Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi szokás a névnapi...

Munkahelyi szokás a névnapi ajandékot bemutatni. Bunkó lennék ha munkahelyi irodaszereket vennék belőle?

Figyelt kérdés

A névnapokat félévente tartjuk egyben, arra mindenki ad be pénzt, ami szét van osztva adott félév névnaposainak.

A nevnapi összejövetelen (amire mindenki otthon készít sütit)be kell mutatni ki mitt vett magának, nagyon ritka a személyes ajándék, általában pl háztartási gépek sütéshez, hajszárító, meg ilyesmiket mutatnak be. (Habár az egyik férfi azt mutatta h cipőt vett magának ami ebben a kontextusban vicces volt)


És mivel a munkahely amiota engem felvett, se egy tollat sorkiemelot, gémkapcsot tűzőgépet, vonalzot ollot, irattarto tasakot nem adott, a nyomtatoba a papirért is ugy kell kuncsorognom, meg másoktol kivennem, az igazgatonak szóltam iratszerek megrendelésénél hogy az en irodámba is kéne, és elutasított!, arra gondoltam a névnapi ajándékpénzemből egy halom irodaszert veszek majd a munkahelyemre.


Csak ugye ezt a pénzt a kollegák a saját zsebükből dobják össze, nem a cég állja.


Bunkóság lenne azt bemutatni hogy a jószívvel adott "pénzüket" nem magamra, hanem a munkahelyre költöm a munkámhoz?



2022. nov. 23. 08:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Annyii
2022. nov. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ez hanyadik osztály?
2022. nov. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Ez közszféra osztály.
2022. nov. 23. 10:00
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

be kell mutatni ki mitt vett magának,


Nagyon be vagytok csicskítva, felmondás

2022. nov. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Sztem ez jo otlet hogy mindenki tudja milyen ajandék lett a pénzéből ha már adta ki.
2022. nov. 23. 12:25
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezt akkor cseszted el, mikor belementél ebbe a bohóckodásba. Ovis szint alatt van...


Én pl azt se tudom, mikor van az én névnapom, magasról leszarom másnak mikor van, soha se ünnepeltünk otthon se névnapot, csak szülinapot, s azt is csak a családban.

Ebből kifolyólag sose folynék bele ilyesmibe.



#15

Nem volt kötelező pénzt adni senkinek. Így számonkérni sincs semmi joga senkinek, hogy mit vettek belőle.

2022. nov. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nem a névnap miatt van, ha azt nezzuk csapatepito rréning ez valojában névnapi jogcímen csak.

Ha ez nem lenne kitalálnának mást.

2022. nov. 23. 13:10
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a baj ezzel, ami a te problémád is: ha be kell mutatnom, mit veszek a pénzből, lehet mást veszek belőle.


Mi van, ha fehérneműt veszek belőle? Vagy kipótolom a laptopot, amire már régóta gyűjtök? Vagy manapság befizetem belőle a számlákat?


Ez nem csapatépítés, ez valami orwell-i kontroll.

2022. nov. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Az ajándékpénzt ajándékra illene költeni.


A számlákat pl.mindig fizetned kell, az nem ajandek magadnak. Es gondolom fehernemut is alapbol veszel nem a cég ajandekpenze kell ahhoz sem. Kulonben nem vennél bugyit?


A laptop az jo dolog. Betudhato ajandeknak.

2022. nov. 23. 14:01
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

De ha valami drágább, különlegeseket akarok? Az miért nem ajándék magamnak? Mi van, ha valaki olyan szarul jön ki, hogy örül, hogy abban a hónapban minden számlát időben be tud fizetni?


Megmondják azt is, mi számít jó ajándéknak, vagy magadtól vagy ítélkezős?

2022. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!