Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tartotok tőle, hogy...

Nem tartotok tőle, hogy kiborul a "bili" a munkahelyi elégedetlenségek miatt?

Figyelt kérdés
Én főleg a covid óta érzem, pl van aki elszegényedett, van akinek ott van a home office, van akinek meg menni kell be dolgozni, mégis otthonról is tudna dolgozni. Én már elég rossz szemmel nézek azokra az ismerőseimre, akik otthonról dolgoznak mégis hangoztatják, hogy ő hatékony, megérdemli. Aztán meg csak les, hogyha már egy idő után komolyan sem veszik, mert nem jár be sehova, eltunyul, ellustul. Illetve a covid is megmutatta, hogyha nem becsülik meg a dolgozót, akkor borzasztó termelékenység csökkenés megy végbe.
2022. dec. 6. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Miért lustulna el, csak mert home office-ban van?

Nálunk a covid alatt volt h.o., többet tudtam dolgozni, többet tudtam sportolni, többet tudtam lenni a barátaimmal stb. Nekem az ellustulás inkább az hogy mióta újra be kell járni nincs időm/energiám ilyenekre, amikor hazaérek már csak ledöglök a kanapéra és nézek valamit...



A kérdésre válaszolva amúgy "jól jött" a válság a munkáltatóknak olyan értelemben, hogy most kétszer is meggondolja az ember hogy feladja-e a biztos helyét, szóval nyugodtabban lehet szívni a dolgozók vérét egyelőre. :(

2022. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon nem így van, átlag heti 2szer keresnek meg linkedinen és mind homeoffice meló (vagyis inkább távmunka, heti 0-1 nap bejárással). Gyanítom, h te sem nézed jó szemmel az "otthon lebzselőket", ezért javaslom, h keress olyan melót, ahol neked is meglesz a homeoffice, ha kell tanulj érte. Nekem sem a sima érettségire esnek ezek az ölembe...
2022. dec. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nem vagyok az aggódó fajta.

Aki utálni szeretne teljesen mindegy mit úgyis találni fog olyat ami miatt kötekedhet.

2022. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. dec. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem.

Azt nem tudom honnan veszed, hogy aki home officeban van az nem csinál semmit. Nálunk mikor volt home office lehetőség sokkal koncentráltabban tudtam dolgozni, illetve motiváltabb is voltam. Ha otthon elvégzem az x ideig tartó munkát x idő alatt , utána csinálhatom amit akarok. Ellenben a munkahelyen miért igyekezzek, ha utána is bent kell ülni 4-ig és jobb híján "malmozni". Otthon sokkal szívesebben állok neki egy esetleges túlórás melónak, mivel napközben nem szívnak le a kollégák és/ vagy az utazás. Persze nem mindenkinek van önszorgalma, gondolom te is alkalmatlan vagy a H.O.-ra. Ha mégis alkalmasnak tartod magad, de a jelenlegi helyen nincs rá lehetőséged akkor ideje továbbállni.

2022. dec. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A magyar egy békés nép, aki a problémákkal szembenézni képtelen, csak egymás b*tatásában feketövesek.
2022. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!