Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kukások 1 nap alatt elérték...

A kukások 1 nap alatt elérték azt amit a tanárok évek alatt se tudtak? és nem kellett más hozzá csak 1 műszaknyi TELJES munkamegtagadás?

Figyelt kérdés

Tanulságos nem?


[link]


nem szaroztak hogy bejelentés meg egyezkedés meg tárgyalgatás... hanem reggel 6.00 műszakkezdés, és az összes ember A-Z-ig közölte nem veszi fel a munkát. Kész csá. ennyi.

és 1 napra rá már tárgyalnak a bérekről velük...


2022. okt. 5. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Jó hát a tanárok szánalmasak gyerekeket kérnek hogy, a fizetésükért tüntesenek.Majd én is megyek iskola környékére azt meg kérem őkett az én béremért is tüntesenek.Meg most mit is várunk nagy részben nők dolgoznak tanárként fogalmuk sincs hogy,kel béremelést elérni meg nők ugy se dolgoznak össze.
2022. okt. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Oké, tárgyalnak velük. Nagyon helyes. Viszont a minimum 400e nettót te sem gondolod, hogy megkapják. Max 10-20% os bérfejlesztés lesz. Bruttóban. Ennyit fognak tudni elérni. Azt is csak jó esetben.
2022. okt. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Amig a tanárok kivételeznek a gazdagabb gyerekekkel meg ezek mennek, addig nem értem mire fel jár a szájuk.

Egyik sem hivatásbol tanít, a másik fele meg utálja a kölyköket is és ugy tanit

2022. okt. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Max 10-20% os bérfejlesztés lesz"


ÉN elfogadnék egy 20%-os bérfejlesztést mert az ÉPP 20%-kal TÖBB mint amit az elmúlt 4 ÉVBEN ÖSSZESEN KAPTAM!

2022. okt. 5. 08:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Más habitusú emberek. Kemények, összetartóak, nem lehet megfélemlíteni, sem megosztani őket.

Már az óriási különbség, hogy a kukások 100%-a férfi, a pedagógusok nagy része (úgy olvastam, 82%-a) meg nő.

A tanárok tipikusan szabálykövető, lelkiismeretes emberek.

A nőket tipikusan könnyebb megfélemlíteni és sakkban tartani, lelkileg megtörni vagy kifárasztani, mint a férfiakat.


És ezt a főnökeik is pontosan tudják róluk. A tankerületnél is, meg az FKF-nél is.

Mellesleg, a sztrájkjuk zsaroló potenciálja se ugyanakkora. Ha 2-3 hétig nem lenne szemétszállítás Budapesten, akkor katasztrofális állapotok lennének!

2022. okt. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Akkor te is sztrálkolj. Ne irigykedj.

Mi a kérdésed lényege tulajdonképpen?

Kifejtenéd?

A kukások sztrájkolnak és 400e NETTÓ fizetést kérnek. Ami valljuk be elég elképzelhetetlen.

Ezért mondtam, hogy jó esetben is bruttó 10-20%-ot fognak kapni.

Ezen mit nem értesz?

Én is szeretnék nyerni a lottón, meg szeretnék nettó 400e fizetést, meg ilyeneket de nem fogok kapni.

Az meg hogy te nem kaptál 4 éve fizetés emelést kinek a hibája?!

El lehet menni máshová dolgozni. Pl kukásnak.

2022. okt. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy azt én sem értem, hogy a tanárok miért fenyegetőztek meg tüntettek tovább, mikor látták hogy semmi eredménye nincs, ahelyettt hogy ők is teljesen beszüntették volna a munkát. Aztán kimentek a diákok is, szintén nem történt semmi. Most ha látom hogy már 2 hete tüntetek eredménytelenül, akkor nem csinálom tovább. De ez csak egyéni vélemény.
2022. okt. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Akkor mondj végre fel az alapítványi iskolában, és menj kukásnak!
2022. okt. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek jobban be vannak ... attól, hogy a nyakukon ragad a szemét, mint attól, hogy 10-20 év múlva funkcionális analfabéták fogják eldönteni az ország jövőjét.
2022. okt. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Már eleve a követelések is különböznek.

A kukások béremelést akarnak. A tanár az oktatás helyretételét. Ezutóbbinak része a bérfejlesztés, az tény, de ez csak egyetlen pontja a dolognak. Teljes szerkezetcserére lenne szükség, mert egyszerűen az egész rendszer élhetetlen.

És tárgylani velük is leült már a kormány. Dehát látod... megígérik, hogy lesz béremelés jövőre, igaz, ugyanazt ígérik most meg, amit már 2013-ban meghatároztak, szóval igazából valójában semmi változást nem ígértek.


És hát ahogy korábbani s írták, az emberek észreveszik ha nem viszik el a szemtet. Ha meg a gyereket nem tanítják, azt leszarják. Nincs otthon napközbne, tehát az iskola elintézi azt, amire a szülőnek szüksége van. Hogy hülyék amradnak a gyerekek, az mellékes, és csak bő évekkel, évtizeddel később lesz igazán látszatja. Ha meg 25 évesen jössz rá, hogy szar volt az oktatásod, akkor max az évekkel korábib rendszert hibáztathatod, hiz a jelenlegi már biztos változott...

2022. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!