Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkamegtagadásnak minősül ha...

Munkamegtagadásnak minősül ha 4 hónapnyi kifizetetlen túlórapénz miatt nem vagyok hajlandó többet túlórázni?

Figyelt kérdés

Ez minek minősül? 4 hónapja nem kaptunk túlórapénzt de a túlórák mennek. És valaki úgy dönt műszakja végén hazamegy és nem túlórázik. Rendes munkaidejét ledolgozza azzal nincs gond, de zéró túlóra. És felszólítja a céget hogy rendezze a 4 havi elmaradást és majd akkor lesz újra túlóra.

Ez munkamegtagadás?


2018. febr. 22. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Igen, munkamegtagadás. Ha nem fizetik a túlórát, munkaügyi pert lehet indítani.
2018. febr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És vajon ha "munkamegtagadás" mit tehetnek velem? Levonni nem tudják mert eleve ki se fizetik.

Vagyis nem vehetik el azt amit oda se adnak.


Kirúgni meg ugyan kirúghatnak elvileg de gyakorlatilag nehezen mert annyira nincs ember, hogy ezért is van állandó túlóra.

Ha ezért kirúgnak igazából nem engem magukat szúrják tökön mert még egy ember mínusz.

Nekik jobban fáj mint nekem.


Ezért kérdem reálisan mit tehetnek?



Másik kérdés.

Meg lehet tagadni az eleve el se rendelt túlórát?

Vagyis voltaképp én mit is tagadok meg? Semmiféle ellenőrizhető igazolható módon a túlóra nincs elrendelve.

Szó elszáll, írás megmarad, de írás meg nincs.

2018. febr. 22. 11:24
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Ha megtagadod a munkát, fegyelmit kaphatsz, vagy kirúghatnak.


A munkaidő módosítását több nappal előre jelezni kell. Ha ez elmarad, nem vagy köteles túlórázni. Olyan nincs, hogy délután 5-kor azt mondják, maradj még 7-ig.


A paragrafusok böngészése helyett jobban jársz, ha keresel egy olyan munkahelyet, ahol kedvezőbbek a feltételek.

2018. febr. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"A munkaidő módosítását több nappal előre jelezni kell. Ha ez elmarad, nem vagy köteles túlórázni."


Na ez az. Mert itt úgy működik hogy odaböfögik amíg nem végeztek az adaggal, maradtok.

Ha 1 óra akkor 1 ha kettő akkor 2. Papír elrendelés zéró.

Kifizetés zéró.

2018. febr. 22. 11:30
 5/8 A kérdező kommentje:

"Ha ez elmarad, nem vagy köteles túlórázni. "


Na de ezzel oda jutottunk ahonnan indultunk. Ők nem rendelik el a túlórát én meg műszak végén hazamegyek mondván nem rendeltek el semmit (igazolhatóan később is ellenőrizhető módon) akkor nincs túlóra.

Megtagadtam-e a munkát ezzel? Igen vagy nem?

Hiszen elvileg hivatalosan nincs túlmunka akkor mit is tagadok meg.

2018. febr. 22. 11:31
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem rendelik el a túlórát, akkor hazamész a rendes munkaidő végén. De ezt csak akkor játszd meg, ha nem érint érzékenyen, ha kirúgnak. Mert ki fognak.
2018. febr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Mert ki fognak."


Hát ezt kíváncsian várom.

Olyan emberhiány van hogy mit mondhatok. Hajrá.

Aztán ki áll be helyettem? Így is vagy 10 fős mínuszunk van.

Ezért írtam jobban fáj az nekik mint nekem adott esetben.

De tesztelem, a héten még nem volt túlóra de várom hogy legyen és haza fogok menni.

Aztán meglátjuk.

2018. febr. 22. 11:40
 8/8 anonim ***** válasza:
90%

Én fel hívnám a munkaügyiseket, ők elmondják mik a lehetőségeid. Nekem 10-n sok éve volt ilyenem, bementem egy munkaügyi jogásszal, aki 10 perc alatt kicsinálta a csajt, következő héten fizettek.

Ez volt olyan 2003-ban. Akkor lógtak 300 ezer ft-tal. Ami igen sok pénz volt.

A másik tudtam bizonyítani, hogy bent voltam, mert a gépemet csak feletessem tudta zárni, abból kijött egy papír, amin rajta volt az időpont. Azt meg mindig lemásoltam, és eltettem.

Nem is volt kérdés.

A felét kifizették, az egészet nem voltak hajlandóak. Belementem az ügyvéd tanácsára.

2018. febr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!