Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tudom, hogy munkahelyet...

Nem tudom, hogy munkahelyet valtsak-e?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, nyilvan nem idegenek fogjak eldonteni, hogy hol dolgozom, de kivancsi vagyok a velemenyetekre. :)


Mostani hely: nagyon jo a koztvetlen csapat, voltunk egymas eskuvojen stb. Elmeletileg penzugyes vagyok, de sokszor intezem az iroda adhoc altalanos dolgait pl kozmuvek, internet bekotes, tovabba fonok ugyesbajos dolgai, kollegak hasfajasai eppen. A munka nem faraszto, sokszor a napi munkaido se munkaval telik. Kis csaladi cegrol beszelunk. A fizu br 500+cafeteria(szep kartya) +premium neha, ha a fonoknek olyan kedve van. Lehet konyvelessel foglalkozni, de ott sincs sok teendo, max heti 3 ora.


Szivem szerint nem maradek a fenti helyen. Van diplomam, illetve megvan a merlegkepes papirom is. Lehetoseg nincsen fejlodni, a kollegaim is 5+ eve ugyanazt csinaljak.


Nezegettem hirdeteseket, volt, ahonnan visszahivtak, ott a fizu br 550+cafeteria( nem csak szep kartya) + home office, tehat az anyagiak nagyjabol ugyanott lennenek. Viszont ott tanulhatnek konyvelni junior pozicioban, raadasul nemzetkozi cegekhez jelentkeztem, es emiatt az angolom is fejlodne. ( van nyelvvizsgam, de aki ilyen teruleten dolgozik kkv-nal tudja, hogy kb sose kell hasznalni).


Ami kicsit frusztral, hogy van meg ket evem a merlegkepes regisztracioig, es par ev mulva szeretnenk babat is. A jelenlegi helyemen tudnek tanulni egy keveset, de a konyvelonknek nem dolga az ilyen iranyu magantanitasom (amivel probalkozik, de akkor az o munkajat veszem el/teszek benne hibat, plusz kicsit neha lekezelo ilyen teren). Masreszt pedig zavar, hogy ugymond elpazarlom a tudasom es "elbutulok".


Hogyan dontenetek ebben a helyzetben? A csapat iszonyatosan hianyozozna, nagyon osszeszoktunk, de tenyleg egyhelyben toporgas munka szempontjabol.


27N



2022. szept. 30. 06:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, menj nemzetkozi ceghez
Nem, maradj a regin
Igen, de menj kisebb ceghez
Nem, maradj a regin, amig el nem mesz babazni
Egyeb, kommentben megirom
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Ha én lennék a helyedben, váltanék.


Ha viszont multihoz mész, nagyon járj utána, mi valójában a munka: személyesen tapasztaltam, ahogyan pl. jogász végzettségű embereket milyen átveréssel toboroznak gyakorlatilag adminisztrációs munkára. Ott az AP részen is elvárás volt a pénzügyi, pedig legfeljebb az angolod fejlődik, mert számlákról az összeget leolvasni végeredményben egy adminisztrátor munkája. Ott a client accountant se azt jelenti, amit sejtenél.


Pár év alatt fejlődhetnél annyit, hogy gyereket nyugodtabban vállalj. A helyedben azért "nem szülnék ide", mert ha visszajönnél, jó eséllyel egyből 8 órába jöhetnél. A törvény szerint a gyerek 4 éves koráig kérésre részmunkaidőben kell foglalkoztatniuk, de ahogy nézem, ezt főleg nagyobb multiknál lehet megvalósítani. Meg amúgy is hallottam nagyon kedves kkv-s főnökről, aki már nem volt olyan kedves, ha a beosztottnak babázni támadt kedve...

2022. szept. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig valtani kell h fejlodhess, uj kihivasok lesznek. Aztan tobb penzt is kereshetsz
2022. szept. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5%
Persze, add fel a jól fizető, laza munkahelyed az ismeretlenért.
2022. szept. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kkv-nal rugalmasabbak szerintem, ha multihoz mész, simán nem vesznek majd vissza.. Vagy korán vissza kell menned hogy megmaradjon a pozid. De ez még annyira a jövő, építsd a karriered. Multitol gondolom több bruttoval mennél szülni.
2022. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű:ha neked az a fontos hogy kikkel dolgozol együtt akiket mar full megszoktal es tartasz az újtól akkor egyértelműen maradj. Viszont ha ambíciózus vagy, bátor, akkor menj! Ne bonyolítsd túlságosan nehezebb lesz a dontes. 4es voltam.
2022. szept. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

En mennek, de tenyleg jarj utana multinal mit csinalnal. En szakmamban (nem gazdasagi) multinal se van sok helyen fejlodesi lehetoseg, szakmai gyakot emiatt mondtam fel egyiknel, mert kb azt lattam, h nem fejlodok, olyat tanulok amit cegspecifikus ergo bebetonoz a helyre, ha evekig maradok, dolgozni se kellett nagyon. De meg is latszodott mindenkin,h depis demotivalt volt.

Ja es azert valts, mert meg most vagy fiatal es konnyebb, tapasztalatot most tudod legrugalmasabban halmozni mig nincs gyerkoc, utana mar nem teheted meg h csak ugy felmondsz, h megkockaztass egy jo dontest, vagy utana egy rossz dontes miatt szivj. Hallgass a belso erzeseidre esszel. Amugy is hiaba jo a mostani munkahelyed, hosszutavon ki lehet egni ilyen helyeken meg aztan mikor joval kesobb valtani szeretnel, akkor meg ugyanott lennel tapasztalatilag, mint most. 5+ev mulva nem hiszem h junior akarsz meg maradni.

2022. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én könyvelőirodáról váltottam multira, fél év alatt érezhetően visszahülyültem valamennyire. A könyvelőirodában teljesen topon voltam, jogszabálváltozások stb. terén. Multinál egy részterületen kaptam egy részfeladatot.

Fél évig bírtam, aztán gyorsan visszahúztam a kis-és középvállalkozói könyvelői szektorba.

Nem kell ájuldozni a multiktól.

2022. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A konyveloirodaban nem igazan gondolkodtam, idaig csak negativat olvastam mindenhol. A kkv nekem is megfordult a fejemben, de ott meg allitolag a juniorokat nem fizetik meg, vagy ez csak egy tevhit? A hirdetesek alapjan vontam le ezt a kovetkeztetest.
2022. szept. 30. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!