Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közmunka gondok, vélemények?...

Zzerg kérdése:

Közmunka gondok, vélemények? Kicsit hosszú sztori.

Figyelt kérdés
Megpróbálom összefoglalni milyen helyzetbe kerültem. könyvtár szakon diplomáztam és tavaly áprilisban felvett a KLIK közmunkásként és kiközvetített egy iskolához, ahol beraktak a 3 éve elhanyagolt könyvtárba, hogy vágjam rendbe. a papíromon persze adminisztrátorként vagyok feltüntetve könyvtárosi munkaköri leírással. semmi könyvtári szoftvert és egyéb munkaeszközt nem biztosítanak, még a füzeteket is magam vittem be, saját költségemből. régi katalóguscédulákra irkálom a könyvek adatait. a tanárok levegőnek néznek, többségük köszönésre sem méltat. igazgatónő hónapokkal ezelőtt azzal szédített, hogy majd felvesznek rendes közalkalmazottként, de ez csak ígéret maradt azóta is. közben felvettek 2 másik közmunkást akiket a nyakamba sóztak, hogy segítsenek rendezni a könyvtárat és tanítsam be őket. ők meg azóta úgy csinálnak, mintha a könyvtár urai lennének. február végén járt le a szerződésem és meghosszabbították márciusban, ekkor követtem el azt a hibát, hogy aláírtam 1 évre az új szerződést. történtek összekülönbözések is és 3 hete gyomorideggel meg hányingerrel megyek be, egész nap feszülten, bestresszelve vagyok a helyemen, a vezetőség és a tanárok teljesen kikezdtek,ellehetetlíntették a helyzetemet, minden munkafeladatomba belekötnek és bunkó megjegyzéseket vetnek oda nekem. mikor véleményt mertem nyilvánítani, belém fojtották a szót, bármit próbáltam mondani, természetesen a másik félnek volt igaza. nagyot csalódtam az egészben, 51.000 Ft-os fizetéssel szinte rendbe raktam az egész könyvtárat és semmi köszönet, elismerés nem járt érte, csak a hibáimra hívják fel a figyelmemet folyamatosan. érzem magamon hogy jó úton vagyok egy idegösszeomlás felé, kezeim remegnek, vérnyomásom az egekben, a gyomrom rossz és valamikor már megszólalni is nehezemre, olyan gombócot érzek a torkomban. az igazgatónővel közöltem, hogy el szeretnék menni, fenyegetőzni kezdett, hogy rossz referenciát fog írni rólam ha ezt meglépem. már azon az áron is szabadulni akarok, hogy nem regisztrálhatok a munkaügyibe és csupa rosszat ír rólam a jellemzésben. viszont félek, hogyha felmondom akkor még egyéb módon is betart majd nekem, teszem azt eláztat a következő melóhelyemen vagy a munkaügyi központnál is elintézi, hogy negatív véleményt nyilvánítsanak rólam. egy kis városban lakom és borzasztóan nagy összefonódások vannak, mindenki sógor, koma, jó barát. :( Szerintetek van alapja a félelmemnek, ezzel a rossz referencia dologgal? Ti mit lépnétek a helyemben?

2016. máj. 13. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól megcsinálta a tutit a fidesz ezzel a közmunka találmányával. Szégyen. A mocskos tolvajok meg szétmutyizzák az ország minden pénzét.
2016. máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ilyen munkahelyem, estefelé már mindig görcsben volt a gyomrom, hogy jaj, reggel megint mennem kell. Le kell lépni onnan, akárhova, akármilyen áron. Rámehet az egészséged, nem éri meg gyomorfekélyt kapni 51000 Ft-ért.
2016. máj. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sándor G ***** válasza:

ne legyél megijedve, ilyen nincs a felmondáskor, a kilépő papíron,hogy negatív jellemzés, ez egy baromság, csak olyat írnak rá, hogy felmondás a dolgozó részéről, és/vagy felmondás közös megeggyezéssel.

Amennyiben nem jön össze a közös megeggyezés, akkor viszont a munkaügy kp. nem közvetít ki 3hónap közmunkára, már ha be akarnak tartani neked.

Egyébként bárhová elmehetsz dolgozni, ha pl.van gépkezelői jogosítványod, vagy esetleg traktorra is, akkor a vízügyhöz, közúthoz azonnal felvesznek, mikor nincs ki a létszám.

Ne félj a tanároktól sem, szintem inkább határozottan szólj vissza neki, amikor úgy érzed cseszegetnek, ok nélkül, meg kötekednek veled.

Én is dolgoztam a klikk-nél pár éve, kifestettem az iskolát, karbantartóként jav.tam a wc.-t a padokat, székeket, stb. és cserébe 4takarítónőből 3bunkó,okoskodó, kötekedő volt velem, akik szintén közmunkásként voltak felvéve, de azok régebb óta.

Azért nem hagytam ott, mert megadták, a havi 66ez.ft.os bért, az igazgatónő pedig rendes, kulturált volt, egyébként.

Aztán lejárt a szerződésem, 3hosszabítás után, és most betonozós, járdafelújjitást végző, cigány brigádba vagyok, január óta.

Ez rosszabb mert 11-en vagyunk, és ebből 9roma, ezekből 2alkesz, 2meg szemtelen, alpári módon beszél, sokszor kötekednek, mocskolódnak.

A tróger melo persze kijutott nekünk, 1,5mázsás járdalapokat kell emelgetni, +csákányozás, betonfelverés, 51700ft.ért, a brigádvezető, hajt minket, engem is, mert látja bírom, bírtam hónapokig.

Mióta ne, hagyom magamat, visszaszólógatok nekik bátran, azóta nem próbálkoznak velem, megaztám elviccelődök velük, értelmetlenül mondok valamit, mire jókat nevetgélnek,

igy jobban telik az idő, mintha egymást kostolgatnánk.

Én is ott fogom hagyni, mert nehéz rabszolga munka, jelenleg 2hét táppénzen vagyok, az egyik karomat erőltettem meg, hetek óta fáj, emelni nem,fogni nehezen tudok.

nem éri meg tönkretenni magát az embernek, sem fizikailag, sem morálisan, igegileg sem, mert azután ha elmegyek egy másik városba, dolgozni, norm.munkahelyre, azt sem fogom bírni, és az nagy baj lenne.

Pénz -munka nélkül nem élhet meg az ember, a bizonytalanság a legxarabb, az hogy 48évesként, nem vesznek fel sehová, szakmával sem, max.felírják a nevet tel.számot, aztán nem szólnak vissza.

Milyen nyomorult,undok világot élünk?

2016. máj. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a közmunka jobb mintha csak segélyt osztogatnának csak úgy, viszont sokkal rosszabb mintha normális munkát adnának, amiből meg is lehet élni, mert a közmunka sajnos nem ilyen. Viszont arra jó, hogy a lusta embereket visszavezesse a munka világába.
2016. jún. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!