Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi szokás a névnapi...

Munkahelyi szokás a névnapi ajandékot bemutatni. Bunkó lennék ha munkahelyi irodaszereket vennék belőle?

Figyelt kérdés

A névnapokat félévente tartjuk egyben, arra mindenki ad be pénzt, ami szét van osztva adott félév névnaposainak.

A nevnapi összejövetelen (amire mindenki otthon készít sütit)be kell mutatni ki mitt vett magának, nagyon ritka a személyes ajándék, általában pl háztartási gépek sütéshez, hajszárító, meg ilyesmiket mutatnak be. (Habár az egyik férfi azt mutatta h cipőt vett magának ami ebben a kontextusban vicces volt)


És mivel a munkahely amiota engem felvett, se egy tollat sorkiemelot, gémkapcsot tűzőgépet, vonalzot ollot, irattarto tasakot nem adott, a nyomtatoba a papirért is ugy kell kuncsorognom, meg másoktol kivennem, az igazgatonak szóltam iratszerek megrendelésénél hogy az en irodámba is kéne, és elutasított!, arra gondoltam a névnapi ajándékpénzemből egy halom irodaszert veszek majd a munkahelyemre.


Csak ugye ezt a pénzt a kollegák a saját zsebükből dobják össze, nem a cég állja.


Bunkóság lenne azt bemutatni hogy a jószívvel adott "pénzüket" nem magamra, hanem a munkahelyre költöm a munkámhoz?



2022. nov. 23. 08:00
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Post itok is kellenének
2022. nov. 23. 08:01
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mivel jelezted a problémát, ezt afféle nyomatékosításnak gondolnám. Ha ezután sem kapnának észbe, akkor ott is hagynám a helyet.
2022. nov. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Igen célzásnak az igazgato felé is amugy nagyszerű ötletnek tartom.


Csak nem szeretném ha pont ellenkezőleg sülne el az egész, hogy mindenki kiakadna vagy rosszul esne, vagy ellenerzéseket váltana ki(habár az igazgatot nem is sajnálnám, de a többiek?)

2022. nov. 23. 08:17
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Undorító egy szokás ez.


Én nem mutatnék be semmit de el sem fogadnám a pénzt és én sem adnék senkinek. Mi ez a baromság egyáltalán? Névnapra ennyit max valami szeretett családtagra költ az ember (ajándékpénz, sütemény).


Ha van egy kollégám akit kifejezetten kedvelek azt maximum meglepem egy csokival de ennél jobban túl bonyolítani baromság.

2022. nov. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha a többiek értelmesek, nekik is problémájuk van azzal, hogy nem kapnak munkaeszközöket, csak nem mernek szólni, akkor még örülni is fognak. Én ezt csinálnám.

Vagy a másik opció. Telibesz@rnám, jót buliznék, megvenném, amire valóban szükségem van, ha nem ad munkaeszközöket, akkor pedig nem dolgoznék. Hiszen nincs mivel.

Egy ilyen munkahely hosszútávon, ahol sz@rnak a dolgozóra, amúgy is kártékony, én semmiképp sem maradnék ott. Csak én az első szép szó, kérés után már nagyobb füsttel távozom.

2022. nov. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Félévente ez 3500 ft/fő amit be "kell" adni es amugy egy csapatépitő kedves gesztus, ilyenkor van egy kis sutizés és beszélgetés, együtt mindenki.


Az igazgató fix költségvetesre hivatkozik h van egy keret az meg szabályozva van h nem lehet túl lépni(amugy ez miatt kollega hiányok is vannak)

2022. nov. 23. 08:32
 7/25 anonim válasza:
Szerintem személyes ajándékot kell venni! Nem kell affektálni, hogy te akkora munka hőse vagy, hogy majd feláldozod a kapott pénzt a vállalatod működtetésére. Ugyan is te írtad ki, hogy névmapos ajandekára adjátok be a pénzt.a post it, a sor kiemelő nem az!
2022. nov. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Jo de irodaszerekre tenyleg szuksegem lenne..


Akkor mutassak be vmi ajándékot hogy mennyire örülök vninek, es vegyek a saját penzembol irodaszereket magyarán?

Marha idegesitő.

2022. nov. 23. 08:57
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

#8 Jobbat tudok.


Fogsz egy viszonylag új állapotban lévő tiszta ruhát amit nem hordtál még előttük de már megvan korábbról és azt bemutatod. Közben meg valójában irodaszereket veszel.


Vagy ha nem ruhát akkor valami otthoni tárgyat.

2022. nov. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszi akkor ez lesz.

Szerzek akár kölcsön vmit aminek van doboza mintha uj lenne, aztan veszek irodaszert sunyiban.

2022. nov. 23. 09:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!