Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi volt az utolsó csepp a...

Mi volt az utolsó csepp a pohárban?

Figyelt kérdés
Amikor kezdtél besokallni, és már a felmondáson is gondolkodtàl mi adta meg a végső lökést h felmondj?
2022. okt. 13. 09:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Volt, hogy egy e-mail. Teli hisztivel.

Vagy egy lecseszős beszélgetés a főnökkel.

2022. okt. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Fizetés kimaradása, késése / pótlékok egyáltalán nem fizetése / Szabadság nem fizetése.


Utolsó lökés: Utalásos fizetésről borítékos rendszerre való áttérés.


A többit eddig is leszrtam a kcsgöktől megvédem a munkahelyem bármilyen eszközzel a felsoroltakkal viszont már nem lehet mit kezdeni. Márpedig azért jár az ember munkába, hogy megállapodás szerint ki legyen fizetve a bére...

2022. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az utolsó csepp az volt, amikor a hatéves kislányom összeszedett oviban egy hányós-fosós vírust, és 3 napig otthon kellett, hogy maradjak vele táppénzen. SEMMI olyan munka nem volt, ami határidős lett volna, a valagunkat vakartuk az irodában azon a héten. Mégis megcsinálták a cirkuszt a kolléganők, mintha égne a ház, cirkuszoltak, a főnöknő titkárnője rám is telefonált, hogy ezt hogy képzelem. Akkor 3 nap után bementem, és beadtam a felmondásomat. Főnöknő kérdezte az okát, elmondtam, ő azt mondta, de hát semmi olyan dolgom nem volt pont a héten, ami miatt hű de ott kellett volna lennem. Ő nem adott ki semmi ukázt, hogy hívogasson a titkárnője. Mondtam neki, hogy mindegy, már meghoztam a döntést.

(Az is igaz, hogy előtte is, mióta - egy éve - a cégnél voltam, volt ott minden, szemétkedés, belső infók el nem mondása, munkakör át nem adása, szóval ez már csak tényleg az utolsó csepp volt).

2022. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

#3 Ez klasszikus :D Na ilyenekre értettem, hogy megvédem a munkahelyem!

Valójában mindíg csak 1 főnök van a többi csak ütköző...

Ha a következő jobb lett akkor megérte, de ha ugyanez akkor ott se várhatsz mást a kollégáktól...

2022. okt. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

4-es, az a baj, hogy egy baromi konfliktuskerülő főnöknő volt. Tehát ő semmit nem tett, csörtézzük le mi az osztályon. Amikor elköszöntem, annyit mondott viszont, hogy "Biztos voltam, hogy EZEK között nem fogod sokáig bírni."

Tehát TUDTA, hogy egy genny fos osztálya van, és mégis félrenézett.

(Utána beindítottam a saját vállalkozásomat, hát vért pisáltam pár évig, de bejött, tök jó itthon, egyedül, csendes magányomban dolgozni.)

2022. okt. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit tehet róla ha ezeket osztották alá, nem hogy mentegessem most érted, de gondolom ezek közül lett kiemelve főnöknek azért is ismerte jól őket. Ez csak szerepjáték a legtöbb helyen meg színház...

Voltam már olyan helyen én is ahol ment a késdobálás, meg a szurkapiszka, aztán meg hívtak horgászni meg disznóvágásra is!

Vagy felveszed az iylesmit vagy nem...


Aki esetleg volt katona az lehet érti miről írok..

2022. okt. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hűvös helyen ülőmunka. Egy asztalnál hárman váltottuk egymást, én mint egyik recepciós, a másik recepciós, meg az éjjeliőr. Volt egy kis hősugárzó, azzal fűtöttünk. Egyik nap a másik recepciós nekem támadt, hogy én kiégettem a hősugárzóval a széket, és az az ő saját széke amúgy, ő hozta be a céghez. Mondtam neki, hogy fogalmam sincs miről beszél, mikor én átadtam a műszakot az őrnek, tuti nem volt kiégetve a széke. Nem hitte el, és onnantól egész nap ezzel cseszegetett. Amúgy is fel akartam már mondani, de ez volt így az a nap, amikor meg is tettem.

A másik is hasonló, már rég elegem volt. Eladó voltam nagy multi láncnál, covid előtti időszak, hatalmas munkaerőhiány, bele kilógott mindenkinek annyit kellett dolgozni. Néha ránk küldtek ilyen területi képviselőket, hogy megnézzék hogy áll a bolt (hogy állna, hát szarul). Nekik mindig mindenki haptákba vágta magát, előző nap túlórázva maradtunk árut tölteni, meg boltot rendbe rakni. Mikor meg ott volt, nem csinálhattuk a rendes dolgunkat (áru töltés, leltár, egyéb fontos dolgok), hanem úgy kellett tenni, mintha más dolgunk sem lenne, csak eladni és a vevőkkel bazsalyogni. Mivel már órák óta nem voltam, bementem pisilni meg a konyhában meginni egy pohár vizet. Ott ült 2 kolléganő, akik szüneten voltak, ebédeltek. Kb 3 percet lehettem bent, beszélgettünk pár szót. Erre bejött a területi képviselő, hogy mi itt ez a buli, és miért nem a vevőtérben vagyunk. Mondtuk, hogy ketten szünteten vannak, én meg most jöttem be, megiszom a vizem és megyek is. Kiakadt, hogy lógok, és azonnal menjek vissza. Akkor ott neki mondtam, hogy oké, de akkor felmondok, mert itt van elegem. Na ezen meglepődött. Utána a boltvezető nagyon próbált meggyőzni hogy maradjak, mert amúgy kb egyedül voltam az osztályon aki elég rég ott volt ahhoz, hogy kicsit komplexebb feladatokat is rá lehessen bízni. De nem maradtam, szórakozzanak az anyjukkal.

2022. okt. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A főnököket nem érdekli, hogy mi megy az intézmény egy nem szemelőtt részlegében.
2022. okt. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Bejött a főnököm az irodámba, és megkérdezte, hogy jövőre akarok-e elmenni szülni, mert neki meg kell terveznie a létszámot a büdzsében.
2022. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9es és ez miért volt akkora gond?
2022. okt. 14. 07:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!