Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor szóljak a betegszabadság...

Mikor szóljak a betegszabadságról? Már este, vagy csak aznap reggel?

Figyelt kérdés

Érzem, hogy megbetegedtem és nem fogok holnap bemenni, mert fontosabb az egészségégem, mint a teljes napi fizu.

Viszont még sosem voltam betegszabin, és szeretném megkérdezni, hogy mik a szokások, mikor illik betelefonálni?

Ha már tudom, hogy nem fogok bemenni másnap, akkor felhívjam őket este, vagy tűnjön úgy, mintha bennem lenne a szándék, hogy akarok menni, csak túl szarul vagyok, így reggel, indulás előtt szólok, hogy nem fogok tudni ma bemenni?


Az még nem tudom mennyire számít, de amúgy hajnal 4-es műszakra mennék, tehat ha mondjuk este 10-kor vagy inkább hajnali haromkor telefonálnék, nekik szerintem sok különbség nem lenne, viszont lehet úgy tűnne, ha már este szólok, hogy nem akarok bemenni...

Ti hogy szoktatok, hogy szokás?



2022. okt. 27. 12:22
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok szuper választ!

Még egy kérdés, most írtam a dokinak (nem lehet csak úgy beállítani a rendelőjébe...) és nem hajlandó kiadni a tp papírt addig, amíg panaszmentes nem leszek, de mi van, ha mondjuk vasárnapra már jobban leszek, akkor mehetek dolgozni az igazolás nélkül...? Egyáltalán ilyen van, hogy utólag adják ki, és nem pedig odamegyek betegen és ad X napra és onnantól már én meglátom hogy vagyok?

2022. okt. 28. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!