Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vidékről származó nők Budapest...

Vidékről származó nők Budapesten, miért olyan gőgösek?

Figyelt kérdés

Kb. negyvenen dolgozunk egy osztályon egy hivatalban, ahol észre vettem, hogy a budapesti születésű, származású nők és vidéki származású nők között nagy különbség van az emberi kapcsolatokban.


Budapesti születésű nők elfogadóbbak. Bár én nem Budapesten születtem (hanem egy másik országban), nem bántanak, tisztelnek és barátkozni is lehet velük.

Ezzel szemben a vidéki származású nők számára, máris "kisebb értékű" vagyok a származásom miatt és ezt gyakran szóba is hozzák.

Egyébként is lenéznek mindenkit, ami azért vicces, mert egyes esetekben a szakmai tudásuk és értelmi képességük meg sem közelíti a többiek képességeit.


Miért ilyenek?



2022. okt. 27. 07:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
44%

Mert Budapesten mindenki liberális, vidéken meg mindenki agymosott gomba.

Legalábbis a belpol rovatban írogatók szerint.

2022. okt. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
32%
Mert még nincsen az agyuk szennyezve a városi mocsokkal !
2022. okt. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

'Egyébként is lenéznek mindenkit, ami azért vicces, mert egyes esetekben a szakmai tudásuk és értelmi képességük meg sem közelíti a többiek képességeit"

Ez az oka. Ez a mondatod. Hogy valójában ugyanolyanok, mint akár te is. Te is lenézed őket.

2022. okt. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Mi értelme pár kollégád alapján kivetíteni a problémád egy egész országra?
2022. okt. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%
Mert általánosítasz.
2022. okt. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%
Minden vidéki ember ugyanolyan tulajdonságokkal és agykapacitással rendelkezik, kivétel nélkül. Tudtad?
2022. okt. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
19%

Az a baj, h ezt csak a Budapesti nép gondolja h egy vidéki alul van hozzájuk képest, mert általánosítanak... Meg mondom őszintén csak a 30-40 év közöttiekről amit láttam... A vidékiek 80%-nak kp-re vásárolt ingatlanjaik vannak, több felől van bevételük, készek mindig valami újjat tanulni ami ép az érdekeiket szolgálja, nagyon családcentrikusak, nyugodtak, összetartóbbak, bárhová eljutnak, ezek természetesek nekik ezért nem reklámozzák.

Budapestiek 70%-a nincstelen, csak élnek, ego az egekben, szűk látókörűek, a nagyja tudatmódosítók nélkül el sem tudja képzelni az életét. Nyílván érthető hisz ott rohanóbb a világ, sok féle embert kell elviselniük.

Csak járj utána h ott mennyi öngyi van s vidéken mennyi.

Szóval kb. ennyit a vidékiekről...

2022. okt. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%

Vidékországot sem kell romantizálni 7-es, az alföldi kis települések tele vannak asszonyverővel, gyerekmolesztálóval, erőszaktevővel, drogossal, iszákossal, láncdohányossal, alul művelt tahóval és ezeknek a sajátos keverékeivel. -.- Egy ilyen porfészekben lakok, felveszi a versenyt a 8. kerülettel bármikor.


Mindenhol vannak buta, kivagyi, korlátolt szemléletű, igénytelen, csóró, erőszakos emberek, nem kell ez alapján általánosítani se itt, se ott. A születési helye nincs befolyással az ember személyiségére. Nincs semmi értelme az ilyen elfuserált lokálpatriotizmusnak, hogy BEZZEG A MI EMBEREINK CSÚCSOK, a vidéki vagy a fővárosi meg egy rendszertanilag alacsonyabbb rendű állatfaj. Szomorú, hogy sokan még ezen a szinten gondolkoznak.

2022. okt. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
22%
6-as mert a "nő" nem tehet semmiről ő csak áldozat ? Valamelyik igényli hogy naponta összeverjék .
2022. okt. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Pontosan azért látom tisztán a helyzetet, mert nem vagyok elfogult, nem tartozom egyik csoporthoz sem: nem Budapesten születtem és nem születtem magyarországi kis településen sem.

Ráadásul, Magyarország előtt éltem két másik országban, az egyik egy nyugati ország. Nagy és kis városban is éltem és 2 évig falun is. Van összehasonlítási szempontom!


Nem vagyok rosszindulatú és nem bántok senkit. Viszont nem szeretem, amikor engem bántanak. Ha engem vagy bárki mást bántanak, keresem a miértjét.


Eddigi tapasztalatim szerint, és ezt nem cáfolhatja meg senki, a vidéki származású nők azok, akik lenézik a többieket és rosszindulatúak. EZ TAPASZTALAT!

Míg a budapesti nők más emberek magánéletével szemben inkább közömbösek, a vidéki nők hobbija a pletyka és áskálódás. Ezt a szokást hozták otthonról, ezt csinálta az édesanyjuk is, ezt utánozzák, ezt tartják normálisnak.


A vidéki nők azt tartják jónak, ami számukra megszokott. Ha egy ember másmilyen, az már nem jó és szerintük őt nem kell tisztelni. Például engem.

Nem bántok senkit, mindenkivel igyekszem kedves lenni, mégis számtalanszor rám támadnak, hogy miért jöttem ide, nem ide tartozom, miért nem megyek vissza?

Ugyanakkor ők is ugyanúgy jöttek, nem ide tartoznak, de azt hiszik, nálam értékesebb emberek, ezért joguk van itt lenni.


Alkalmazkodni sem akarnak és ez még egy érdekes dolog! Akárhol is laktam, mindig igyekeztem alkalmazkodni a környezetemhez és ott élő emberekhez. Ez intelligencia kérdése.

Ezek a nők viszont nem! Elvárják, hogy a környezetük alkalmazkodjon hozzájuk !


Vannak olyan kolléganők, akiknek tájszólásuk van, ezzel nincs semmi baj, de szerintem 20-30 év alatt mégis illett volna megtanulni azt, hogy pl. a Tímea név nem Csímea és az összes T betűvel kezdődő szót mégis nem CS betűvel kellene kimondani, mert néha az ügyfelek nem értik, mit beszélnek. Mégis mondják, mondják a magukét és, ha az ügyfél nem érti, akkor hangosabban mondják, talán feltételezik, hogy ha hangosabbak, akkor érthetőbbek lesznek. Nem hiszem el, hogy 20-30 év alatt ezen nem lehet változtatni!

Nem hiszem el, mert egy olyan idegen országban is éltem, ahol érkezésemkor egy szót sem értettem, egy éven belül viszont már szinte folyékonyan beszéltem azt a nyelvet! Ha tiszteled a környezetedet, az embereket, akkor alkalmazkodsz!


Ami vicces: ezek a nők nem hajlandók egy picit a tájszólásukon változtatni (munka és ügyfelek érdekében, hogy érthetőbbek legyenek), de ha az én beszédemben néha ritkán észre vesznek egy minimális kiejtési eltérést, a torkomat átharapnák.


Visszatérve a kérdésemre: igen, gőgösek és beképzeltek! Miért, ha nincs okuk rá?

2022. okt. 27. 08:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!