Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vidékről származó nők Budapest...

Vidékről származó nők Budapesten, miért olyan gőgösek?

Figyelt kérdés

Kb. negyvenen dolgozunk egy osztályon egy hivatalban, ahol észre vettem, hogy a budapesti születésű, származású nők és vidéki származású nők között nagy különbség van az emberi kapcsolatokban.


Budapesti születésű nők elfogadóbbak. Bár én nem Budapesten születtem (hanem egy másik országban), nem bántanak, tisztelnek és barátkozni is lehet velük.

Ezzel szemben a vidéki származású nők számára, máris "kisebb értékű" vagyok a származásom miatt és ezt gyakran szóba is hozzák.

Egyébként is lenéznek mindenkit, ami azért vicces, mert egyes esetekben a szakmai tudásuk és értelmi képességük meg sem közelíti a többiek képességeit.


Miért ilyenek?



2022. okt. 27. 07:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%

Te is gőgös vagy, mert másra nem futja - csakúgy mint nekik sem.


"Akárhol is laktam, mindig igyekeztem alkalmazkodni a környezetemhez és ott élő emberekhez. Ez intelligencia kérdése.


Ezek a nők viszont nem! Elvárják, hogy a környezetük alkalmazkodjon hozzájuk !"


Magadat intelligensnek tartod, ez már eleve nagyon beképzelt. Majd írod hogy elvárják hogy a környezetük alkalmazkodjon hozzájuk, és cseppet sem tűnik fel, hogy itt nem te vagy a környezet, hanem ők a te környezeted, ergo neked kéne alkalmazkodni, mert ők vannak többen.

2022. okt. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

21-es: Nem, nem ők vannak többen, hanem budapesti nők vannak többen!


Nem tudom intelligens vagyok-e vagy nem, de igyekszem alkalmazkodni. Ha én megtehetem, ők miért nem?


Egyébként, szerinted nekem úgy kellene hozzájuk alkalmazkodni (mert ők képezik a környezetemet), hogy mindenkit lenézzek, pletykálok más magánéletéről, áskálódok, szemétkedek?


Köszönöm szépen, de a válaszom: NEM!

2022. okt. 27. 14:09
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés már bennem is felmerült. Mondjuk én a pasikon is észrevettem uezt. Szerintem azért, mert ahol Pest előtt éltek pl egy kihalt falu, ahol fiatalkorukban megélték, hogy kb semmi lehetőség sincs, vagy/és tapasztalták, hogy a munka világában néhol számít, hogy városban, vagy egy messzi kis faluban laksz, lenézésként élték ezt meg...s büszkÉk arra, hogy elérték, hogy városba, raadasul bigcitybe😁 értek révbe, és most végre ők nézhetnek le másokat. Én városiként költöztem faluba, és egyszer egy fiatal lányt hallottam, ahogy meséli, hogy bár most felvették városi egyetemre, de hogy még mindig olyan kevés önbizalma van, mert falun élt eddig". Hát, nem tudom. Szal, biztos ilyen is van. Kisebbségi érzésből adódik tán ez a gőg.
2022. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
75%
Mert buta libák! Azért!
2022. okt. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten születtem, mindig itt éltem. Ide születtem, mindig ezt a várost láttam, nem vagyok tőle elájulva, helyén kezelem, nekem tökre természetesen, hogy itt a vár, meg a Duna, Váci utca és társai.

Viszont a vidékiek nagy mellénnyel vannak (kb az anyák, mikor gyerekük lesz), hogy na igen, ez már valami, ők letettek valamit az asztalra, mert itt élnek Budapesten, és persze ezzel vidéken nagyon jól lehet menőzni, mert azt mondják neki, hát igen Arankám, te vitted valamire, mert feljutottál Pestre. Szóval erre verik a nyálukat, de nem jogosan.

2023. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

25 igaz.

Néhány nő, aki szült, iszonyat nagypofájú lesz. Hát, ha még a férje is ott van mellette bármilyen minőségben.

Ez mondjuk tényleg a falura születetteknél hatványozottan igaz.

Ez most divat is, hogy szülsz,te vagy az isten.

Pedig egy biológus azt mondta, hogy inkább a nem szülést kéne már reklámozni, mert a Föld iszonyat túl van népesedve. És inkább minőségre kéne hajtani, mint mennyiségre. Basszus, hogy ez milyen igaz!

2023. jan. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
80%
26 igaz, és nézd meg kik szülnek leginkább...pusztulat.
2023. jan. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!