Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Másfél éves gyerek nincs...

Másfél éves gyerek nincs elkésve a rendszeres bilizéssel, nem?

Figyelt kérdés

Pontosan 20 hós a gyerekem.

Eddig azt hittem, jól haladunk, több reggel előkerült már a bili, néha napközben is, és volt már olyan, hogy pisilt is bele. Gondoltam, jó ez így, de a védőnőnk elégedetlen. Másoknál hogy halad ebben a korban a kicsi?



2022. okt. 16. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém épphogy ovi előtt lett szobatiszta, szóval jól halad. Mint sok védőnő ennek is csak jár a szája,de nem ért hozzá.
2022. okt. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Az enyémet nagyon nem érdekelte a dolog egészen 3,5 éves koráig, pedig időről időre rákérdeztünk nála. Akkor feltűnt neki, hogy a korosztályában kb. senki más nem hord pelenkát, úgyhogy többé nem volt hajlandó felvenni. Még szerencse, hogy ez nyáron volt, mert az első nap hatszor bepisilt. A második nap már csak háromszor, igazából egy hét alatt rájött a dologra. Most pár hónappal később már nem is emlékszem, hogy mikor volt utoljára baleset.

A húga két évvel fiatalabb, két héttel később ő sem volt hajlandó többé pelenkát hordani. Nála eltartott egy hónapig, de igazából ő is hamar abszolválta a témát.

Szóval szerintem teljesen mindegy, hogy te mit tervezel, majd a gyerek eldönti, hogy mikor akarja.

2022. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom is ennyi idősen ritkán a bilibe pisilt, nagyrészt a pelenkába. Pár hónapig tartott. 2 évesen már nem hordott pelenkát, stabilan a pilibe pisilt.


Kisfiamnál teljesen másképpen alakult a szobatisztaság. Hiába ült a bilin, nem pisilt bele. Majdnem 3 éves volt, mikor kis túlzással egyik napról a másikra szobatiszta lett. Baleset nagyon ritkán volt néhány napig, utána már nem. Szóval ő 2 évesen sem tartott sehol, nemhogy 20 hónaposan :D

2022. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
🙄🙄🙄 a védőnőt nem is minősítem, mert törölnék a kommentem. Rengeteg cikk van a témában, szerintem olvasgass párat, te is megnyugszol, hogy egyáltalán nincs elkésve. Az, hogy párszor belement szuper, dicsérd is meg, de nem elvárás, hogy szobatiszta legyen másfél évesen. Ne erőltesd, menni fog ez magától!
2022. okt. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiam a 2.szülinapján lett szobatiszta kb 1 hét leforgása alatt. Na itt mindenki a csodájára járt, mert nagyon korai
2022. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
A nagyobb pont 3, a kisebb 3,5 évesen lett nekem szobatiszta
2022. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyobb lányom 2 évesen lett szobatiszta nappalra és éjszakára is azonnal.

Kisebb lányom szeptemberben múlt 2 de csak esténként fürdés előtt sikerül néha neki bepisilni. Nem erőltetem, ha nem hajlik rá majd jövő nyáron újra próbálkozunk vele.

A védőnőd ha jól gondolom minimum 70 éves lehet a leírtak alapján 🤣

2022. okt. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2,5 éves kora előtt kicsivel lett szobatiszta a kisfiam, előtte egyáltalán nem érdekelte a bili. Az ő korosztályában mondjuk a bölcsiben is több volt még a pelenkás vagy "félig pelenkas", akit pl meg kintre pelusban visznek, mint a teljesen szobatiszta.
2022. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs elkésve. S legtöbb gyerek bőven 2 éves kora után lesz szobatiszta, az sem késői, ha vki 3 évesen.
2022. okt. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3.5 éves korára lett szobatiszta a lányom.

Ne sürgesd!

2022. okt. 17. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!