Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vidékről származó nők Budapest...

Vidékről származó nők Budapesten, miért olyan gőgösek?

Figyelt kérdés

Kb. negyvenen dolgozunk egy osztályon egy hivatalban, ahol észre vettem, hogy a budapesti születésű, származású nők és vidéki származású nők között nagy különbség van az emberi kapcsolatokban.


Budapesti születésű nők elfogadóbbak. Bár én nem Budapesten születtem (hanem egy másik országban), nem bántanak, tisztelnek és barátkozni is lehet velük.

Ezzel szemben a vidéki származású nők számára, máris "kisebb értékű" vagyok a származásom miatt és ezt gyakran szóba is hozzák.

Egyébként is lenéznek mindenkit, ami azért vicces, mert egyes esetekben a szakmai tudásuk és értelmi képességük meg sem közelíti a többiek képességeit.


Miért ilyenek?



2022. okt. 27. 07:03
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem tudja a magyar társadalom úgy hagyni a dolgokat, ahogy vannak? Te miért nem tudod, kérdező. Tökéletesen értem, amit írtál, abszolút igaz is, egy dolgot kivéve. Miért akarsz változtatni valamin, amin nem tudsz?
2022. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
95%

11-es: A kérdező kérdezett és nem változtatni akart!


Egyébként, ha változtatni akarna, én csak helyeselni tudnám, mert attól fejlődik a világ, ha a rossz dolgokon, a hibákon változtatunk!


A nagymamám, aki egy kis faluban élt, mindig mindenre azt mondta, hogy: "Nem jó ez így, de hagyjuk, úgysem tehetünk semmit!"


Utáltam ezt a hozzáállást, a rokonaim (birka) mentalitását ami miatt soha nem jutottak az életükben semmivel sem előrébb.

2022. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem, hogy ugyanazt a kommentet olvastuk. A tájszólás miért probléma? Az "illett volna" szintén egy olyan berögződés, amit meg a kérdező hozott valahonnan, pont úgy, ahogy a nők a tájszólást. Igaza van, meg lehetne tanulni, igaza van, pletykálnak sokan, de most ha itt kérdezget, attól mi változik? Semmi. Változni csak ő tud a hozzáállásán. Önreflexióval. Hagyjon úgy mindent, ahogy van. A világ ilyen, a társadalom ilyen. Végezze el a saját dolgát a legjobb tudása szerint. Ha akarja. Mert az sem kötelező.
2022. okt. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

A kérdésem az volt, hogy: miért olyan gőgösek? Egy kérdést tettem fel!

Nem írtam azt, hogy ezen változtatni akarok, nyilván nem is tudok.


A kérdésem az volt, hogy miért olyanok, amilyenek?

2022. okt. 27. 09:32
 15/27 anonim ***** válasza:
32%
Vidéken hatékonyabb a fidesz-propaganda, ami az idegengyűlöletre épül.
2022. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%
Megkérdezted már tőlük?
2022. okt. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

15-ös: Ez butaság, nem volt mindig FIDESZ a hatalmon, de az emberek akkor is ilyenek voltak.

FIDESZ miatt pletykálnak a nők a kolléganők magánéletéről? :-))

2022. okt. 27. 09:58
 18/27 A kérdező kommentje:
16-os: Szerinted egy nem értelmes embertől meg lehet kérdezni, hogy miért nem értelmes?
2022. okt. 27. 10:00
 19/27 anonim ***** válasza:
42%
Miért foglalkozol akkor vele/velük? Miért idegesít annyira, hogy kérdést írsz? Ilyenek. Mert ez a társadalom. Mindenki olyan, amilyen. Minta. Kötődési minta, rossz edukáció, otthon látottak. Ilyen ösvény van előttük kitaposva, ez ismerős, ezt fogják járni, ehhez fognak ragaszkodni.
2022. okt. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
77%
Én azt vettem észre, hogy van az a típusú vidéki, aki azt hiszi, ő már attól VALAKI meg olyan rohadt sokat letett az asztalra csak azzal, hogy fel tudott költözni vidékről Budapestre (még akkor is, ha jó családból és nagyvárosból), és akkor hirtelen ő a nagyvilági dáma meg a nagyember. Nem minden vidéki származásúra jellemző, de a legnagyobb tahók, akikkel eddig bp-iként találkoztam, a pár éve Bp-n élő vidékiek.
2022. okt. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!