Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mihez kezdjek magammal?

Mihez kezdjek magammal?

Figyelt kérdés
Jelenleg bérszámfejtőként dolgozom. Eltén munkaügy -tb szakirányon diplomáztam és leraktam egy angol középfokú nyelvvizsgát, mellette van bér okj-s bizonyítványom. 10 éve dolgozom ebben a szakmában, és mára úgy érzem kiégtem. A f@szom ki van a határidőkkel, a folyamatos kapkodással, hogy a munkáról szól az életem, és ,hogy az agyam sose tud lekapcsolni. Egyszerűen nyugisabb foglalkozást szeretnék. Esküszöm,már gondolkodtam,hogy elmegyek egy butikba eladónak, mert ott semmi feszkó nem ér 😅 Bruttó 475 a fizum és ezt is keveslem, és eladóként tuti jóval kevesebbet kapnék. Bocsi csak jó volt ezt kiírni magamból. Valami tanács?

2022. okt. 1. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem utáltad meg a bérszámfejtést, csak a jelenlegi munkahelyeden érzed úgy, hogy túlhajtanak, akkor az is egy opció, hogy elmész máshova. Ha eleged van már, akkor inkább azt ajánlanám, hogy keress valami másik irodai munkát pénzügyi területen, ami sokkal nyugisabb, nem kell ennyire kapkodni és a nap végén leteheted a munkádat. Valószínűleg kevesebbet keresnél vele, mint most, de sokkal jobban, mint eladóként és közelebb is állna hozzád.
2022. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Menj el az IT iparágba. Szoftvertesztelő, szoftverfejlesztő, üzleti elemző stb.
2022. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj máshova, hátha találsz rugalmasabb melót
2022. okt. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bérszámfejtő és tb-ügyintéző OKJ-m van, de egy percet sem dolgoztam benne, pont azért, amit te is leírtál. Stresszes, szorít a határidő, kapkodni kell. Nekem ehelyett a raktári munka jött be. 😅

Nem mondom, hogy teljesen más pályára menj, de kis önismerettel könnyen kitalálhatod, mit csinálnál szívesen. Esetleg olyan pozíciót próbálj meg, ahol a nyelvtudás is elvárás, mert akkor azért magasabb bért is kérhetsz.

2022. okt. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Többen mondják hogy önismeret de hogyan is kell azt pontosan?
2022. okt. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5 például vedd sorra, hogy milyen ember vagy te (erősségeid, gyengeségeid), majd hogy milyen életre vágysz, és hogy ehhez milyen feltételek szükségesek. Így össze fog állni a kép, hogy mit kell tenned ezek eléréséhez.


Egyébként a témában rengeteg jó könyv, videó létezik, amikből nagyon sokat lehet tanulni, fejlődni.

Ajánlom például Pál Ferenc atya könyveit. Nem könnyű olvasmány, de megéri átrágni magad rajtuk. Illetve Limpár Imre is írt könyvet, abból megismerkedhetsz a transzgenerációs téglákkal is. Videóik is vannak fent mindkettőjüknek, ha valaki nem szeretne annyit olvasni.

2022. okt. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!