Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kinek ártottam azzal hogy a...

Kinek ártottam azzal hogy a céges buli helyett korábban hazamentem, ha dolgozni úgyse lehetett, de a buliba meg nem akartam menni?

Figyelt kérdés

Céges buli munkaidőben (részben). menni persze nem kötelező.

de a munka meg le van állítva vagyis a buli alatt ha valaki akar az se tud dolgozni nincs mit.

én meg ha már nem kötelező a buli hát nem mentem és mivel dolgozni se tudtam (nem azu én hibámból...) így hazamentem.


A másik opció az lett volna hogy a néma sötét üres irodában ülök és malmozok.


lecsesztek hogy hogy mertem hazamenni.


Miért az mivel lett volna jobb és értelmesebb ha az üres irodában nulla munka mellett melegítem a széket? Az mivel jobb?


Mert ugye a buliról való távolmaradáson nem kérhetteék számon, elvégre az nem kötelező.


2022. dec. 17. 13:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%

Amíg munkaidőben voltál, bent kellett volna maradnod. Igenis, bizonyos szintig alkalmazkodni kell, minimális diplomáciai érzékkel néhány szót váltani a kollégákkal, nem kötelező inni. Munkaidő végén elegánsan, észrevétlenül távozhatsz.

Ha nem ezt teszed, megsérted a kollégáidat,. Ezt részben csapatépîtőnek is fel lehet fogni. Kötetlen beszélgetés, aztán könnyebb szót érteni a hétköznapokban.


Én egy 200 fős cégnél dolgoztam egy ideig. Hol itt bukkantam fel, hol ott. Egy pohár itallal a kezemben, amivel többször is koccintottam. Kedves szót váltottam kollégákkal, kolléganőkkel, közvetlen főnökkel. Aztán, amikor már nagyobb hangzavar volt, csöndben leléptem. Mindenkiben megvolt, hogy látott és/vagy beszélt velem, nem húztam ki magam.

Ennyi. Ezt meg lehet tanulni.

2022. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Volt buli az alapítványi suliban?
2022. dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk az ilyesmit nem ártana legalább megkérdezni előtte. Amikor nálunk volt egyszer ilyen (kb.fél óra "osztálybuli" munkaidőben az irodában) még a Jehova Tanú kollegám se ment haza, hanem szépen bement, és a sarokban nyomkodta a mobilját, amíg a többiek sütiztek meg ajándékoztak.
2022. dec. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező maradhattál volna legalább a munkaidő végéig és akkor nem lett volna rajtad fogás.Egy pohár üdítővel vagy valami light piával körbesétáltál volna és ennyi majd lelépsz úgy ahogy az 1-es válaszoló írta.Már mindegy,legközelebb így csinálod.Olyan fura hogy köszönés nélkül elmentél.
2022. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk ha már bent vagy, és ha már munkaidő, ez voltaképp csak simán bunkó dolog részedről.


Munkaidő végén simán haza mehettél Volna, ahogy az IT-s is írta. De úgy néz ki, nem mindnekinek alapvető.

2022. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Senkinek, csak max. magadnak, bár ha nem szereted az ilyen "bulikat", akkor végülis senkinek sem.
2022. dec. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Munkaidő végén simán haza mehettél Volna"


akkor újra megkérdezem magamat idézve erre kérek választ:


"A másik opció az lett volna hogy a néma sötét üres irodában ülök és malmozok."

"Miért az mivel lett volna jobb és értelmesebb ha az üres irodában nulla munka mellett melegítem a széket? Az mivel jobb?"


erre kérek választ. erre és nem másra.

2022. dec. 17. 14:37
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"erre kérek választ. erre és nem másra."

Mivel nem mi vagyunk a főnökeid, nem tudjuk erre a kérdésre a választ. Kérdezd meg őket.

2022. dec. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Figyelj kérdező őket nem érdekli hogy te mit csináltál volna.A lényeg nekik az volt hogy míg nem telik le a munkaidő addig benn kell maradni ha bulizol,ha az irodádban ülsz teljesen lényegtelen.

Meg van a válaszod.Nem érdekli őket minek van értelme vagy minek nincs,ez így lett kitalálva kész.Azért elköszönni nem lett volna luxus de mindegy.

2022. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"A lényeg nekik az volt hogy míg nem telik le a munkaidő addig benn kell maradni ha bulizol,ha az irodádban ülsz teljesen lényegtelen."


Ja értem. Az értelem és a logika nem kell mert minek az. Világos.


Mindegy dec 31-ig már kibírom aztán úgyse látom őket többet.

2022. dec. 17. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!