Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltsak munkahelyet vagy ne?

Váltsak munkahelyet vagy ne?

Figyelt kérdés

15 éve irodában dolgozom. A jelenlegi munkahelyemen 5 éve vagyok. Jó munka.. érdekes, de már unom. Aránylag jól is fizet, nem stresszes.


Szívem szerint autókereskedő lennék, de mindenki lebeszél róla, hogy én azt nem bírnám. Nagyon nehéz eldönteni, hogy a szívemre hallgassak és kipróbáljam az új szakmát, vagy az eszemre hallgassak és maradjak ahol vagyok.



2020. aug. 19. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Az nem zavar, hogy full munkanélküliség van? Hogy ha nem jön be, évekre kereset nélkül maradsz 70% eséllyel?
2020. aug. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig kibírtad, várj még egy fél évet. Tegyél félre egy kis pénzt és köss biztosítást munkanélküliségre. Utána ha adódik lehetőség, próbáld meg.
2020. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1.es vannak lehetőségeim hogy hol dolgozzak. Másik irodai munkát kapnék hamar.

2.es jó ötlet! Félretett pénzem már van, bár kocsit akartam venni belőle, de ez a munka téma fontosabb.


Köszi a válaszokat

2020. aug. 19. 10:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem váltanék most, ha eddig ráért, akkor lehet még vele várni 1-2 évet, hogy kiderüljön, merre megy a gazdaság.
2020. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a munkahelyed és szereted akkor nem kéne otthagyni, csak azért mert most rád jött az unalom.


Próbáld ki az autókereskedést másodállásba részmunkaidőbe, és ha tetszik és jó, akkor tudsz váltani.


De munkánál szerintem fontos, hogy ha valami jó, a biztosat bizonytalanért ne hagyd ott, pláne a mostani időbe.

2020. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt most tényleg jobb lenne kivárni, míg újra lendületbe jön a gazdaság.


Másrészt:

"Szívem szerint autókereskedő lennék, de mindenki lebeszél róla, hogy én azt nem bírnám."

Miért szeretnél az lenni? Mi tetszik benne?

És miért nem bírnád ezt mások szerint? Azért, ha mindenki lebeszél róla, azon gondolkodj el! Mindenki rosszul ismer téged? Vagy netán tényleg igazuk van?


Ezeket nem nekünk kell megválaszolnod, elég, ha magadnak megteszed.

2020. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Munkahelyet akkor váltunk, ha az előző stresszes/keveset fizet, vagy mindkettő. Csak azért mert uncsi nem kellene.


Ezt azért mondom, mert lehet Neked bejönne, de én két kezemen nem tudnám meg számolni hány embert ismerek akik e-miatt MENTEK TÖNKRE. Köztük a saját édesanyám is. Annyira belebetegedett a megbánásba, hogy pszichiáterhez kellett járnia, sehogy nem tudott már visszamenni az előző helyére.


Rohadtul végig kell ezt gondolni !

2020. aug. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7: Eddig mindig azért váltottam mert untam a munkát :) Persze az is benne volt hogy annyira nem is szerettem amit csináltam.

Mostani munkám jó, de tényleg kezd unalmas lenni az irodában ücsörgés. Pedig van kiegészítésnek vállalkozásom is, azzal is foglalkozom. CSak az önmagában kevés lenne a megélhetéshez.

2020. aug. 19. 12:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Te melyiket szeretnél? Iroda vagy autókereskedés? Amelyik először eszedbe jut, azt válaszd :)

Ha valaki az irodát mondja, az az ő világnézete alapján az ő választása vagy fél kilépni a komfortzónájából. "Az irodai munka a biztos a te esetedben" - semmi sem biztos, sőt.


Ui: a környékünkön (sima családi házak és társasházak is vannak) folyamatosan cserélődik az autóállomány.

2020. aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem most akarnék értékesítő lenni. Sorban küldik el az embereket az autószalonok. Várjál még ezzel egy évet kb.
2020. aug. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!