Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig fogom még tűrni ezt a...

Meddig fogom még tűrni ezt a megalázó fizetést?

Figyelt kérdés
Diplomám van. És folyton azt hallom, hogy mindenki jobban keres nálam. Én netto 230 ezret keresek és 2 éve kezdtem dolgozni a szakmámban. Éveket tanultam, szenvedtem, míg a 8 általánosos hülye gyerekek csavarogni jártak, csesztek tanulni meg minden. Meg a tanárok mindig azt mondták, meg a szüleim, hogy akkor lesz jó életed, ha tanulsz. Ezt tettem. De a 8 általánosos hülye gyerek segédmunkás, meg idióta buszsofőrök kétszer annyit keresnek, mint én. Legszívesebben beszólnék az összes ilyen szakma képviselőjének, aki alacsonyabb iskolai végzettséggel többet keres nálam, mert ebből nagyon elegem van. Igen is rohadjon meg az, aki sokkal kevesebbet tanult, a tanárok jóindulata nélkül le se tudott volna érettségizni, meg minden. Rengeteget tanultam és szenvedtem és én ezt nem bírom tovább. Nem szeretném elárulni a szakmámat, ne is kérdezzétek már csak azért sem, mert szégyellem hogy ilyen keveset keresek és nem szeretném, hogy más is azon röhögjön, hogy mennyire alul van fizetve. Kezd nagyon elegem lenni. Hol van a könnyű élet amit ígértek ???? Hol van????? Azt mondta a kolléganőm is, hogyha nem az ész, meg nem a tanulás meg a diploma számít a mai világban és a 8 általánosos burkoló netto 700 ezret keres, akkor nyugodtan zárják be az iskolákat. Akkor mondják végre ki, hogy a hülyéké a jövő és ne hazudjanak, hogy tanulj akkor lesz belőled valaki. Esküszöm elmegyek a volt tanáraimhoz és leordítom őket, hogy rohadjanak meg, hogy hazudtak nekem.

2022. nov. 12. 16:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%

Szakma nélkül erre nehéz mit mondani. Lehet, hogy költözéssel vagy továbbképzéssel rengeteget kereshetnél.

Azt meg felejtsük el, hogy minden jöttment burkoló 700 nettót visz haza. Kevés a jó szakember és rámegy az egészségük. Tőlük ne sajnáld. Diplomával, gondolom irodában és kényelmesen élsz.

DE, bármikor kitanulhatsz 1-2 év alatt egy szakmát is.

2022. nov. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Psycho ***** válasza:
100%

"Hol van a könnyű élet amit ígértek?"

Az országhatáron túl. :(

Én 19 évet tanultam, 12 év az érettségiig, majd 7 év egyetem, 3 diploma, és így 200 nettó az alapbérem. Erre jön a mozgóbér része, ami attól függ, hány ügyfelem jön az adott hónapban. Jobb hónapokban max 350-et viszek haza, de akkor minden hétköznap kb 10 órát bent vagyok a munkahelyemen, és szerencsém volt, mert jöttek ügyfelek.


Az egyik jóbarátom érettségi után megcsinált egy tanfolyamot, most gépbeállítóként 5-600ezret visz haza. Nem irigylem tőle, örülök, hogy legalább ő jól keres. De eléggé wtf.


Én azzal vigasztalom magam, hogy azt csinálom, amit szeretek.


A "miért nem mész ki akkor külföldre" típusú kommentek kíméljenek. Azért nem, mert ide köt minden: itt van a család, a barátok, emlékek, helyek...

2022. nov. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Én nem fogok már többet tanulni... elég volt!! tönkretette a fiatalságom a sok tanulás. Élvezni akarom az életet most már. A diploma legyen már elég.
2022. nov. 12. 17:07
 4/37 anonim ***** válasza:
27%

Diplomám van, szakmámban dolgozok, nettó 220-at keresek.

Kereshetném a dupláját is, ha Pesten laknék és felsőfokon beszélnék angolul.


Pestre biztos, hogy soha a büdös életbe nem fogok felköltözni, mert rosszul vagyok tőle (laktam ott már 3 évet).

Az angolt meg vilégéletemben rühelltem, na meg lusta is vagyok rá, hogy este 7-kor még leüljek tanulni. Egy középfokot kitoltam belőle, de azt is 70%-on csak és már vagy 7 éve hozzá se szagoltam.


Igy marad a nettó 220. Amiből soha nem lesz családom persze.


Egy diploma magában nem jelent semmit. Ahogy egy szakma sem. Kell hozzá plusz tehetség, nyelvismeret, vagy épp, hogy egy gec* legyél.

2022. nov. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
0%

"Hol van a könnyű élet amit ígértek ???? Hol van????? Azt mondta a kolléganőm is, hogyha nem az ész, meg nem a tanulás meg a diploma számít a mai világban"


Ha tanár vagy akkor már rég tudhattad mi vár rád, a versenyszférában dolgozó mérnökök és egyéb üzleti ...stb diplomával rendelkező jól keres.

Nekem csak érettségim és egy szakmám van, de még én is tudom hogy a tanárok mindig tudták hogy nem a pénzszerzésért tanultak.

Nem véletlenül az alacsony keresetű diplomával rendelkező nők adnak esélyt alacsonyabb végzettségű férfinak.

(Egy magasabb fizetésű diplomás nő aligha adna esélyt, persze vannak kivételek,de nem erről szólt a kérdés szóval hagyjuk.)


Sokan szidják a "büfészakos" fizetésben semmitérő felsőfokú végzettségeket, nem én mondom csak szólok!

2022. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy én Pesten keresek diplomával ennyit.
2022. nov. 12. 17:15
 7/37 anonim ***** válasza:
86%

Nettó 360-at viszek haza 2 diplomával szintén 2 év munka után, kereset kiegészítéssel. Anélkül 290-et. Nos, jó "szakmám/ szakterületem" van, vállalok mellékes munkákat félévente-évente 2-3x azt még leadózva bejön +1 millió körül egész évre, ami nem sok, de ezzel együtt úgy kb. meg lehet élni, tudunk félre is tenni (nem egyedül élek a párom jobban keres, amiért össze teszem a két kezem, szerencse).

Egy dolog nyugtat meg, ha lebénulok az agyam működni fog akkor is. Ha idősebb leszek és a fizikai munkát már nehezen bírnám az agyam ott lesz, amiből megélek.

Egy burkoló lehet, hogy most jól keres és meddig fog burkolni? Raktáros ugyanez. Nem sajnálom tőlük.

Míg én karriert tudok befutni, jobb pozíciókat szerezni, ahogy bővül a szakmai kapcsolatom a targoncás haverom targoncás marad. Nincs távlati perspektíva esetében.

2022. nov. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
89%

5. vagyok

Hozd ki az életedből a legtöbbet, keresd a kiutat!

Azért arra is gondolhatnál hogy sok ember nem lusta, hanem a képességei nem teszik lehetővé a diploma megszerzését és veled ellentétben esélyük sincs magasabb végzettséget szerezni.

2022. nov. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos a világ végérvényesen megváltozott, 8 osztállyal lehet a legtöbbet keresni.

Sajnálom, hogy te is így rácsesztél és teljesen jogosan vagy ideges, de nincs más hátra, mint váltani, ha több pénzt akarsz keresni.

Én anno ezért végeztem el egy biztonsági őr tanfolyamot, és utána rögtön másfélszer annyit kerestem, mint a diplomás helyemen, ahol mellesleg az elődömnek 3 diplomája volt.

Ez van.

2022. nov. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
0%
Ha leírnád, hogy milyen diploma jobban tudnánk segíteni.
2022. nov. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!