Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki akarnak utálni? Mit tegyek,...

Ki akarnak utálni? Mit tegyek, hogy ne legyen megalázó?

Figyelt kérdés

1,5 hónapja vagyok pályakezdőként egy munkahelyen.Az elején elégedettek voltak velem,jól éreztem magam.

1 egységen belül 2 szoba van,2-2 fővel,váltott műszakokkal.Közvetlen kolléganőm:K.,mentorom: L.,1 éve pályán lévő kolléganőm: A.

Az elején a másik szobában a 2 kolléganőmnek alig volt melója,míg nekünk rengeteg és nagyon nehéz.Amikor egyedül voltam,ők ketten kellett volna a segítség olykor,de nem kaptam.Lassú voltam,állandóan hajtottak,én igyekeztem.A főnök mondta,hogy segítsenek, K-nak is kellett a segítség,de nem szívesen tették meg,ha rólam volt szó.Egyik délután A. átjött segíteni és össze sugdolózott,nevetett két másik kollégával.

K.-t rendszeresen leszidták,hogy nagy a káosz a mi szobánkban.

Egyik nap láttam,hogy beszél a főnökkel,rólam volt szó éreztem.Aznap behívott engem a főnök az irodába,hogy muszáj negatívat mondani elmondta,hogy ez meg az nem jó.Mondtam,hogy igyekszem,próbáltam ki-meg magyarázni,hogy mit miért csinálok.

K. egész végig kibeszélte a másik kolléganőnket L-t a hetek során közben engem is nekik ezt éreztem.

Aztán fordult a kocka,nekünk lett kevés melónk.Többször beszóltak ezt illetően,visszájára fordították a helyzetet.

L. elment szabira,így K. átment segíteni A-nak sokat,én egyedül voltam sokszor a kevés melóval ami még így is nehéz volt. Leszídták K-t megint az irodában,éreztem,hogy K meg A munkálkodik ellenem valamit.Másnap K ment el szabira,sokszor beszóltak nekem Aék,behívott a főnök az irodába,h milyen a kollégákkal való kapcsolatom,meg,hogy szerinte nem tudok együtt dolgozni K-val,meg,hogy ez meg az nem jó,nem bírtunk el a kevés melóval sem K-val.Hideg zuhany volt.Nehezen,de mondtam,hogy sokszor tiszteletlenül beszélnek velem.Próbáltam rá célozni,hogy sok a meló,meg jól kijövök K-val.

Pár napra rá bejött a vezető és mondta,hogy beszéljük meg együtt a problémákat miért lassú a munka,miért érzem rosszul magam,itt most arról van szó,hogy tudom-e ezt csinálni.Erre mondta L.hogy én csak ülök és szalad mellettem a szoba.Ledöbbentem,mondtam,hogy én igyekszem és szerintem ez nem így van.

Kb. két napra rá behívott az irodába a főnök megint,hogy nem tudom jól végezni a munkát,ez és ez nem jó,nem biztos abban,hogy tudok fejlődni,lehet nem vagyok alkalmas a feladatomra,a kollégáim ezt meg ezt a rosszat mondták rólam,érez bizonytalanságot a személyiségemben ezért sajnos azt a döntést kellett hoznia,hogy betesz más műszakba.És,hogy sajnál engem,mert látja,hogy igyekszem meg akarom a munkát. A műszak mindenkinek kedvező csak nekem rossz amúgy.Másnap leültünk a műszakot megbeszélni.Mondta a főnök sóhajtva,hogy még pár hét mire belép az új kolléga.Kérdeztem,hogy ő lesz a besegítős,mondta,hogy nem tudja,de engem figyelni fog,meg hogy velem meglátjuk.Aztán mondtam a kollégáknak mikor elment a főnök,hogy nyugodtan mondják mi a bajuk velem,én szeretek velük együtt dolgozni,szeretem ezt csinálni.Erre mondta A,hogy az hogy lassú vagyok meg ülök mellettem szalad a szoba,nem vettem észre ezt és ezt.Aztán reagáltam,de kb nem is érdekelte őket a szavamba vágva mondták,hogy ebédelni mennek.

Csütörtökön reggel átküldtek segíteni A-nak és nagyon bunkó volt,megalázott az egyik ügyfél elött. Mostanában állandóan átjön,hangosan bele okoskodik amikor rendben van a munka akkor is.A főnök meg bejön és azt látja,hogy semennyire nem vagyok képes ellátni a feladataim.

Pénteken egy kis apróságból is nagy ügyet csináltak amit mondtam is,hogy helyre teszek.Mondtam K-nak,hogy én igyekszem,nem körmöt reszelek, nem érzem korrektnek amit mondtak nekem,olyan hibákat követek el amiket ő meg bárki más csak az enyém fel van nagyítva.Erre mondta,hogy feltünt A.éknak,hogy amikor egyedül vagyok több probléma van és a kollégák nem elégedettek velem.Szintén ledöbbentem,mert hetekig ezt nem is mondták nekem.

Aztán beszéltem L-el is elmondta a rosszakat nekem.Neki is elmondtam ugyanazt mint K-nak,céloztam rá,hogy K ugyanazokat a hibákat követi el,mint én és nem tartom korrektnek,hogy csak ülök amikor én sokat dolgozom és én viszem el a balhét K helyett is.Mondta,hogy a kolléganőmre is rá van szólva.

Számomra egyértelmű,hogy sz.rt kavarnak ellenem,lesik mikor hibázom,haragszom rájuk,mert egyértelmű,hogy ki akarnak rugatni holott én jó szándékú voltam velük egész végig.

Érzem,hogy már a napokban is bekövetkezhet,hogy vége lesz.Az viszont megalázó,ha engem küldenek el,de ha magamtól megyek annak is örülnek a kollégák,hogy sikerült kiutálni.

A és K úgy látom örül,hogy a saját hibájáról rám tudja terelni a figyelmet.


Kérdések:


1.Mit mondjak A-nak mikor átjön bunkó stílusba helyettem megcsinálni a munkát?


2.Azt nem akarom engem rugjanak ki,akarok még egyet beszélni a főnökkel mit mondja neki?



2014. nov. 8. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Mondd meg A-nak hogy inkább ne is gyere ide mert te erre nem vagy kíváncsi, ha csak azért jön hogy a főnöknek megmondhassa hogy mennyire nem vagy jó a munkádban akkor inkább maradjon ott ahol van. A főnöknek meg megmondanám, hogy kicsit odafigyelhetne a csókosaira hogy milyen stílusban beszélnek a kolléganőkkel. Egyébként minden munkahelyen ez van. Sajnos ahol sok nő dolgozik együtt abból nem sülhet ki jó.
2014. nov. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi.


Ezzel csak annyi baj van,hogy úgy jönne le,h én vagyok rossz indulatú A-val ő csak segíteni akar,mert már megint káosz van.

Mikor a főnöknek megmondtam nehezen,hogy milyen stílusba beszélnek velem,védte őket,h biztosan fáradtak.

2014. nov. 8. 14:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatodra pedig tudom. :(
2014. nov. 8. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Ismerős a szitu amúgy. Sajnos más tanácsot nem tudok adni. Én is voltam hasonló helyzetben. De egyébként mindenhol így van hogy az újat kikészítik idegileg. Nem tudom mire jó ez de nagyon erősnek kell lenned, tarts ki amíg lehet, aztán ha elszakad a cérna és távozol olvass be alaposan a főnöknek meg a kedves kolléganőknek.
2014. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szintén zenész!!!!!!!!!
2014. nov. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!