Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi szokás a névnapi...

Munkahelyi szokás a névnapi ajandékot bemutatni. Bunkó lennék ha munkahelyi irodaszereket vennék belőle?

Figyelt kérdés

A névnapokat félévente tartjuk egyben, arra mindenki ad be pénzt, ami szét van osztva adott félév névnaposainak.

A nevnapi összejövetelen (amire mindenki otthon készít sütit)be kell mutatni ki mitt vett magának, nagyon ritka a személyes ajándék, általában pl háztartási gépek sütéshez, hajszárító, meg ilyesmiket mutatnak be. (Habár az egyik férfi azt mutatta h cipőt vett magának ami ebben a kontextusban vicces volt)


És mivel a munkahely amiota engem felvett, se egy tollat sorkiemelot, gémkapcsot tűzőgépet, vonalzot ollot, irattarto tasakot nem adott, a nyomtatoba a papirért is ugy kell kuncsorognom, meg másoktol kivennem, az igazgatonak szóltam iratszerek megrendelésénél hogy az en irodámba is kéne, és elutasított!, arra gondoltam a névnapi ajándékpénzemből egy halom irodaszert veszek majd a munkahelyemre.


Csak ugye ezt a pénzt a kollegák a saját zsebükből dobják össze, nem a cég állja.


Bunkóság lenne azt bemutatni hogy a jószívvel adott "pénzüket" nem magamra, hanem a munkahelyre költöm a munkámhoz?



2022. nov. 23. 08:00
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Nem az az ajandek amit amugy is fizetsz.


Szamlat fizetn mindenki ha életképes.

Es cipot ruhát mindenki vesz magának normal esetben is, nevnapi ajandekpenz nelkul is.


A névnapi ajándékpénz az amolyan kedves plusz az életedbe. Es nem életképtelenséget kompenzálni hivatott.

2022. nov. 23. 18:16
 22/25 A kérdező kommentje:
Ha kipótolsz magadnak vmit pl laptop vagy drágább dolog az is ajandek.
2022. nov. 23. 18:17
 23/25 A kérdező kommentje:

Pl volt aki nyert 5milliot vmi kaparóson.

Az is azzal kezdte el is felejtette hogy vett sorsjegyet, másnap jutott csak eszébe lekaparni(ezzel ereztetve azt hogy nem eg, magatehetetlen aki kaoarostol vár megoldast)

Aztán nem is olyat mondott ami szukseges, h arra költött hanem azt mondta nyaralásra.


Es csak félve tette hozzá hogy és tett be a házhiteltörlesztöbe is belőle.


Nem tudom valahogy megfogalmazni jobban. Remélem érthető.

2022. nov. 23. 18:21
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy te mondod nagy lekezelően, hogy mi az alap, amikor postitot sem adnak. Fura figura vagy.
2022. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Mi ebben az érdekes?


Alap lenne nem? Munkaeszközt biztosítani a dolgozonak.

2022. nov. 23. 18:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!