Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hiába elvégeztem egy jó...

Hiába elvégeztem egy jó kereseti lehetőséget nyújtó szakot, de nem az én világom, akkor érdemes belekezdenem másba?

Figyelt kérdés

Informatikai szakon fogok végezni, a szférában nagyon jó fizetések vannak meg elhelyezkedési lehetőségek. Hiába beletettem rengeteg munkát egyszerűen mára a szak végén nincs semmi belső motivációm. Régebben is azért ezt választottam, mert nem tudtam mi a nekem való, egyedül azt tudtam, hogy legyen matekosabb a szak (gazdasági nem érdekelt), nem is a pénz motivált, csak az hogy stabil elhelyezkedést nyújt, legalább pénz miatt se kell idegeskedni, kényelmes a meló. De a pénz, hogy mennyivel keresek egy gazdaságis felett nem érdekel.

Mostanra viszont megundorodtam az egésztől, hiába elvégzem és tudom meg tudom csinálni, nincs semmi a szoftverfejlesztésben, ami lenyűgözne, vagy az én hivatásomnak érezném. Rájöttem a pszichológia klinikai része sokkal személyesebb számomra, segíteni szeretnék másokon, akik változást szeretnének, de nem tudják hogyan. Nekem is van mentális betegségem, de leginkább egy családon belüli tragikus helyzet motivál arra, hogy beteg emberekkel akarjak foglalkozni, és tanuljak erről, hogy ne kerüljön ugyanabba a helyzetbe más, mint mi, ha belefutok. Sokáig eltartott mire erre rájöttem sajnos, de már évek óta szívesebben olvasgatok pszichológiai tanulmányokat, cikkeket. Ez talán a legszembetűnőbb jel. Eddig nem mertem beismerni, hogy váltanom kellene végzés után évekkel, mert ez már megöli a lelkemet, és ezt nem én kontrollálom. Mostanra, hogy elkezdtem eljárni csoportos terápiára értettem meg, hogy mekkora a vonzalmam eziránt.

Tudom sok év mire valaki terapeuta lehet, és a kereset se a legjobb feltétlenül.


Megéri 25 évesen ebbe belevágni úgy, hogy mellette az első diplomámmal dolgozok? Úgy érzem, hogy a szaktársaim is lenéznek emiatt és nem értenek meg.



2022. okt. 7. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
El vagy te tévedve, nagyok gyorsan rá fogsz jönni, hogy a magyar egészségügy egy rakás szar és menekülni fogsz a fejlesztésbe vissza.
2022. okt. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Na mert te ültél mindkettőben?
2022. okt. 7. 14:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
25 éves vagy tehát még legalább 40 évet dolgozni fogsz (jó esetben). Én ezt a pár évtizednyi munkát inkább tölteném valami olyasmivel amit hivatásomnak nevezhetek, és nem valami olyannal amit nem hogy nem szeretek, de értelmetlennek is találok. Szedd össze rá a pénzt, és ha megvan akkor vágj bele. Mások véleményével pedig ezzel kapcsolatban nem igazán kellene törődni. A te életed, és úgy éled ahogy akarod.
2022. okt. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!