Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ápolók! Ti szeretitek a...

Ápolók! Ti szeretitek a munkátokat?

Figyelt kérdés
Gondoltam ápolónak készülök, csak sok negatívumot kapok miatta a környezetemtől. Kevés lehetőséget látnak benne, "amiben nem lehet fejlődni és örökre "csak" egy kis ápoló lennék". Úgy vélik bennem sokkal több van, ugyanis egész életembe rengeteget tanultam és törekedtem a maximumra. Azt mondják hogy majd később megbánnám, ki is égnék egy idő után. Ti, ápolók, mennyire szeretitek a munkátokat? Ha tehetnétek váltanátok vagy ha újrakezdhetnétek a pályaválasztást anno? Mik a pozitívumok és negatívumok ebben a munkában? Milyen a munkában az időbeosztásotok, azaz milyen váltásban dolgoztok? Éjjel is szoktatok? Akinek kis gyereke van egyensúlyban tudja tartani? Na meg milyen az anyagi része, megéltek belőle? (Persze nem szűkölködve értem...). Örülnék ha megosztanák a tapasztalataik akik ebben dolgoznak!😊

2022. nov. 12. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem, de itt jól fizet. Anglia.
2022. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm ápolónő. 12 órázik, de nem ritka a 14 sem a túlórák miatt. Állandóan fáradt, hol éjszakás, hol nappalos. 10 éve csinálja és erősen gondolkodik a váltáson. Ki van facsarva mind fizikailag, mind lelkileg. Volt belgyógyon és sebészeten is, hát nem egy leányálom,ami ott van. Sebkötözés, ágytálazás, hisztis beteg, akadékoskodó rokonok, lekezelő dokik... Stb. A fizetés kanyarba sincs az elvégzett munkához képest. Csak az menjen erre a pályára, akinek hivatástudata van.

Van az eü-nek "tisztább" szegmense is, pl a röntgenes, mri-s, CT-s.

2022. nov. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát ezt szomorúan olvasom. Azaz hogy bennem meglenne ez a segíteni akaró szándék, empatikusság, kedvesség, lelkesség stb, viszont ha tényleg olyan fárasztó és lekezelőek az emberrel, valamint a munkához képest sem vagy jól megfizetve, félnék hogy egy idő után kiölné belőlem is azt a nagy lelkületet.
2022. nov. 12. 15:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Diplomás ápolóként ha jól tudom meddőségi központban is dolgozhatsz.Vannak olyan ápolók ott akik a telefonokat fogadják,bekísérik a vizsgálóba a pácienst szóval tiszta munka az is.Nem tudom pontosan milyen iskolát kell ehhez elvégezni.
2022. nov. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor szeretem, sokszor nem. De a fizetés kompenzálja a rossz időszakokat, én is már külföldön vagyok, de sokszor hiányzik a régi helyem.

A magyar munkahelyemet imádtam, szuper kis csapat volt és megtettünk mindent ami tőlünk telt a páciensek érdekében, de annyi pénzből sajnos nem lehet megélni.

2022. nov. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyám 36 éve ápoló, régesrég kiégett a #2 által említett okok miatt. Amikor kicsi voltam, apám vigyázott rám éjszakás műszak alatt. Most már csak nappalos, de a 12 óra így is 13-14 inkább. A mai napig sakkozni kell, mikor tudunk ide-oda elmenni, mert össze-vissza dolgozik, nyilván hétvégén, ünnepnapon is. Ő mindenkinek azt mondja, ágy melletti ápolónak nem érdemes menni.

Ha beszélsz nyelvet, akkor magánlaborba (pl Synlab) érdemes lehet menni. De valóban, egy vérvétel vagy telefonos időpontegyeztetés nem az a klasszik segítői munka, mint amit te - valószínűleg- elképzeltél.

Esetleg még a dietetika, gyógytornász irány lehet jó, azt magánban is lehet, meg nem is annyira lélekölő, mint magatehetetlen/idős/mentális beteg embereket ápolni.

2022. nov. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hűha:(( Köszönöm szépen a választ, hasznos volt!
2022. nov. 13. 19:55
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon ritka szerintem aki szereti!
2022. nov. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Dolgoztam ápolónőként belgyógyászaton rövid ideig, sok gond volt az idős, értetlenkedő, igénytelen, büdös (hajléktalan) betegekkel, ezért átmentem újszülött osztályra, ahol minden beteg egy kisbaba és ők cukik, illatosak, bájosak, azóta szeretem a munkám. Itt a dokik is kedvesebbek.


A testvérem magánkórházban dolgozik, ott jó a fizetés is, nekem is az a célom, hogy egyszer bekerüljek oda, de nincs túl gyakran felvétel.

2022. nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!