Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Merre laktok? Szerett...

Anyukák! Merre laktok? Szerettek ott élni? A párommal elszeretnénk költözni a szülői házból, és családot szeretnénk alapitani. Olyan helyre szeretnénk költözni ami gyermek barát, van munkalehetőség stb.

Figyelt kérdés
2014. febr. 2. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Borsodba ne gyere!
2014. febr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem én nem leszek mérvadó,de mi tanyán élünk és remélem ez sokáig így maradhat.(Csongrád megyében)

Előző házam Szegedtől 8 km-re volt,külváros,utolsó utca,utolsó ház szinte.Azt is szerettük,de rengeteg volt a hitel.Akkor még Szegeden dolgoztam.

Találtunk egy tanyát Kistelektől 7 km-re,út mellett,buszmegálló közelében és mivel a hitel kifizetése után(akkor még) maradt pénz,így megvettem.Kicsit több,mint 3 éve lakunk itt.Állatok nincsenek senkinek,nekünk is csak kutya-macska,elég is.Kerthez nem értünk,füves az egész,egy évben egyszer nyíratjuk,így nem kell vele foglalkozni és jól néz ki aránylag.

Én azt mondom,hogy ha ezt tudom előre,akkor egyből ide költöztem volna,mert szuperül be lehet járni dolgozni bárhová,olcsó a fenntartása és mégis megvan mindenünk.(tv,net,mosogatógép,központi fűtés stb)

Ovi,iskola a közeli kisvárosban,teljesen olyan,mintha Szeged külvárosából járnánk Szegedre.(busszal jártam ott is,itt is,a gyerek ott is és itt is velem jött volna oviba,suliba)Van közel mentőállomás,ügyelet,ha baj lenne.

Hát,munkalehetőség,azt nem tudom,attól függ,mihez értesz.Nekem mindig volt és van is munkám,helyben is,a kedvesemnek is.

Vagy még,ami jó lenne nekünk,az Pest közelében ugyanilyen kényelmes helyen egy tanya.Ott azért csak több a munkalehetőség,bár mondom,nekünk ezzel (kopp-kopp) nem volt gond.Meg anyukám ott lakik,közelebb lennénk.

Minden attól függ,hogy nektek mire van igényetek,mit szeretnétek és nem utolsósorban mire van pénz...

2014. febr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ráckevén lakunk, munka miatt költöztünk ide.

Én most úgy érzem, nem a hely számít, hanem a kapcsolatok. Idő kell, hogy kialakuljanak. Itt lakom évek óta, sokakkal jóban vagyunk, beszélgetünk, ha program van vagy csak összefutunk, de olyan nincs, akivel "csak úgy" keresnénk egymást. Az ilyen barátaim Pesten vannak. Annyira nincs messze, de gyerekkel már nem tudok olyan lazán közlekedni. Nagyon szeretek itthon lenni fiammal, de hiányzik a felnőtt társaság.

Egyébként játszótér közel van, van baba-mama kör, ringató, szuper védőnő és gyerekorvos, megvan a kellő nyüzsgés, de a nyugalom is. Szóval szeretek itt lakni, de ahogy itthon maradtam, kiderült, hogy az itteni kapcsolataim még nem tartósak.

2014. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Budapest III. kerület, Óbuda. Tök jó. Csendes, nyugodt, családbarát környék, közelben van minden, ami kell, közlekedés remek, metrónál vagyunk 15 percen belül. Én szeretek itt lakni, munka meg ... szerintem lehet találni. :)
2014. febr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi is költöznénk, igaz már gyerekkel, de pont azért.

A 9. kerületben lakunk egy tégla társasház 1. emeletén. Utálom a környéket, a szomszédokat, mindent, elegem van ebből a milliőből. A közvetlen szomszéd olykor nem is köszön, mintha nem 10 éve laknánk egymás mellett, a szemköszti társasházból van 3 ember, akikkel beszélgetünk és ennyi. Nincs saját udvar, ahova kiengedhetem a fiamat, mármint van, csak az 1. emeletről nem tudom szemmel tartani. Utálom.


Ahova mi tervezünk menni, Csepel, Erzsébet, Soroksár... láttam pici kertesházakat, igaz zöme sorházi házrész, vagy társasház saját elkerített kerttel, de legalább nem emeleti. Férjem Dunaharasztiba költözne, onnan sem veszélyes a munkába járás Pestre, úgyhogy remélem idén mi is megyünk.

2014. febr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, Dunaharasztit ajánlom! :) Én ott nőttem fel, a családom most is ott lakik, ott van virágüzletünk, így ott dolgozom. Július óta pesten lakok a páromnál, de visszamennék harasztira, csak neki a munka miatt nem lehet. :(

A kérdezőnek írom: én csak pest közelében, vagy nagyváros közelében keresgélnék. És minél inkább pest közelében, vagy nyugatabbra. De mivel én itt nőttem fel pest közelében, pestre jártam iskolába, már nem mennék máshová. :)

2014. febr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én mindenképpen pest-megyét ajánlom, méghozzá olyan várost, ahonnan kötött pályás közlekedéssel megközelíthető a belváros fél-3/4 óra alatt, pl. vonattal vagy hévvel. A belváros egyre kevésbé élhető, a külvárosi lakótelepi és családi házas részek elég drágák. Pl egy nagyobb panel árából pest megyei részen kaphatsz minimális hitellel családi házat is. Akkor miért laknál panelben?

Persze azzal számolni kell, hogy a vonatbérletet meg kell venni. Mi nem rég költöztünk ki Pestről (én törzsgyökeres óbudai voltam, a férjem újpesti) és a váci részen tudtunk venni egy kis családi házat. Imádjuk, össze sem hasonlítható Pesttel. még Budával sem!!!

Az északi részt a levegője miatt is nagyon ajánlom: Dunakeszi, Göd, Vác, Solymár, Pilisi rész - itt mind van vonat, volán és legalább egy jól járható autóút befelé. A váci rész nagyon jól ellátott, gyerekvállaláshoz ideális: kórház, áruházak, iskolák, ovi, dunapart, erdő, termálfürdő, minden van!!!

A déli részen már rosszabb a lakosság összetétele, de a hév menti részeken (Dunaharaszti) még akad egy-két jó hely.

2014. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ja, utolsó vagyok, és még annyit hozzátennék: nyilván munkalehetőség itt is elég kevés van, mi mindketten pesten dolgozunk, de egy órán belül bent vagyunk a munkahelyünkön. Ez pesten belül nem távolság.
2014. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi Pestől 50kmre lakunk,de itt nem igen van munka és nehézkes feljárni is min 1 óra,így arra gondoltunk amúgy is költözni kell akkor mindenképpen Budapest környékére,külvárosába ha lehet lakóparkba költöznénk.
2014. febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp nagy város környékére...a munkahelyek miatt,a gyerekek iskoláztatása miatt.


Mi egy apro borsodi falucskában lakunk.Olyan helyen,ahová mások nyaralni járnal.

Szép de nincs itt semmi.Utazni kell 1 kg kenyér megvásárlásához is...kicsi gyerekkel vagyok itthon,férjem külföldön dolgozik..olyan szinten vagyunk egyedül,hogy szörnyűű.

Dolgozni szinte semmi esélyem,mert senki nem ad úgy munkát,hogy 8-16-ig és tudja vinni-hozzni a gyereket majd oviba,suliba.

Segitségem nem csak elviekben nincs,hanem gyakorlatilag sincs senki az égvilágon..vagy ebben a szerencsétlen helyzetben kínlódunk,vagy költözünk...

A hézunk nagyon szép,nagy stb...de az áráért egy frekventáltabb helyen esetleg garázst tudnék venni...

Mai eszemmel már nem költöznék ide....

2014. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!