Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért baj, hogy nem szeretnék...

Miért baj, hogy nem szeretnék Aldiban dolgozni?

Figyelt kérdés

Volt egy beszélgetés egy ismerősömmel. Röviden annyi a történet, hogy megkérdezte, még az apám cégénél dolgozom-e.

Mondtam, hogy igen, de folyamatosan tanulok nyelvet meg mást is, aztán félig viccből hozzátettem, hogy „nem szeretnék itt kikötni”, és az Aldira mutattam. Ezen kicsit megsértődött, mert a nemtudomkije ott dolgozik, vagy mi tudom én…

Elnézést kértem, de így visszagondolva max. a stílusom volt kifogásolható, azt nem értem, miért akkora gond, hogy többre tartom magam annál, hogy mindenesként Aldiban dolgozzak, ahol kihajtják a belem.

Kétlem, hogy az ott dolgozók zömének lenne piacképes tudása, vagy komolyabb ambíciói.



2022. nov. 8. 10:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%

Az a kérdés, hogy ahhoz, hogy érzékeltesd, milyen céljaid vannak, miért mást kell leszólnod? Vagy elég csak most az utolsó mondatodat nézni.


Visszagondolva, el tudod képzelni, hogy valahogy el tudtad volna ugyanezt mondani, csakis pozitívan megfogalmazva, a saját erősségeidet kiemelve, vagy amin dolgozni szeretnél még?

2022. nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%

Mert te ki/mi vagy? Apád tart el!

Ráadásul ezek a boltok többet fizetnek a pénztárosnak, mint 2 tanár havi fizuja.

2022. nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%
Sosem tudod, ki mit talál bántónak. Értem a logikát, ami alapján az ismerősöd megsértődött, de azért szerintem ebben van egy kis túlérzékenység is. Valamiért ő most éppen érzékenyebb volt arra, hogy olyat mondtál, ami akár a becsületesen dolgozó, de képzetlen emberek lenézésének is értelmezhető. De, ha jól értem, te inkább arra gondoltál, hogy neked nem lenne kellemes itt dolgozni, ezért pedálozol, hogy máshova is fölvegyenek. Szépen elmagyaráztad, hogy nem úgy értetted, szerintem meg lehet érteni.
2022. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

2:


családi cégnél dolgozom = apám tart el? hát..mindig tanul vmi újat az ember :D

ha butaság fájna, üvöltenél ugye..

2022. nov. 8. 10:33
 5/33 anonim ***** válasza:
83%
4: igen, mert a szabad piacon ki tudja, mire mennél.
2022. nov. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
3: igen, bár végül is nem az ott dolgozókat akartam megbántani, de úgy érzem, bennem több van.
2022. nov. 8. 10:35
 7/33 A kérdező kommentje:

4: hát öö..dolgoztam már máshol is, és azóta már angolul is felsőfokon beszélek, sztem boldogulnék.

nem mintha ide tartozna, de én már többször el akartam menni "egészséges távolságra" rokonoktól, de mindig könyörögnek, hogy maradjak.

2022. nov. 8. 10:37
 8/33 A kérdező kommentje:
7: jujj de frusztrált és közönséges volt. Hol olvastál olyat, hogy nő vagyok?
2022. nov. 8. 10:38
 9/33 anonim ***** válasza:
89%
Nem baj. Én sem szeretnék. Ettől függetlenül nemsokára olyan lesz a helyzet az országban (világban), hogy a két kezemet összetehetném, ha felvennének egy ilyen helyre, mert apucid is meg én is lehúzhatjuk majd a klotyón a vállalkozásunkat. És engem nem vennének fel az Aldiba, mert a nyolcosztályos Pistával szemben én még félórát sem tudok álldogálni, ő meg simán lenyomja pörögve az egész műszakot. Szóval ebből a szempontból többet ér, mint én a nagy eszemmel.
2022. nov. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Annyira szerintem nem voltál bunkó, bár azt nem értem, hogy az itthon dolgozás lenézését hogy asszociálod össze az Aldival, szerintem az hazai viszonylatban jó helynek számít.
2022. nov. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!