra szokott lenni).


Szóal én aszondom, hogy

1. hagyd abba a gyakorizást, mert ez is jogalap, ha munkaidőben nem doglozol:D

2. 5kor állj fel és mondd, hogy bocsi, de menned kell.

3. zárd el a telefonod.

4. ha holnap felhozza, hogy mégis hol a büdös rancban voltál, hozd fel, hogy "beszélnünk kell", szeretnéd, ha jobban szem előtt tartaná a munkaidődet és ne szervezzen munkaidőn kívülre munkát, mert kakor te nem leszel ott. Természetesen minden csúsztatott időt tisztességesen ledolgozol, tehát ha elenged 1 órára, akkor dolgozni fogsz valamikor máskor +1 órát, természetesen előzetes megbeszélés alapján, nem helyben hasraütésszerűen.


Amit fontos még hangsúlyozni: Előzetes megbeszélés. Mind a részedről elkkért időnél, mind az ő részéről a (fizetett és trackelt!) túlóra esetén legyen előre megbeszélve. És "előre" alatt azt értem, hogy legkésőbb előtte lévő napon.


Korrektség, ennyire lenne szükség.

2022. szept. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A munkával kapcsolatban az számít ami a munkaszerződésedben és a munkaköri leírásodban le van írva.

Le van írva, hogy a munkaidőd 9-17 óráig tart fixen?

Ha igen, akkor felállsz és elindulsz haza, mert a szerződés (munkaköri leírás) szerint lejárt a munkaidőd. A törvény szerint az számít ami a szerződésedben le van fektetve (munkaidő, túlórák stb).

Ha az van beleírva, hogy bármikor berángatható vagy, akkor aszerint kell eljárnod.

De ha megteheted akkor keress egy olyan állást, ahol betartják a munkaidőt.

2022. szept. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Akkor menj dolgozni gyárba. Ha nehéz az irodai munka.


Vagy prostinak. Jól keres, és csak szexelned kell.

2022. szept. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
15, gyökér...
2022. szept. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

15.

Miért vagy ilyen flegma?

2022. szept. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kezdd el bújni az álláskereső portálokat és amint van egy jobbnak vagy nem rosszabbnak ígérkező ajánlat lépj le a fenébe.De oszd ki azt a rohadékot úgy istenesen az utolsó napon.

Azért nem mondanak ellen mert féltik az állásukat,a legtöbb ember aki ennyit keres borzasztóan ki van szolgáltatva anyagilag,nem mer ellent mondani.

2022. szept. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Na, mizu kérdező?


Ajánlom am ezt a cikket:


[link]

2022. szept. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!